Skocz do zawartości

Ceny Jabłek - notowania - sezon 2015


Gość X

Rekomendowane odpowiedzi

ropa tanieje, w rosji zaczyna sie pomału kryzys, ceny w góre wszystkiego, z popytem na jabłko też może być nie ciekawie, jak ktoś nie ma kasy to w sklepie kupi jabłka czy mięso ? raczej to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Idared 65+ - 0,6, Idared 70+ - 0,7 i tylko to jabłko jeszcze idzie z przechowalni

Chłodnia: Idared 70+ - 0,75, Jonagored, Ligol, Gloster, Champion - 0,8, Golden 65+ żółty - 1-1,1, Golden 65+ zielony - 1,4, Golden 70+ zielony - 1,55, Gala 65+ - 1,1-1,2, Mutsu 70+ - 1,00, Prince 70+ - 1,2-1,5 w zależności od tego czy idealnie suchy. Ceny z okolic Warki i Grójca. Dziś się dowiadywałem, bo mam prawie nic nie sprzedane. Wielkiej tragedii z cenami nie ma jak to niektórzy straszyli. Fakt faktem prawie nikt nie chce przechowalni i zamówień niezbyt dużo. Ale coś tam biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślący

Widzę, że z merytoryczną dyskusją to raczej problem.

Dlatego specjalnie dla was parę argumentów, które mówią, że nie pójdzie export.

 

- Rosja, rosjanie nie mają kasy

- duże kwoty za dokumenty (ok. 4000 E)

- brak siły nabywczej w Rosji (bo nie mają kasy)

- średnia pensja w Rosji 400 zł - cena jabłka 7 zł        

- rubel cały czas spada

- nie mają już rezerw walutowych

- kontrole na grniacach

- zamknięty import z Turcji (dokumenty)

- o tej porze w tamtym roku, nie uświadczyło się przechowalni

- na jesieni w tamtym roku, dużo więcej zeszło towaru niż teraz !!!

 

Powiem, jedno wszystkie te rzeczy świadczą, że dobrze być nie może !!!

 

Jeżeli wszyscy w koło, grupy, exporterzy itd, mówią, że jest źle. A ktoś mówi, że idzie to gratuluję poczucia humoru :-) 

 

Wypowiedź o zachodzie jako o części Europy, gdzie jest gorzej rozwinięte sadownictwo - kłamstwo jakich mało !!! 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślący

Sadzić sad ???

 

Proponuje zorientować się co się dzieje, za naszą szeroko rozumianą wschodnia granicą.

 

To nie jest wschód sprzed 5 lat komory, sortownie wodne, tysiące ha sadów

 

Za 5-10 lat jabłka w Polsce będą po 0,30 zł bo nikt ich nie kupi :-( 

 

Taka jest niestety prawda. Coraz więcej z hektara, coraz więcej hektarów !!! A popyt nie jest większy !!!

 

Czeka nas   -  KLĘSKA URODZAJU !!!

 

Pozdrowienia dla wszystkich wierzących w CHINY :-) Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitcarian island

Postanowiłem wyemigrować na pitacrian bardzo mało tam ludzi po drodze znajdę jakąś żonę i tam się ustadkuję w PL nie widzę już przyszłości tam będą produkował miód pszczeli podobno bardzo popularny na świecie więc z tego będę żył.

 

Pozdrawiam, ja już się pakuję.

 

 

Moderator IGRiT:

co ma piernik do wiatraka? tj. do cen jabłek?

proszę trzymać się tematu a nie fantazjować ...

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wyemigrować na pitacrian bardzo mało tam ludzi po drodze znajdę jakąś żonę i tam się ustadkuję w PL nie widzę już przyszłości tam będą produkował miód pszczeli podobno bardzo popularny na świecie więc z tego będę żył.

 

Pozdrawiam, ja już się pakuję.

 

 

Moderator IGRiT:

co ma piernik do wiatraka? tj. do cen jabłek?

proszę trzymać się tematu a nie fantazjować ...

W ten sposób pitcarian island wypowiedział się na temat cen jabłek i ilościach jakie schodzą na rynku.

Czasem trzeba czytać między wierszami. Tłumaczę dla Jaśnie Pana moderatora Jest żle mało się sprzedaje , ceny są bardzo słabe

Co do wiatraka i piernika to nie umiem tego przetłumaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitcarian_island

No właśnie o to mi chodziło, że perspektywy jabłkowe nie są najlepsze, czasami się zastanawiam czy nie lepiej wyemigrować gdzieś i wieść spokojny żywot, jakiś kawałek ziemi uprawiać to samemu i dla siebie, w USA ludzie budują domy po kilka milionów dolarów, w PL zarobić na dom za 250 zł to jest wyzwanie, perspektywy jabłkowe nienajlepsze, z roku na rok więcej pracy, większe wymagania, zarobki coraz gorsze, ta wieś w PL zawsze była uciemiężona, pracy brak, a jak jest to za takie pieniądze, że faktycznie zastanawiam się czy to ma sens może lepiej wyemigrować i wieść właśnie bezstresowe życie, mieć więcej słońca, więcej przyrody niż toczyć wyścig szczurów.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie indziej to myślisz ze z nieba leci wszystko ? jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jedż w takim razie do USA, już widze jak sie dorobisz domu za kilka milonów dolarów. Tam to jest dopiero wyścig, u nas to jest spokój w porównaniu co oni tam mają. Jak nie masz dobrej roboty to jesteś taki sam dziad jak i tu, a żeby tam znalezc dobrą robote to trzeba mieć łeb i wiedze. Co do Wsi w tym karju to sobie przypomnij jak sadownictwo wyglądało 15 lat temu, czyli nie tak dawno, jak sie zbierało, jak sie handlowało, jakie były ciągniki, jedną klatke trzeba było podnieść z 8 razy zanim żeś ją sprzedał i to własnymi łapami a nie wóżkiem na samochód. Ja nie zamierzam narzekać bo ludzie gorzej mają i żyją. Co do wyścigów to nikt ci sie nie każe z nikim ścigać, rób spokojnie po swojemu a innych miej w du*pie, szczególnie tych co sie zastawiają żeby sie postawić na pokaz. Koniec Offtopa. Ceny jabłek jak były tak są bo o tym jest temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie indziej to myślisz ze z nieba leci wszystko ? jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jedż w takim razie do USA, już widze jak sie dorobisz domu za kilka milonów dolarów. Tam to jest dopiero wyścig, u nas to jest spokój w porównaniu co oni tam mają. Jak nie masz dobrej roboty to jesteś taki sam dziad jak i tu, a żeby tam znalezc dobrą robote to trzeba mieć łeb i wiedze. Co do Wsi w tym karju to sobie przypomnij jak sadownictwo wyglądało 15 lat temu, czyli nie tak dawno, jak sie zbierało, jak sie handlowało, jakie były ciągniki, jedną klatke trzeba było podnieść z 8 razy zanim żeś ją sprzedał i to własnymi łapami a nie wóżkiem na samochód. Ja nie zamierzam narzekać bo ludzie gorzej mają i żyją. Co do wyścigów to nikt ci sie nie każe z nikim ścigać, rób spokojnie po swojemu a innych miej w du*pie, szczególnie tych co sie zastawiają żeby sie postawić na pokaz. Koniec Offtopa. Ceny jabłek jak były tak są bo o tym jest temat

Ja nie zamierzam narzekać bo ludzie gorzej mają i żyją. Co do wyścigów to nikt ci sie nie każe z nikim ścigać, rób spokojnie po swojemu a innych miej w du*pie, szczególnie tych co sie zastawiają żeby sie postawić na pokaz. - mądrego to aż miło posłuchać (poczytać), Brawo! Kwintesencja naszego żywota. Po co się napinać, że ktoś ma lepiej i za wszelką cenę dążyć do luksusów. Skupmy się na sobie. Grójecko-wareckie to jeden z najbogatszych regionów polskich. Taka jest prawda, a my ciągle narzekamy. Jedźmy na wschód albo kawałek za Nowe Miasto, zobaczymy, że ludzie mają gorzej i żyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co piszą na forach że sie ludzie teraz wysprzedadzą a w maju będzie 2 złote jak zawsze - powodzenia Szkoda że dwa czy trzy lata temu po tyle nie było. Słuchajcie dalej mędrców co twierdzili że będzie przemysł po 0,7 albo więcej :D Jak nie będzie popytu to cena będzie niższa jak teraz. A czy popyt będzie to nikt nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grójeckie bez zmian zarówno ceny jak i popyt. W lutym zaczynam coś otwierać, gadałem z jednym ruskiem co z nim handluje od lat to powiedzial że ten rok będzie nie porównywalnie gorszy jeśli chodzi o zejście do poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

czerwone  0,65, mazowsze

 

skad Wy bierzecie te ceny?

mi w tym tygodniu proponowali zaleznie od firmy:

-idaret 7+ - 70/80gr

-tzw. czerwone 7+ 80/90 gr

 

zejscie jest narazie slabsze jak w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik Mazowieckie

Ceny z mazowieckiego czerwone 90gr, idaret 70 gr golden 6,5+ 1,1zl. Ceny na sortownie. Szykowane w domu +10gr. Wiec nie ma takiej tragedii jak ludzie piszą. Oczywiście jabłko chłodnia i Ka prócz idareta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

tia pójdzie na chiny hahahaha już to widze, nie wiesz co piszesz człowieku, jak rosja przestałą by brać jabłko załózmy całkowicie to możesz sobie z nich powidła zacząć robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiśle lubelskie idared,szampion,ligol,jonagoldy 7+ 1zł golden 6,5+ 1,3zł jonaprince 1,5zł, alwa 1.3.Idared ładnie idzie z przechowalni bez problemu za 1 zeta.

To czemu jest tyle ogłoszeń  z Idaredami po 70gr, goldenami po 90-1?

Kolega ceny z opakowaniem chyba pisze.

Cena za wjazd tira naszego jabłka do Rosji na chwilę obecną jest to 4-4,5 tysiąca euro, rok temu było to 2 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...