Skocz do zawartości

Ceny Jabłek - notowania - sezon 2015


Gość X

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojej obserwacji w dzisiejszym dniu wynika, ze ludzie do godziny dwunastej wozili jabłka normalnie jak w ubiegłym tygodniu, bo nie spodziewali sie tak drastycznej obniżki ceny i wychodzi na to, ze do tej godziny troche tego jabłka skupiono.Po godzinie dwunastej wszystkim wary opadły i niektórzy zrezygnowali ze sprzedazy po takiej cenie. Tych niektórych szacuje na jakies 60%. Reszta wozi dalej. Kim są ci ludzie, którzy dalej dostarczają swoje jablka po takiej cenie? Z moich obserwacji wynika,że to ludzie niedouczeni, bez wykształcenia, oczytania, znajomosci rynku i jakiegokolwiek poszanowania swojej pracy. Ludzie ci mówią, że jeśli cena spadnie nawet do 20 gr to i tak dalej będą wozić. Kolejna grupa ludzi, którzy dalej wożą, to stare pryki, którzy mają tzw. swoją wyłączność na mądrość, a wożą dlatego, że cena może znowu spaść. Na szczęście takich ludzi jest już coraz mniej.Panie i Panowie! STOP sprzedaży po takich zagrywkach i to nie skupowi dyktują ceny. Oni mają tyle do powiedzenia co sr***cy kot na pustyni. Ceny dyktuję mafia psietwórców. Dziś w Centrum Dowodzenia trwały długie i burzliwe obrady po których ostatecznie około godziny 12.00 uzyskano konsensus i cenę obniżono o 10 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jedna rzecz mnie dziwi, jak był przemysl po 12 gr to byl kolejki na skupach, jak było po 50 gr to każdy oburzony że mało i nie bedzie sypał :D kuriozum do potęgi. Nie liczcie na 70 gr bo tyle nie będzie. Z tego co ja słyszałem od dwóch osób (nie bierzecie tego do serca bo wiecie jak ludzie pieprzą ) to ma cena jeszcze spaść. Co wyjdzie czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie  za oknem _- 6,rwanie nie wcześniej jak ok 11  i co tu gdybać jak będzie,  za ile będzie, jeśli strat mrozowych będzie dużo przemysł pójdzie w dół,ale z drugiej strony co kupią grupy ,chyba będzie im zależało na towarze dobrej jakości...no to chyba powinni dac wyższe ceny,zero stabilizacji w tym wszystkim...szkoda słów.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie  za oknem _- 6,rwanie nie wcześniej jak ok 11  i co tu gdybać jak będzie,  za ile będzie, jeśli strat mrozowych będzie dużo przemysł pójdzie w dół,ale z drugiej strony co kupią grupy ,chyba będzie im zależało na towarze dobrej jakości...no to chyba powinni dac wyższe ceny,zero stabilizacji w tym wszystkim...szkoda słów.Pozdrawiam :)

Nie przesadzaj pamiętam rok nie z takim mrozem, jabłko tak wymroziło, ale ono było jeszcze lepsze jak bez tego mrozu i wykolorowane i zahartowane do przetrzymywania. To dopiero październik jeszcze zimy nie będzie lata co to przeleciało mrozem, śniegiem nie raz już bywały i co wszystko potem szło na export i nikt nie narzekał - także nie będzie tak źle ponadto tego jabłka tak dużo nie będzie jak się niektórym wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Sam u siebie

Parę faktów.

Dla tych, którzy myślą oczywistych. Dla tych, którzy nie myślą do zastanowienia.

 

Przyczyna wysokiej ceny na wiosnę 2015:

- embargo

- strach przed tym, że jabłko nie zejdzie

- wrzesień-październik podane bardzo dużo jabłka na przemysł

- niska cena exportu - od wrześnie szło super (ogromny ciąg)

- brak jabłek do końca roku w chlodniach i przechowlaniach

- otwieranie komór KA - od listopada

- brak prawdziwych obiektywnych danych nt. tego ile jest jabłka w komorach (tylko i wyłącznie gdybanie)

 

Pewnie są jeszcze inne.

 

Więc nie piszcie głupot tylko zastanówcie się nas tym co i dlaczego.

 

A w zamian zupełnie za darmo prognoza 2016:

- cena na wiosnę 1,0 zł max 1,3 zł

- bardzo dużo jabłka w przechowalniach, co winduje cenę przemysłu

- to jabłko zacznie się psuć wszędzie w tym samym czasie, większa podaż przemysłu, mniejsza cena

- wszyscy będą trzymali do końca licząc na 2,2 zł - takiej ceny nie będzie

 

I uwaga, gdy Władimir z Rosji powie stop - to cena poleci na 0,8 zł na wiosnę.

 

Więc odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto sluchać glupot i liczyć, że cena do grudnia zwrośnie (nierealne) czy zacząc sprzedawać.

 

Przypominam, że im dluższe przechowywanie jabłka tym więcej odpadów, tym lżejsze itd.

 

Pozdrawiam rozsądnaych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

osobiście jak sie cna pojawi w miare w styczniu czy lutem to uciekam z towarem i nie czekam do maja, sytuacja będzie oczywista, każdy przytrzyma bo w tamtym sezonie zdrożało i nagle towaru zrobi sie za dużo i cena zjedzie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Jatowiem

Jak to co będzie dalej cena wróci do poziomu. Jabłko się już skończyło to ostanie podrywy, więc przetwórnie jeszcze kombinują potem pozostanie im wyciąganie jabłek z przechowalń tylko, ze wtedy muszą ludzi zachęcić ceną więc teraz zrobili akcję prowokację. Ponadto kto twierdzi, że jabłko będzie po 70 groszy, ja na innym forum obstawiałem ceny około 60 groszy i co były takie ceny. Jka ktoś panikuje i mu nie zależy niech sypie i po 40 groszy, ale komu zależy niech trzyma cena wróci do poziomu 50 groszy, a to jest różnica sprzedać np. 50 ton po 40 groszy czy po 50. 5000 zł zarobić w tym kraju to trzeba naginać w pracy 4 miesiące chyba, ze ktoś ma posadę resortową, albo jest kombinatorem, złodziejem to zarabia tyle w miesiąc nic w zasadzie nie robiąc. SZANUJCIE SIĘ BO JAK SIĘ NIE BĘDZIECIE SZANOWALI SAMI TO OBCY WAS TEŻ NIE POSZANUJĄ.

 

cZYTAĆ I NIE PITOLIĆ GŁUPOT, A WYCIĄGAĆ WNOSKI, JAREK KACZOR JAK DOBRZE ROZEGRAŁ TO MA PREZYDENTA, RZĄD I SAM MOŻE SIĘ TERAZ ZWAĆ KRÓLEM, wy też zagrajcie a nie panikujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 gr to nigdzie nie było, max było 56. a średnio 50. Pod koniec padziernika miał drożeć, potem przed 1 listopada, potem po 1 listopada bo już ludzie wysprzątane mieli itp, teraz mamy 2 tygodnie po 1 listopada, czas płynie, jabłka niby nie ma a cena zamiast wzrosnąć spadła, przecież nawet jak coś wzrośnie to dojdzie do tego co było przed obniżką. Widzicie jakąś .logike żeby trzymać to jabłko i czekać na jakieś fajerwerki cenowe ? bo ja nie bardzo. A ci co tak krzyczą żeby trzymać sami sypią, już sie o tym przekonałem na paru osobach, "wujki dobra rada" tak zwani. Nie widzicie że jak nawet zacznie rosnąć bo może tak być to i tak dojdzie do poziomu sprzed obniżki ? i tak w kólko. Czas pokaże jak będzie. Ja mam info że na poniedziałek ma być 0,42, dalej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jatowiem

W artykułach były wzmianki, że cena na skupach w niektórych regionach doszła do 59 groszy. Odzywał się do mnie gość, który jakiś czas temu w październiku jeszcze sprzedał sam na zakładzie po 60 groszy, ale wiadomo samemu wieść inna cena.

 

Co do trzymania jabłka. Owszem nie ma sensu trzymać jabłka z września do listopada bo nadgnite, stłuczone na powietrzu kiedy ciepło traci masę, ale nie rozumiem ludzi jest jabłko po 50 groszy spadek ceny na 40, a oni zamiast jak większość myślących wstrzymać się z dostawami, jeszcze szybciej wożą na skup. Miałem tak w połowie października cena zleciała, po niedzieli z 52 na 40 czy nawet 38 w moich stronach, ja zbierałem to co miałem , ale zostawiałem na przeczekanie, inni zaczęli wtedy zbiory spadów i wozili i sprzedawali. Policzcie sobie 20 ton po 40 groszy, a po 50. Ja tydzień później sprzedałem towar już po cenie około 50 groszy jak cena wróciła do normy, a inni stracili.

 

Nie jest też powiedziane, ze cena jeszcze nie zdrożeje to jeszcze nie koniec sezonu pamiętam rok (nie chce mi się szukać w notatkach) , ale cena była coś około 60 groszy w październiku na początku listopada, a w połowie dobiła do 70 w moich stronach, w innych to było jakoś chyba 80 wtedy.

 

Inny przykład popatrzmy na rok ubiegły cena marna, niby jabłka mieli tak dużo, a zimą i wiosną już spad inaczej kosztował. Owszem cena zawsze niby jest najlepsza w szczycie sezonu czy pod koniec kiedy zakład walczą o towar i po zakończeniu zbiorów raczej spada, ale jak pokazały niektóre lata wszystko się może jeszcze zdarzyć nawet w grudniu. To zależy jak dużo nakupili jabłek przetwórcy jak nie mają jeszcze tyle ile powinni mieć możliwe, ze zawalczą o jabłko jeszcze.

 

Czasami takie zimowe odmiany warto odstawić na bok jak się ma w czym i gdzie i poczekać pal licho jak jest cena 40 gorszy teraz mogę sprzedać i po 35, 5 groszy w te czy w te majątku nie zrobi, ale jak z 40 dobije na 45, a może na 55 ile się ma z takiej zagrywki. Inni musza 4 miesiące tyrać aby w robocie 4000 zł odłożyć, my jak zagramy dobrze możemy na przeczekaniu wypłatę zarobić. Pieniądze się nie przydadzą? Oczywiście, ze tak będzie dla żony, dla dzieci może na wakacje.

 

Zebrany teraz idared zaraz tak nie straci ma masie, kiedyś robiłem testy w przechowalni na deserowym idarecie, generalnie przez kilka miesięcy prawie nic nie zeszło, także odmiany zimowe nie są złe do zagrywek cenowych. Chyba, że nam nie zależy.

 

Sadu Ty masz info, ze będzie po 42 ja mam info i to od pracownika z biura gdzie dana osoba twierdzi, ze raczej będzie to cena przejściowa i powinna wrócić do poziomu. Czy będzie więcej jak te 50 groszy czas pokaże, a ja myślę, ze jak jabłka będzie jednak im brakować aby zachęcić ludzi do oddawania już tego co zostało schowane do przechowalń będą przetwórnie musiały dać ciut więcej. Bo jak ktoś sobie odłożył to już z zamiarem sprzedaży jako deser chyba, ze cena będzie zachęcająca w stosunku do deseru i nie będzie sensu się bawić w exporty po 15 groszy więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikogo na siłe nie bede uszczęsliwiał ale radze sie wyyspać i nie słuchać głupków co twierdzą że będzie po 0,70. Ma spaść na 0,42 na tą chwile, co bedzie dalej nie wiadomo

 

 

a nie mówiłem, że spadnie, ale ci wytrwali co trzymali niech dalej trzymają jak są tacy uparci że zdrożeje, powodzenia haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisali na forum sypcie bo stanieje - każdy nie słuchać głupców, pewnie ktoś z przetwórni panike sieje. Teraz piszą nie sypcie bo podrożeje - pewnie ktoś pisze z przetwórni, chcą od nas tanio kupić po niedzieli.  :D   no po prostu nie moge. :D zdecydujcie sie bo sami nie wiecie czego chcecie. Cena była lux jak za przemysł to nie pasowało, to teraz będzie musiało pasować. Po niedzieli 30 gr (nie nie jestem z przetwórni :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli 30 groszy, a za 1.5 tygodnia może 60 groszy kto wie, ale ten kraj to istny cyrk na kółkach dlatego dzisiaj masz 50, jutro 40 i nie wiesz czy sypać na spad czy wszystko czy może rwać i sprzedawać za jakiś czas po 55 wszystko na export bo spad pójdzie na 30 groszy. Taki cyrk w tym kraju, opłaca się tylko kraść i to grubo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...