Skocz do zawartości

Ceny Jabłek - notowania - sezon 2015


Gość X

Rekomendowane odpowiedzi

to nie sprzedawaj, myslisz że komus na złośc zrobisz ? wysyp do rowu i tyle, to twoja kasa. Cena za przemysł była bardzo dobra, jak 50 gr jszcze komuś nie pasuje to jego problem. Módl sie żeby w przyszłym roku tyle było, bo coś czuje że jak będzie normalny rok bez anomalii to cena będzie znów 12 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a jaką dasz komukolwiek gwarancje że zdrożeje ? masz taką nadzieje i tyle tak ? bo już byli tacy co mówili że zdrożeje na 0,6 0,7,  ludzie przecież trzymali i cena spadła. A prawda jest taka że jak dadzą 0,6 to każdy bedazie trzynmał i tak i czekał na 0,7. Wam nie ma sensu dawać wysokiej ceny. Za pazerna grupa ludzi. Dadzą 0,6 a towaru i tak nie dostaną. To lepiej zjechać w dół skoro i tak ludzie nie sypią,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysł nie zdrożeje w najbliższym czasie, nie ma na to żadnych przesłanek. 

Jakość jest coraz gorsza

Zbiorniki o dziwo pełne choś prezes największego zakładu w kraju twierdził na łamach prasy  przed sezonem "zbiorniki są puste", Sezon był słaby mało przemysłu susza na początku. Pod koniec podaż się zwiększyła i nagle nie ma gdzie magazynować dziwne (wszyscy chowali dziadostwo na banki, drogi przemysł, jak nie zdrożało tylko staniało to nagle wszyscy chcą sprzedawać jabłka przemysłowe  nawet z pażdziernika !!!) lament złe zakłady, zmowa itp,itd 

Mechanizmy podaży i popytu takie same jak na giełdzie( WIG 20) jak drożeje wszyscy trzymają jak tanieje wszyscy sprzedają, jak jest tanio to może być jeszcze taniej, jak już wszyscy się sprzedadzą to dopiero zdrożeje 

Polskie przysłowia mądrością narodu  CHYTRY DWA RAZY TRACI !!!!!!  

Pozdrowienia dla sadowników i ich pracy.

Produkcja wszystkich jabłek może być w tym roku około 3,5 mln ton (w/g prof Makosz)!!!! zobaczymy co powiedzą statystycy  ( oj a jak by było bez suszy aż strach pomyśleć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cena była dobra trzeba było sypać i nie cwaniakować. Za przemysł to była cena bardzo dobra. A teraz to wszyscy złodzieje itp itd, na kogoś trzeba gorycz porażki wylać. Ciekawe jaką cene wam dadzą w przyszłym sezonie za przemysł jak będzie normalny rok, bo za te głupkowate obelgi to wam dadzą 10 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisze, że będzie jak będzie nie 3 a 6 mln ton jabłek, a ja bym sobie tego życzył, aby PL była potęgą i aby każdy produkował jabłko jeśli tylko chce. Trzeba umieć znaleźć tylko sposób na rozwiązanie tej łamigłówki.

Po części już jest kiedyś przetwórcy produkowali soki ale dając 10, 20 % koncentratu, nazywali to sokiem jabłkowym, pomarańczowym i sprzedawali oszukując konsumentów. UE zrobiła porządek, teraz ludzie mają świadomość co jest sokiem, co napojem, i coraz więcej wybiera świadomie prawdziwe soki, więc aby powstał prawdziwy sok litrowy potrzeba nie 10% koncentratu, ale 50% więc i nic więcej tylko wody, także ja upatruję zagospodarowanie przemysłu w sokach ale naturalnych 100% nie szczochach, te wszystkie coca cole, sprite odejda do lamusa, będziemy produkować 6 mln ton jabłek i to zejdzie tak jak teraz 3 mln.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo specyficzny rok, jeszcze każdy pamięta o zeszłorocznej cenie i myślał, że zrekompensuje Sobie to w tym roku. Uważam, że sadownicy wyciągną wnioski ze Swoich działań . A jeśli co po niektórzy uważają, że po cenie 0.10-0.12 będą sypać co roku, a w karton układać po 0, 5 to niech zdadzą Sobie sprawę ztego , że najsłabsze ogniwa po obydwu stronach będą musiały zmienić branże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bailando

To był bardzo specyficzny rok, jeszcze każdy pamięta o zeszłorocznej cenie i myślał, że zrekompensuje Sobie to w tym roku. Uważam, że sadownicy wyciągną wnioski ze Swoich działań . A jeśli co po niektórzy uważają, że po cenie 0.10-0.12 będą sypać co roku, a w karton układać po 0, 5 to niech zdadzą Sobie sprawę ztego , że najsłabsze ogniwa po obydwu stronach będą musiały zmienić branże.

Niezadowolenie w rolnictwie, w górnictwie, w przemyśle, w służbie zdrowia i każdy będzie musiał zmienić branżę tylko na jaką? Jak byłoby tak łatwo dostać się do koryta nic nie robić tylko kasę brać to nie jedna osoba by skorzystała z takiej zmiany, ale jest jak jest, a jak będzie coraz gorzej to co będzie? Dojdzie do jakiejś w końcu rewolucji, ludzie wyjdą z widłami, górnicy z oponami, lekarze ze strzykawkami, rząd naśle policję, która sobie nie będzie radzić, wyślą więc wojsko, dojdzie do zamieszek, putin stwierdzi, że trzeba pomóc bo w Polsce wojna, przyśle czołgi i ruskie migi, zaczną spadać bomby, granaty i będzie to co na wschodzie Ukrainy totalne średniowiecze, brak chleba, brak czegokolwiek - pojawi się armagedon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezadowolenie w rolnictwie, w górnictwie, w przemyśle, w służbie zdrowia i każdy będzie musiał zmienić branżę tylko na jaką? Jak byłoby tak łatwo dostać się do koryta nic nie robić tylko kasę brać to nie jedna osoba by skorzystała z takiej zmiany, ale jest jak jest, a jak będzie coraz gorzej to co będzie? Dojdzie do jakiejś w końcu rewolucji, ludzie wyjdą z widłami, górnicy z oponami, lekarze ze strzykawkami, rząd naśle policję, która sobie nie będzie radzić, wyślą więc wojsko, dojdzie do zamieszek, putin stwierdzi, że trzeba pomóc bo w Polsce wojna, przyśle czołgi i ruskie migi, zaczną spadać bomby, granaty i będzie to co na wschodzie Ukrainy totalne średniowiecze, brak chleba, brak czegokolwiek - pojawi się armagedon.

Scenariusz do filmu katastroficznego piszesz. 

Gdzie jest aż tak żle w sadownictwie ???

W ciągu jednego pokolenia rolnicy zajmujący się sadownictwem nadrobili tyle co dwa, trzy pokolenia ich ojców i dziadów mogły by tylko pomarzyć (I tak wyobrażni by im zabrakło)

Zobacz jak żyli twoi dziadkowie i porównaj to do swoich warunków życia i zastanów sie co piszesz. (Chyba że masz już taki charakter że zawsze ci będzie mało, ale na to lekarstwa nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa widać po autach jak jest zle, w okolicy same BMW i Audi i to świeże nie stare. Pojezdzij po miastach po osiedlach jakie gruzy stoją pod blokami, ludzie dymają świątek piątek i niedziele za1400 zł i muaszą jakoś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisze, że będzie jak będzie nie 3 a 6 mln ton jabłek, a ja bym sobie tego życzył, aby PL była potęgą i aby każdy produkował jabłko jeśli tylko chce. Trzeba umieć znaleźć tylko sposób na rozwiązanie tej łamigłówki.

Po części już jest kiedyś przetwórcy produkowali soki ale dając 10, 20 % koncentratu, nazywali to sokiem jabłkowym, pomarańczowym i sprzedawali oszukując konsumentów. UE zrobiła porządek, teraz ludzie mają świadomość co jest sokiem, co napojem, i coraz więcej wybiera świadomie prawdziwe soki, więc aby powstał prawdziwy sok litrowy potrzeba nie 10% koncentratu, ale 50% więc i nic więcej tylko wody, także ja upatruję zagospodarowanie przemysłu w sokach ale naturalnych 100% nie szczochach, te wszystkie coca cole, sprite odejda do lamusa, będziemy produkować 6 mln ton jabłek i to zejdzie tak jak teraz 3 mln.

 

Pozdro.

Coca cola odejdzie do lamusa. haha haha

Obejrzyj w święta ilość reklam coca coli i porównaj do ilości reklam soków w tym samym czasie.

A reklama dzwignią handlu jak wszyscy wiedzą.

I wtedy pomyśl czy na pewno masz rację ( Bo jeżeli to życzenie do mikołaja, notabene którego w tej formie wymyśliła coca cola to nie wiem czy z tej racji(powołania na świat przez coca cola) będzie chciał je spełnić).

Wesołych świąt.

Wesołych świat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bailando
Zobacz jak żyli twoi dziadkowie i porównaj to do swoich warunków życia i zastanów sie co piszesz. (Chyba że masz już taki charakter że zawsze ci będzie mało, ale na to lekarstwa nie ma)

 

Mi nie potrzeba wiele ja nie pędzę za kasą.

 

Nie będę też sięgał tak daleko zrobię porównanie jak zyłem ja mając 10-20 lat (lata 92-02) i porównam do tego jak zyje młode pokolenie co to ma teraz 10-20 lat. Komputerów wtedy nie było, na wakacje się nie jeździło, a w zasadzie do jakiejś ciotki było gdzie, ale na wieś przyjeżdzali miastowi było wesoło, latem w gałę się grywało, nie było facebuuka, pinteresta, nikt nie siedział przed komputerem albo się chwaląc gdzie to ja nie byłem (swoimi fotami) albo podgladając kogoś innego gdzie to on/ona się obraca. Życie było spokojniejsze, było cięzko, ale jak ja w żniwa kosiłem, sąsiad, i cała wieś to każdy to inaczej to odbierał. Teraz jak każdy wozi 4 litery do kościoła, a samemu trzeba naginac na piechotę to trochę to przykre (to tylko porównanie, auto mam). Tworzy się dysproporcja między ludźmi, kiedyś nie było tego owego więc nawet jak ktoś miał hajs to tego czegoś nie miał bo tego ne było, jak jeżdził na wakacje do Bułgarii to ludziom tego nie pokazał bo nie było facebuków więc inni nie patrzyli z zazdrością jak teraz wielu ludzi musi patrzeć na to jak się powinno żyć wg anny lewandowskiej tylko, że ją na to stać innych nie.

A te auta drogie i w ogóle co to niektórzy mają, to mają za kredyty inaczej banki nie byłyby takie bogate. Wielu ma ale pełno długów bo trzeba się przed znajomymi, rodzinom pokazać co to nie ja kiedy mam nówkę finkiel auto z salonu.

Coca cola odejdzie do lamusa. haha haha

Obejrzyj w święta ilość reklam coca coli i porównaj do ilości reklam soków w tym samym czasie.

 

Słyszałeś pewnie, że wielu ludzi dorobiło się np. na stronach na internecie (demotywatory, kwejki, fotka, sympatia itp. badziewia), wiesz czemu? Na głupocie ludzkiej. Dużo ludzi jest głupich. Są strony gdzie się za coś płaci jak sympatia za wysłanie do dziewwczyny ikonki, serduszka, samej wiadomości.

Ludzie trochę mądrzejsi zaczynają się zastanawiać czy nie lepiej może zamiast sztucznego napoju nafaszerowanego cukrem, nie zamienić na zdrowy naturalny sok. Soki są o wiele lepsze niż jaieś tam sztuczne napoje, a biorąc pod uwagę napoje to już lepszy jest PL tymbark czy frument niż ta CocaCola, owszem są czasami okazje, że warto mieć taki napój, ale ja już od dłuższego czasu czegoś takiego nei kupuję, wolę sięgnąc po naturalny zdrowy sok. W domu jeśli mam rodzinę nie stawiam na stole Pepsi itp. szwindlu, jeśli kupuję to soki ewentualnie nektary.

Tak więc reklama reklamą, ale jak się ma pewien pogląd, a ludzie z każdym pokoleniem mądrzejsi więc może być tak, że ludzie będą woleli kupić niereklamowane soki niż sztuczną pepsi.

Sorry za błędy pisane w notatniku nie chciało mi się sprawdzać.

 

p.s. jeszcze coś popatrz jacy są amerykanie, to dzięki ich próżniaczemu trybowi życia, cocacola, hamburgery, popatrz jacy polacy już lepiej, ale jedź do Tajlandii 99% tajek szczupłe i smukłe jak brzózka. Ten postęp cywilizacyjny pozwala wygodniej żyć, ale ma też wiele minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest zasadniczy - coraz więcej jest głupców a nie ludzi mądrych. Reklama ma tu mało do rzeczy, jak ktoś jest baran to i tak wybierze gó*no przykładowo niż to co jest zdrowe ale nie modne, żeby nie wiadomo jak to reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

drodzy sadownicy dziś dotarły do nas darmowe jabłka każdy dostał po skrzynce,w co drugim domu zacier już zrobiony,tak że na wiosne zapraszamy na wspólne biesiadowanie

Podobno  krowom nie wolno za dużo dawać jabłek bo coś tam z ich żołądkami się dzieje, ale świniom do oporu HE HE

Unia płaci świnie się pasą.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest zasadniczy - coraz więcej jest głupców a nie ludzi mądrych. Reklama ma tu mało do rzeczy, jak ktoś jest baran to i tak wybierze gó*no przykładowo niż to co jest zdrowe ale nie modne, żeby nie wiadomo jak to reklamował.

Też uważam że głupców na świecie jest coraz więcej, ale co do reklamy to się nie zgadzam ludzie kupują to co jest reklamowane.

Koncerny wydają na reklamy miliony euro a one kasę potrafią liczyć zapewniam cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jusef_z_juzefowa

Też uważam że głupców na świecie jest coraz więcej, ale co do reklamy to się nie zgadzam ludzie kupują to co jest reklamowane.

Koncerny wydają na reklamy miliony euro a one kasę potrafią liczyć zapewniam cię.

Ażeby tak do reklamy Kasie z ulicy wzięli i jej zapłacili 25000 zł za reklamę kremu do nóg to nie, ale taką pindzię Stachurską Lewandowską to za miliony wezmą. Trzeba mieć swój rozum podam przykład widzę jak ludzie kupują drogie telefony za 1000 zł i więcej. Samsungi, Nokia, a ja mówię te same ale pod inną marką składają w Chinach i da się kupić za połowę mniej. Chodzi o to aby mieć swój rozum, na ch..j mi telefon za 1500 zł z androidem 5.0, jak mogę mieć tego androida 5.0 np. w telefonie nie Samsung ale Haier za 500 zł i też zadzwonię.

 

Napiszcie jaka jest cena na dziś i czy sypiecie spad, nie wiem czy sypać. Pozdrawiam wszystkich sadowników.

Niby w wielu miejscach w okolicy 40 groszy - ja generalnie sypałem ostatnią partię po 43 plus vat, przed obniżkami ale mogłem wcześniej jak było po 47, ale poszło jak poszło, teraz generalnie nie czekałbym już chyba bo cena jak będzie szła w górę to bardzo wolno, a przetwórcom o to chodziło aby zasiać panikę i pozostać przy minimalnej cenie inaczej musieliby podnosić.

Druga sprawa trzymanie w nieskończoność tego spadu też nie ma sensu w końcu nikt z 2 miesięcy nie ma, ale co najwyżej partię z ostatniego zbioru. Może dojdzie do tych 45, ale raz gadają tak raz siak, kto wiec co wymyślą panowie pleśniowi psietwórcy, jeden z firmy spod grójca czy warki nie pamiętam taki czarny młodawy (pewnie ma z 60 lat, ale nigdy w polu nie robił to wygląda na 40) udzielał się i mówił, że spady powinny były kosztować coś około 30 groszy wtedy sadownicy byliby zadowoleni i przetwórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że głupców na świecie jest coraz więcej, ale co do reklamy to się nie zgadzam ludzie kupują to co jest reklamowane.

Koncerny wydają na reklamy miliony euro a one kasę potrafią liczyć zapewniam cię.

 

 

ale przecież soki też reklamują, nie raz widze czy w gazecie czy w TV.

 

 

co do cen przemysłu to cena będzie siękreciła wokól tego co jest, wątpie aby wzrosła. Nie lepiej sie skupić i dyskutowac o cenach eksport itp niż w kólko ten przemysł ?  wielu mędrców twierdziło że przemysłu nie ma , są śladowe ilości to po co tak bić piane o te śladowe ilości.  Cena i tak nie jest zła, oby tylko co rok tyle było. Teraz to i tak po zawodach, i tek nie przekroczy 50 gr więc i tak do tyłu i tak. wysypać, zapomnieć, zająć łeb czym innym niż przemysl i czekać co będzie dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

ale przecież soki też reklamują, nie raz widze czy w gazecie czy w TV.

 

 

co do cen przemysłu to cena będzie siękreciła wokól tego co jest, wątpie aby wzrosła. Nie lepiej sie skupić i dyskutowac o cenach eksport itp niż w kólko ten przemysł ?  wielu mędrców twierdziło że przemysłu nie ma , są śladowe ilości to po co tak bić piane o te śladowe ilości.  Cena i tak nie jest zła, oby tylko co rok tyle było. Teraz to i tak po zawodach, i tek nie przekroczy 50 gr więc i tak do tyłu i tak. wysypać, zapomnieć, zająć łeb czym innym niż przemysl i czekać co będzie dalej.

Swięta racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...