Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sprinter

jaka jakość towaru z zagranicy to jest odpad . polska unij była potrzebna tylko na utylizacje i na pozbycie się pozagatunkowej zywności  za którą i tak jeszcze dostaną 1/3 kasy  i dlatego to się  nazywa konkurencyjnośc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rolnik z Wielkopolski... napisał:

Przy całym tym lamencie na import nikt jednak nie chce się nawet zająknąć i chociaż trochę uderzyć w pierś... Mówię o jakości... Bo niby dlaczego polskie pakownie wolą droższy, zachodni towar kupować do pakowania? Bo chcą mniej zarobić? Bo ich Biedronka zmusza? Nie. Oni na tym droższym, zachodnim towarze więcej zarabiają... Mniej odpadu przy sortowaniu i pakowaniu, mniej zwrotów z marketów. Taka jest niestety prawda. I nie piszcie mi, że ktoś tam widział w markecie kiepski towar zachodni albo piękny polski... Wszystko się może trafić jednak każdy kto zajrzy do marketu obiektywnie musi stwierdzić, że te zachodnie są niestety ładniejsze najczęściej. Taka jest prawda. I nie piszcie bzdur, że polskie są zdrowsze. Znam wielu zachodnich producentów ziemniaków i wiem na 100 %, że kontrola nad stosowaniem nawozów i chemii jest u nich 3 razy większa niż u nas. Nie mówię, że ich towar jest zdrowszy... Ale gadanie, że zachodnie ziemniaki są bardziej naszpikowane chemią niż nasze nijak ma się do rzeczywistości... Czy nie lepiej by każdy z nas zasadził o polowe mniej i zaoszczędzone pieniądze zainwestował w jakość? Wszyscy by na tym zyskali a pakownie i sieci nie musiałyby szukać ładnego towaru za granicą...

Weź nawet nie wspominaj o tym bo to jest poza zasięgiem umysłu większości rolników. Ogólnie panuje zasada: mój dziadek tak robił, mój łojciec, i jo tysz tak beda robił, jo mom najlepsy towor i hu. Na zachodzie jest dużo ostrzejsza kontrola dotycząca stosowania śor, inspektorzy jeżdżą i pobierają nawet próby cieczy z opryskiwacza jak pryskasz na polu, a u nas co, leją na stonkę a na drugi dzień już na giełdzie z tym stoją a do książki zabiegów wpisuje się jakieś bzdury albo nic. Ci co mówią że polski najlepszy niech idą do pierwszej lepszej biedrony lub lidla i sprawdzą jak wygląda francuski ziemniak spakowany w agrosadzie lub onixie i zapewniam was że nikt nie podpisuje go jako polski. Wyżej masz takiego właśnie delikwenta co powiela teorie spiskowe o odpadzie z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas do przedsiebiorstwa, które skupuje warzywa przyszły warzywa bodajże z Holandii. Facet dostał przykaz kupienia z tamtąd. Wzięli próbkę do laboratorium żeby zbadać na pozostałości. Jak poszli po wyniki to pani powiedziała, że normy są przekroczone i to znacznie, ale dokładnie nie chciała powiedzieć, ani okazać wyników bo towar musiałby zostać wycofany.

Taki macie super restrykcyjnie sprawdzany towar z zagranicy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepanito masz 100% racji. Mam rodzinę w Niemczech są rolnikami i mają taką samą książkę zabiegów jak jak nasza kontrolę na pestycydy są wyrywkowe i trafiają się raz na 10lat. Gościu jest warzywnikiem ma kapustę cebulę pyry i coś tam jeszcze. Towar ma naprawdę perfekcyjny i to jest fakt ale tyle co razy co on to pryska to poprostu szok. Aczkolwiek karencij przestrzega. Więc panowie pomyślcie najpierw jak ten super zachodni towar trzeba uprawiać aby tak wyglądał a dopiero później piszecie o tym że nasz jest BE bo nie taki ładny jak tamten. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski...

 Sam piszesz, że przestrzegają karencji... Ja mam znajomego rolnika w Bawarii... Uprawia 50 ha ziemniaków. Ilekroć jest u mnie to się wkurza, że ja mam plony 50-60 ton/ha a on nie może przekroczyć 40 ton... A wiecie dlaczego? Limit 140 kg N/ha i ani kilograma więcej. Taki mają limit i każdy tego przestrzega.... Policzcie ile kilogramów dajecie na swoje ziemniaki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK
19 godzin temu, Gość kicaj napisał:

Weź nawet nie wspominaj o tym bo to jest poza zasięgiem umysłu większości rolników. Ogólnie panuje zasada: mój dziadek tak robił, mój łojciec, i jo tysz tak beda robił, jo mom najlepsy towor i hu. Na zachodzie jest dużo ostrzejsza kontrola dotycząca stosowania śor, inspektorzy jeżdżą i pobierają nawet próby cieczy z opryskiwacza jak pryskasz na polu, a u nas co, leją na stonkę a na drugi dzień już na giełdzie z tym stoją a do książki zabiegów wpisuje się jakieś bzdury albo nic. Ci co mówią że polski najlepszy niech idą do pierwszej lepszej biedrony lub lidla i sprawdzą jak wygląda francuski ziemniak spakowany w agrosadzie lub onixie i zapewniam was że nikt nie podpisuje go jako polski. Wyżej masz takiego właśnie delikwenta co powiela teorie spiskowe o odpadzie z zagranicy.

Panowie czy widział ktoś  zachodniego młodego ziemniaka na którym się łuszczy skórka  oni przywożą do nas towar już dojrzały fizjologicznie dlatego on się nie psuje to tak jak by irge kopał w połowie sierpnia .Zachód ma wcześniej wiosnę i dlatego powinna być ochrona rynku naszego bo tak to my z nimi nigdy nie wygramy przy obecnych cenach to przecież jest bezsens przykrywania ziemniaka agrowłukniną  bo oni przywiozą po mniejszych cenach jak my wyprodukujemy dlatego albo konieczna ochrona rynku albo trzeba dać sobie spokój z młodym ziemniakiem i przejść na inny profil produkcji  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, masło napisał:

Cena ziemniaka młodego w Niemczech na dzień dzisiejszy to 50-60 eurocentów za kg!

Zastanówcie się więc skąd taka cena w Polsce... sami jesteśmy sobie za to winni

Kolego chyba w sklepie. Ściągam towary z Niemiec i o takiej cenie od producenta aktualnie nie słyszałem, jakby była taka cena to miałbym zapytanie żeby zorganizować towar z PL przy każdym telefonie pytają jak u nas pyra. Ściągalem ostatnio sałatę lodowa ale już naszej jest sporo i temat ucichl ale na łącząch jesteśmy na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski...

  Przesyłam foto przydrożnego automatu do sprzedaży ziemniaków  u mojego znajomego w Holandii.  Sprzedaje przez okrągły rok 300-500 kg dziennie. To są ceny sprzed 4 dni na ziemniaka starego. Nowego zacznie za 2 tyg. Proszę zwrócić uwagę na ceny... W zależności od odmiany, przeliczając na złotówki to 4-7 zł za kg !!! Sadzi 5 ha i żyje sobie z nich doskonale... I tak się zarabia pieniądze... A u nas? Najważniejsze to plantację przykryć dwoma włókninami i jedną folią a później sprzedawać za 5 zł/15 kg bo pekinka w multiplatach  rośnie... 

 

Resized_20180612_144449.thumb.jpeg.3f31951ff50f0db84cceebc1ddd1231c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sprinter

jaka jakość towaru z zagranicy to jest odpad . polska unij była potrzebna tylko na utylizacje i na pozbycie się pozagatunkowej zywności  za którą i tak jeszcze dostaną 1/3 kasy  i dlatego to się  nazywa konkurencyjnośc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sprinter

francuzkie ziemniaki i inne sprowadzane  mlode są zdrowe    ladne   juz w maju kiełki  biją  . a jezeli  chodzi o sieci handlowe jak biedronka i takie pochodne to tam jest każdy towar o zaniżonych parametrach  tz. pozagatunkowy  ale dobrze zapakowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serek dietetyczny

Sprinter ..., kiełkują bo to są stare ziemniaki i będą jeszcze w sprzedaży do końca lipca.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość antoni

Ceny nie ma i nie bedzie bo w "Sieradzu" suszy nie ma. ehh... Brak slow. Okolice czestochowy od 3 do 10 sztuk pod krzakiem. Ogolnie pyra nie wyrosnieta kwitnie a nawet ma juz jagody. Rosliny bronia sie przed susza. Nędza. Tylko nawadniane cos oddadza. O ile grad ich nie wykonczy lub zwierzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sprinter

panie serek ja wiem że to są stare ziemniaki sprzedawane za młode-wczesne  ale ... niezrozumiałeś podchwytliwej inerpretaci .cieszy mnie to że ktoś dał  się na to złapać

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

mi juz pyry wczesne uschły nie kopałem   ok 7 ha   przekaopałem 3 rajki wychodzi gdzies ok plonu handlowego 18 ton  wiec lipa a niekiełkowane mijuz sie wyłozyły na piachu ok 10ha    a przypomne rolnikom handlujmy cały rok czyli do maja przyszłegoroku !!!  cena w tym roku bedzie    na pewno nie po 3-4worek bo to paranoja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...