Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Zejście kapusty kwaszonej rekordowo duże to fakt z drugiej strony nikt nie chce sprzedawać licząc na wzrost ceny ale jak to będzie pokaże wiosenna. Jak jest takie ciśnienie na kapustę i każdy przytrzyma to wiosna może być roznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 03:16, Gość Marian napisał:

Rozumiem ale chciałbym się dowiedzieć jak powstrzymać fermentacje dawniej stosowano kwas E236 I było Ok a teraz?są jakieś nowe metody? Potrzebuję zapakować kapustę  kiszona próżniowo bez powietrza w worki 5kg nie ma opcji spuchniecia ITP KLIENT DRAZLIWY

Jak drażliwy to sobie go odpuść. Albo zleć konkurencji niech zrobi pod Ciebie. To nie czas na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczycok
3 godziny temu, Gość spekulant napisał:

Kiedy spadnie cena przeciesz to kpina zeby na jesieni kapusta kosztowala po gieldach jarmakach 1-1.4 ludzie ktorzy chandlujemy od jutra dajemy 20gr jak co roku i git.

Człowieku który "chandlujesz" z pewnością każdy z chęcią ci sprzeda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość spekulant napisał:

Kiedy spadnie cena przeciesz to kpina zeby na jesieni kapusta kosztowala po gieldach jarmakach 1-1.4 ludzie ktorzy chandlujemy od jutra dajemy 20gr jak co roku i git.

Najwcześniej we wrześniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
10 minut temu, Gość rolnik napisał:

Gościu za 0.20 gr w tym roku kup sobie szarej maści bo zapewniam cie ze na wiosne zapłacisz 2 zł poczekaj cierpliwie

Mi to się zdaje że 50 za wor to grudzień-styczen. A wiosna okolice 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona Proszowice 0.7- 0.9 Skupy ok.1zl. Co do białej to dziś byłem świadkiem rozmowy kupca z jakimś Niemcem i dogadywali cenę na poziomie 0.85gr/kg plus transport z Kassel. Tak że może być różnie z cena u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Nostradamus napisał:

To się nie bój, tylko sprzedawaj jak Ci cena pasuje. Taka mentalność, można zarobić, to nie, bo trzeba się nachapać. A później płacz i zgrzytanie zębów.

Prawdę rzekles. W 2014 tak bylo- na jesieni 0.7-1.0 zl/kg w a w zimie i na wiosnę sie zesr..o.W maju ledwie tyle samo było. Ja nie jestem pazerny i nie myślę trzymać do wiosny- jak tylko dojdzie do 2zl/ kg to od razu sprzedaje wszystko! ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość łukasz napisał:

boje sie jednego ze wszyscy teraz zbierają nikt nie szykuje a  przyjdzie moment ze kapusta ogłuchnie i stanie sie źle a telefony sie rozzdzwonia

Nic nie ogłuchnie, cena na pewno nie spadnie bo są duże braki w kapuście, a jak się boisz ryzyka sprzedaj teraz, ja trzymać będe do marca napewno i jakoś mam przekonanie że zarobie podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Amplus placi 1,3 za handlowy towar w ich skrzync zaczal z cena 1,2 Panie piotrze z Malpolski ... niech pan da nam zarobic nie ma kapusty w calej europie o jakich niemcach pan mowi jak oni od nas kupuja w tym roku kiszona. Dodam jedno od poczatku grudnia zaczynamy podawac pietruszke z mixem z kapusta biala na wegry ineresuje ich gruba kapusta powyzej 5 kg ale w ekstra stanie nie popekana w kartoboksie uzgodniona cena 1,2 zl narazie zamierzam podac tira na tydzien zeby utrzyma jak co roku odbiorce wedlug takich szczerych rozmow polowa stycznia 2 zl kg ladna kapusta biala i ta cena sie utrzyma chyba ze to ssanie na eksport sie utrzyma to cena bedzie zwyzkowala Pozdrawiam chlopaki i jeszcze odwalcie sie handlarze od nas 3 lata nie mielismy na buty to jest rok raz na 30 lat i moze sie dlugo nie powtorzyc nie litujcie sie tylko trzymajcie cene brokul brali polski jak sie pojawil hiszpan drozszy to duze firmy naszego obsraly Pozdrawim madrych i cierpliwych 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gość Kujawiak napisał:

Amplus placi 1,3 za handlowy towar w ich skrzync zaczal z cena 1,2 Panie piotrze z Malpolski ... niech pan da nam zarobic nie ma kapusty w calej europie o jakich niemcach pan mowi jak oni od nas kupuja w tym roku kiszona. Dodam jedno od poczatku grudnia zaczynamy podawac pietruszke z mixem z kapusta biala na wegry ineresuje ich gruba kapusta powyzej 5 kg ale w ekstra stanie nie popekana w kartoboksie uzgodniona cena 1,2 zl narazie zamierzam podac tira na tydzien zeby utrzyma jak co roku odbiorce wedlug takich szczerych rozmow polowa stycznia 2 zl kg ladna kapusta biala i ta cena sie utrzyma chyba ze to ssanie na eksport sie utrzyma to cena bedzie zwyzkowala Pozdrawiam chlopaki i jeszcze odwalcie sie handlarze od nas 3 lata nie mielismy na buty to jest rok raz na 30 lat i moze sie dlugo nie powtorzyc nie litujcie sie tylko trzymajcie cene brokul brali polski jak sie pojawil hiszpan drozszy to duze firmy naszego obsraly Pozdrawim madrych i cierpliwych 

Ja bym chciał żeby kapusta była i po 5zl/kg bo z tego żyje ale zawozilem inny towar na skup i słyszałem rozmowę ze będą z Niemiec sprowadzać raz że cena a dwa że ciężko ładną  kupic w ok. Proszowic. I nie byl to Amplus a firma ktora tylko exportuje do Czech i Słowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Nie chwal dnia przed zachodem slonca. Nie zycze nikomu zle ale nie liczy sie nigdy pieniedzy na zapas. Osobiscie nie mam juz kapusty bo sprzedalem we wrzesniu ale wiosna moze byc duze rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...