Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Czernieje z wielu powodów czerwona się robi tylko z dwóch. A masz Haccp i odbiory? Bo jak kisisz w stodole to nie pomogę. Pozdrawiam.

a tam pie...... w 80 latach  kisili w stodolach ,wozili rozrzutnikami w gnoju brudnymi widlami w gnoju ladowali haccpui odbioru niebylo a kapusta miodzik byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin napisał:

Przetrzymałeś go na polu?

145 dni od sadzenia do cięcia, w opisie pisze ze 135  dni ale czy te 10 dni aż taka różnice zrobia?

Inne odmiany też zazwyczaj pare-parenasci dni po okresie zbieram i nic im nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Kapusta napisał:

To normalne intensywnie rósł dostal wody i peka. Musisz dłużej ciąć i po problemie.

Dokładnie. Nie tylko Agressor- u mnie pekal np.Kronos i to nie przetrzymany w polu. 2-3 centy niżej ciąć i po problemie. Zresztą w tym roku jakby nawet na pół pękła to i tak sprzedasz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Malopolska napisał:

Dokładnie. Nie tylko Agressor- u mnie pekal np.Kronos i to nie przetrzymany w polu. 2-3 centy niżej ciąć i po problemie. Zresztą w tym roku jakby nawet na pół pękła to i tak sprzedasz.?

Sprzedać się sprzeda zresztą się sprzedaje :) z ciekawości pytam bo w innych odmianach takich pęknięć nie zauważam a przynajmniej nie z taką intensywnością jak w agressorze. Kilka lat wstecz też pekal później cięty był niżej i po miesiącu na magazynie jak szedł do pakowania już było w porządku. Ale w tym wszystko idzie co się wytnie to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Kpr napisał:

145 dni od sadzenia do cięcia, w opisie pisze ze 135  dni ale czy te 10 dni aż taka różnice zrobia?

Inne odmiany też zazwyczaj pare-parenasci dni po okresie zbieram i nic im nie jest

Czyli nie to jest przyczyną. Tak jak kolega napisał :

 

14 godzin temu, Gość Kapusta napisał:

To normalne intensywnie rósł dostal wody i peka. Musisz dłużej ciąć i po problemie.

 

W tym roku mieliśmy podobnie na nienawadnianych polach. A dodatkowo cięliśmy nawet 2 miesiące po terminie.

Panowie, jakie u Was ceny kapusty do przemysłu i marketowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Cezio napisał:

Kto ma ładną kapustę w tym roku to zarobi.

Pytanie jaki będzie przyszły rok i jakie ceny?

Teoretycznie wszystko płaci więc nie będzie tak że skoczki pójdą w jeden temat. Poza Pekinka narazie ale kto wie jak się z nią zrobi razem z mrozami. Nawet ziemniak nie był za bezcen w tym roku, ale i tak myśle ze czesc ziemniaciarzy pójdzie w korzenie lub kapustne. Ogólnie mie się wydaje że cen dołujących typu 20 gr już nie będzie z powodu braku ludzi do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Gość napisał:

Są różne sposoby. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać.

Chodzi oto żeby po zapakowania próżniowo kapusta nie napęczniala czy są jakieś konserwanty bądź sposoby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Wiesz że jak jest tania biała to charsznica sprzedaje paczkę 1 kg po około 70 gr?

Przeciez to poniżej kosztów produkcji nawet jak jest tania po 10gr 

A gdzie takie ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Marian napisał:

Przeciez to poniżej kosztów produkcji nawet jak jest tania po 10gr 

A gdzie takie ceny 

Tak jak mówiłem, Charsznica. Niestety. Jestem z branży i tak potrafi być. Już niektórzy tutaj pisali po ile można kupić w beczce, jak jest tania biała.

A co do cen produkcji paczki, to jak ma się automat i robi setki tysięcy, teoretycznie coś zostanie. Nie licząc amortyzacji. A niektórzy automaty już spłacili. Czy jest sens w takiej produkcji nie wiem, ale tak jest po prostu i już. Więc zastanów się nad wejściem w rynek, zainwestowaniem w worki z Twoim logo. Jeżeli masz już stałych dystrybutorów to można coś próbować. Natomiast jako nowy to rozepchać się jest ciężko. Tanio robić, to trzeba mieć automat, drogo sprzedawać trzeba mieć markę. Poza tym a to kapusta ściemnieje, a to worek spuchnie nie wiadomo dlaczego. Zwroty itd, itp...A jednolitość kapusty utrzymać ciężko. Zwłaszcza, że pewnie chcesz robić surówkową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość gość napisał:

Tak jak mówiłem, Charsznica. Niestety. Jestem z branży i tak potrafi być. Już niektórzy tutaj pisali po ile można kupić w beczce, jak jest tania biała.

A co do cen produkcji paczki, to jak ma się automat i robi setki tysięcy, teoretycznie coś zostanie. Nie licząc amortyzacji. A niektórzy automaty już spłacili. Czy jest sens w takiej produkcji nie wiem, ale tak jest po prostu i już. Więc zastanów się nad wejściem w rynek, zainwestowaniem w worki z Twoim logo. Jeżeli masz już stałych dystrybutorów to można coś próbować. Natomiast jako nowy to rozepchać się jest ciężko. Tanio robić, to trzeba mieć automat, drogo sprzedawać trzeba mieć markę. Poza tym a to kapusta ściemnieje, a to worek spuchnie nie wiadomo dlaczego. Zwroty itd, itp...A jednolitość kapusty utrzymać ciężko. Zwłaszcza, że pewnie chcesz robić surówkową.

 

Pozdrawiam

Rozumiem ale chciałbym się dowiedzieć jak powstrzymać fermentacje dawniej stosowano kwas E236 I było Ok a teraz?są jakieś nowe metody? Potrzebuję zapakować kapustę  kiszona próżniowo bez powietrza w worki 5kg nie ma opcji spuchniecia ITP KLIENT DRAZLIWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...