Skocz do zawartości

Ceny Jabłek - notowania - sezon 2015


Gość X

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ażeby tak do reklamy Kasie z ulicy wzięli i jej zapłacili 25000 zł za reklamę kremu do nóg to nie, ale taką pindzię Stachurską Lewandowską to za miliony wezmą. Trzeba mieć swój rozum podam przykład widzę jak ludzie kupują drogie telefony za 1000 zł i więcej. Samsungi, Nokia, a ja mówię te same ale pod inną marką składają w Chinach i da się kupić za połowę mniej. Chodzi o to aby mieć swój rozum, na ch..j mi telefon za 1500 zł z androidem 5.0, jak mogę mieć tego androida 5.0 np. w telefonie nie Samsung ale Haier za 500 zł i też zadzwonię.

 

Niby w wielu miejscach w okolicy 40 groszy - ja generalnie sypałem ostatnią partię po 43 plus vat, przed obniżkami ale mogłem wcześniej jak było po 47, ale poszło jak poszło, teraz generalnie nie czekałbym już chyba bo cena jak będzie szła w górę to bardzo wolno, a przetwórcom o to chodziło aby zasiać panikę i pozostać przy minimalnej cenie inaczej musieliby podnosić.

Druga sprawa trzymanie w nieskończoność tego spadu też nie ma sensu w końcu nikt z 2 miesięcy nie ma, ale co najwyżej partię z ostatniego zbioru. Może dojdzie do tych 45, ale raz gadają tak raz siak, kto wiec co wymyślą panowie pleśniowi psietwórcy, jeden z firmy spod grójca czy warki nie pamiętam taki czarny młodawy (pewnie ma z 60 lat, ale nigdy w polu nie robił to wygląda na 40) udzielał się i mówił, że spady powinny były kosztować coś około 30 groszy wtedy sadownicy byliby zadowoleni i przetwórnie.

Twoim zdaniem ile powinny kosztować spady.( chodzi mi o średnią cenę z kilku lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość exporter i producent

spadł eksport bo sadownik panikuje i tyle, jestem sadownikiem ale i sam wysyłam exporty to nic skomplikowanego. ja jak sprzedawałem swoje za jabłko 1,1 tak samo i dziś kontener ładowałem idareta a jak ludzie panikują to dają zarobić tylko skupiażą i grupą HAHAHAHAHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość exporter

spadł eksport bo sadownik panikuje i tyle, jestem sadownikiem ale i sam wysyłam exporty to nic skomplikowanego. ja jak sprzedawałem swoje za jabłko 1,1 tak samo i dziś kontener ładowałem idareta a jak ludzie panikują to dają zarobić tylko skupiażą i grupą HAHAHAHAHA

Z ciebie eksporter jak ze mnie sadownik  :)

Takich eksporterów wielu już widziałem  tylko teraz nie wiedzą jak sąsiadowi w oczy spojrzeć ani jak za jego jabłka zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość exporter i sadownik

Widzicie jak ktoś napisze prawde to odrazu oburzenie. Ja wysylam na afryke azje niedlugo zacznie sie austria i zachud bo bbędą kończyć swoje jabłka w krajach których sadownictwo jest mniej rozwinięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jak ktoś napisze prawde to odrazu oburzenie. Ja wysylam na afryke azje niedlugo zacznie sie austria i zachud bo bbędą kończyć swoje jabłka w krajach których sadownictwo jest mniej rozwinięte

Jak idzie wysyłanie na "afrykę", "austrię".  "Zachud" już skończył swoje jabłka ? ( oryginalna pisownia nie moja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprawiedliwy

jakieś ruchy są czy bez zmian ?

Bez zmian. Nie ma możliwości przepchnięcia towaru. Nikogo nie chcę straszyć, ale ten kryzys trwa już ponad 2 tygodnie i jest największy od momentu wprowadzenia embarga. Współczuję sadownikom, którzy mają jeszcze jabłko z przechowalni lub ze zwykłej chłodni. Nerwówka gwarantowana. Ja już po handlu. Wszystko sprzedane po 0,9 praktycznie prosto z drzewa, zero ubytków, sam szykowałem w karton do dwóch małych firm rodzinnych. Kasa praktycznie na rękę. Chwała małym firmom!!! To one są gwarancją dobrego handlu.

PS. Bez Rosji nie istniejemy jako branża, więc przyznajmy sie wreszcie do tego, a nie pieprzymy głupoty o nowych rynkach zbytu.

Pozdrawiam,

Anty-PIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprawiedliwy

 

 

czyli potwierdza sie to co słyszałem. Btw jesteś Anty pis ale embargo to chyba za czasów PO wprowadzili ? :)

Przepraszam, już się poprawiam :)  Anty-PIS, PO i PSL. Oni wszyscy nie rozumieją, co znaczy dla nas handel z Rosją i mają gdzieś zwykłych obywateli. Zresztą, czego ja się udzielam. Ja już wszystko sprzedałem.

Pozdrawiam,

Anty-PIS, PO i PSL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość exporter

6 stycznia - pierwsza data, kiedy zawsze po Nowym Roku ładowałem samochody. W tej chwili - cisza. Przeraźliwa cisza. Więc proszę się pocieszać dalej. 20 stycznia to żadna data. Ruscy mają konkretną przerwę między 7 a 10 w tym roku. A później już normalna praca. Tym nie mniej wydaje się nieprawdopodobne, aby w styczniu nie było możliwości ładowania. To byłaby klęska dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, już się poprawiam :)  Anty-PIS, PO i PSL. Oni wszyscy nie rozumieją, co znaczy dla nas handel z Rosją i mają gdzieś zwykłych obywateli. Zresztą, czego ja się udzielam. Ja już wszystko sprzedałem.

Pozdrawiam,

Anty-PIS, PO i PSL

 Grzeszysz jak nie chcesz zauważyć co PSL mimo ogromu ich wad zrobił dla rolników.

PIS chce ten elektorat przejąć, ale tam nikt nie ma pojęcia o rolnictwie. W razie  większych problemów strukturalnych da ciała zobaczysz.

Nie chodzimi mi o jakąś jałmużnę która PIS da na pewno ale o wizję na przyszłość. Której nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Export się powoli rusza wczoraj miałem zapytańia o idareda kupiec z Rosji potrzebuje na 15styczia 5 tirów idareda. Wiec coś się rusza..Tylko cena na razie kiepska

Humory chcesz polepszyć sadownikom, czy tak "sprytnie" chcesz popty pobudzić ?

Nic nie idzie ( bo te ilości co idą to jest NIC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Humory chcesz polepszyć sadownikom, czy tak "sprytnie" chcesz popty pobudzić ?

Nic nie idzie ( bo te ilości co idą to jest NIC)

 

oczywiscie ze export idzie powoli (ale idzie), wkoncu jest po swietach w krajach na wschod od nas.

zawsze pierwszsa polowa stycznia byla dretwa i w tym roku jest tak samo,

zobaczymy co nam przyniosa dalsze tygodnie w handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...