Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Piotr Malopolska napisał:

To samo pisałem wczesniej- nawet 1zl/kg to nie żaden kosmos przy dzisiejszych kosztach tylko nas przyzwyczaili posrednicy do cen 10-30gr i teraz juz liczą ile to chlopki zarobią na kapuście! Nawozy to w oczach drożeją bo chłopy kokosy zbijaja! Konkretna cena to jest 2zl/kg i tyle będzie jeszcze w tym roku!

Masz racje Piotr paliwo,nawozy w gore i jeszcze ciezko o kogos do wycinki takze 1zl za kg to nie jest rewelacja jak na ten i poprzednie sezony.A co do cen to raczej nie taniej obefra na przemysl na nowy tydz 70gr  market zaleznosci od kalibru 1-1.20 tak jak to pisze przedmowca. Sam sadze troche tego to wiem z jakimi sie to kosztami i pracochlonnoscia uprawa kapusty wiaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nikogo nie obchodzi ile kogo produkcja kosztuje. Każdy zapłaci tyle ile musi za towar jaki uważa że mu pasuje. Tylko tyle i aż tyle. 

Jak mu się nie opłaci to nie kupi. Rozmowy handlowe z kupcami sieciowymi to nie gadki na targu. 

Niestety jako Polacy nie zbudowaliśmy takiej marki na warzywa za które ktoś byłby w stanie zapłacić dużo więcej...za to tylko że są polskie. P

 

Przeanalizujcie własne wybory w codziennym życiu i czym się kierujecie. Czy nowy Ursus stoi na podwórku czy John? Tak tak Ursus to skladak z Chin...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W Sobotę skończyłem zbiór kapusty białej i czerwonej... Kapusty białej posiadałem 60 tys sztuk a czerwonej 30 tys wszystko sadzone 15 maja na 2 klasie ziemi z nawadnianiem około 15 razy, pełnym zakresem ochrony chemicznej 4 krotnym pyleniu ręcznym, ponieważ ciągle coś wyrastało, każdy wie jak w tym roku na polach nawadnianych chwasty sobie rządziły. musiałem przez cały ten czas zatrudniać pracowników oczywiści posiadam inne warzywa. zbiór całkowicie ręczny na szczęście dopisała pogoda i było sucho ! i przede wszystkim ciepło w rączki, więc narzekania zbyt dużego nie było i teraz zebrałem do chłodni czerwonej kapusty 66 palet niektóre palety o 1 deskę wyższe i 420 palet zdrowej kapusty i 90 palet chorej. i teraz cena faktycznie jest złotówkę jest to dobra cena z pola zostają godziwe pieniądze i 70 groszy przemysł więc chorą kapustę również sprzedam. W palecie białej chowam 350 kg komora 4 dzień dodam przygotowana do warunków nisko tlenowych kiedyś uprawiałem pekinke piłuje cały czas i dopiero zbiła na 9 stopni. Plon nie jest zły ale i nie poraża tak szczerze jeżeli w przyszłym roku nasadzenie będzie ponownie zwiększone i kapusta chowana w byłych chlewniach będzie na rynku do końca lutego a nawet marca nie ma sensu i opłacalności jej produkować  i chować do chłodni bo nikt nie chce za nią godziwych pieniędzy zapłacić 40 groszy za towar to 120 za palete mnie miesięcznie utrzymanie komory kosztuje 500 paletowej kosztuje przy obecnej stawce prądu 1600 złotych. Trzeba dodać amortyzację wszystkich maszyn wózka widłowego palet !!! 10 złotych od użycia ciągników nie mówie tutaj o 30 letnich ursusach wydaje mi się, że każdy szanuje swój czas pracy i rozumie, że każda awaria na polu takiego ciągnika to zjeżdżanie i ponowne sciąganie ludzi do domu co generuje nie potrzebne koszty. Nie bedę już pisał o nawozach, chemi i wiedzy jaką trzeba posiadać aby wyprodukować dobry towar i opłata np za global gap i utrzymywanie stanardu takiego gospodarstwa dlatego żądanie minimum 70 groszy za kapuste z pola to w dzisiejszych czasach jest minimum inna cena to kompletnie zabranie rolnikowi całego roku życia i praca za grosze gdzie zimą będzie już kombinował gdzie pożyczyć na następną prodkucję . Pozdrawiam wszystkich którzy to rozumieją życzę wytrwałym aby odrobili straty i nie rzucali się za bardzo w przyszłym roku bo pieniążki łatwo wydać a ciężko zarobić, a niestety jak każdy z nas wie zarobki trzeba dzielić na 4 lata a jeżeli w tym roku tak zrobimy to nie ma rewelacji z tą kapustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
16 godzin temu, Gość rychu napisał:

tak tak dziedzic frowa za kapusto samolocikiem ponoc placi 1zl/kg i daje ludzi do wycinki straszna panika ale swoje 3zl/kg za kiszonke wezmie

Łowicz - Sochaczew cena za kiszonke w detalu 5zł/kg w hurcie 4,25zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość storema napisał:

Łowicz - Sochaczew cena za kiszonke w detalu 5zł/kg w hurcie 4,25zł/kg

Ciężko. Mi w to uwierzyć  u nas na wsi tak 

Charsznica stara kapusta 120zl/120kg

Nowa 150zl 

Kiszeniowka 80gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Pacia napisał:

Ciężko. Mi w to uwierzyć  u nas na wsi tak 

Charsznica stara kapusta 120zl/120kg

Nowa 150zl 

Kiszeniowka 80gr

Ta stara to idź Pan w huu. Wziąłem od Danki K. Na swojczanach to żaden bar zadna kuchnia jej Niechce. Się bujac z takim towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tak podniecać tą kapustą bo w tym roku płaci a 4 lata będziemy robić po kosztach a nawet i dokładać do interesu. Jeszcze wiosną był lament ze nie ma za co żyć i organizowane były strajki teraz o strajkach już każdy zapomniał i przechwala się jeden z drugim ile to on kasy nie nabrał za kapustę. Ale taki już Polski rolnik jest jak już zarobi trochę kasy to co to nie on. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Wróblew napisał:

Nie ma co się tak podniecać tą kapustą bo w tym roku płaci a 4 lata będziemy robić po kosztach a nawet i dokładać do interesu. Jeszcze wiosną był lament ze nie ma za co żyć i organizowane były strajki teraz o strajkach już każdy zapomniał i przechwala się jeden z drugim ile to on kasy nie nabrał za kapustę. Ale taki już Polski rolnik jest jak już zarobi trochę kasy to co to nie on. 

A kto tu sie przechwala twoim zdaniem ? Kazdy pisze ze jest w koncu cena i jest duży zbyt na kapuste i tak powinno być. Podlasie 65-75 groszy za przemysłówkę chociaż sa jeszcze niektorzy że oddają za 60 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...