Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maly
4 godziny temu, Gość Janek napisał:

. Unia od zawsze was dymala. Bierzecie kredyty u niemca na john deera niemieckiego a oni was importem zalewaja. Teraz sie obudzili ze unia ich dyma. Szkoda gadac

To kurła najlepiej jak by chłop koniem w polu robił...  sam ziemi nie uprawiasz a się odzywasz.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość RolnikPodkarpacie
3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Ziemniaków jest bardzo dużo i są ładne piszą że rumun ładuje niema takiej możliwości na rumunii ziemniaków dużo i za grosze 30 gr zobaczycie co bedzie na jesień i wiosne za darmo nie bedzie komu sprzedać katastrofa

Z swojej strony mogę tylko potwierdzic ziemniaków będzie w brud!! Jest pięknie pod krzakiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Google

1,50 lei/kg - to jest aktualna cena u rumuna teraz. Czyli 1,41zl/kg. Do poszukania w necie jak ktos sobie zyczy to link podesle do ogloszenia z 29.06.2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jano
1 godzinę temu, Gość Google napisał:

1,50 lei/kg - to jest aktualna cena u rumuna teraz. Czyli 1,41zl/kg. Do poszukania w necie jak ktos sobie zyczy to link podesle do ogloszenia z 29.06.2018.

Taaa u nas w Tesco też 1.40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gdhd
37 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Chyba w sklepie nie u rolnika

U rolnika. Wpiszcie sobie google tlumacz. Ziemniaki sprzedam. Przerobcie na rumunski. Wrzucic trzeba w google i znallezc aktuallne ogloszenia. Nie boli. Mozna poszukac. 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack

20 lat handluje na detalu, o ile młody ziemniak do sierpnia jako tako schodzi, tak później coraz mniej. ludzie kupują coraz mniej zwłaszcza młodzi, a wy sadzicie coraz więcej hektarów, i coraz wydajniejsze te ziemniaki są.

Młodzi albo kupują w marketach, albo gotowe dania, ta grupa klientów nie przynosi mi wielkiego zysku.

Starsi wymierają.

Na wiosnę w marcu kilkanaście lat temu na detalicznym stoisku (rynek) sprzedawałem 15-20 worków, 30 kg. teraz może 5 ale 15-stek. zi uwierzcie czy on będzie na wiosne po 3 zł za worek czy po 15 zł nie zrobi mi to różnicy.

Tylko w moim 70 tys mieście 20 lat temu jak zaczynałem handel nie było żadnego marketu, rok później był pierwszy, dziś jest ich 17.

40 worków ziemniaków po 3 zł to wydatek raptem 120 zł, dla porównania skrzynka jabłek szara reneta na wiosnę dochodziła do 100 zł. Paranoja.

Sadzcie więc więcej, szukajcie odmnian jeszcze bardziej plennych, i nie dziwcie się, że takie są później ceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik 40

Ziemniaka bedzie w tym roku w brud u mnie pada od 2 tygodni non  stop ziemniak będzie sypał na poziomie 40 paru ton a żadko tak jest . aż się boje o cene , może szkoda będzie kopać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec
7 godzin temu, Gość Janek napisał:

. Unia od zawsze was dymala. Bierzecie kredyty u niemca na john deera niemieckiego a oni was importem zalewaja. Teraz sie obudzili ze unia ich dyma. Szkoda gadac

Kogo dyma to dyma, ludzie na kasie z Unii porobili fortuny, znam takich osobiście, co poszli mocno w kredyty, unia dołożyła resztę, do tej pory kredyty spłacone, a teraz wszystko się kręci samo. Tylko, że zaczęli brać kredyty i iść na ilość na samym początku, a nie 2 czy 3 lata temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Nie siejcie propagandy że ziemniaków będzie  w brud, ponieważ w zeszłym sezonie było opadów wystarczająco i urosły wszędzie i każdemu.Teraz kto wsadził wcześniej to wilgoci było więcej i nać jest po pas ale w spodzie jest różnie i nie będzie tyle co rok temu. Nasadzenia majowe, zawiązały sporo ale czy dorosna?

Duże gospodarstwa nie zdążyły posadzić w kwietniu, a opady były punktowe. Wiele plantacji ma nie równe wschody ,niektóre widziałem gdzie wzeszło 60 - 70 % i są to pola kilkunasto hektarowe, więc nie należą do "działkowiczów".

Na pewno będzie mniej niż rok temu, a gruby towar będzie poszukiwany.

Pozdrawiam wytrwałych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Lalala

Tak, tak, zabraknie na pewno. 

Ludzie, zejdźcie na ziemię, wszystkiego jest opór, zobaczcie co się dzieje na giełdach, jedyne co zapłaciło to truskawka, bo przetwórnie były puste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gospodarz
1 godzinę temu, Gość Lalala napisał:

Tak, tak, zabraknie na pewno. 

Ludzie, zejdźcie na ziemię, wszystkiego jest opór, zobaczcie co się dzieje na giełdach, jedyne co zapłaciło to truskawka, bo przetwórnie były puste. 

Ja już przywykłem ze ziemniaka co roku jest opór sadze tylko pod swojego klienta już nic na "wolna sprzedaż" lepiej na spokojnie a wiadomo za co przynajmniej, reszta producentów tu co roku wymyśla powody dla których akurat w danym roku miało  by ich braknąc:) ale co roku w maju oddaja po 3 złote:) u siebie jak i u innych producentów nie widze jakiś braków na polu ani z rozmowy z tymi co szczerzy nic takiego nie wynika. A marchewki to na 2 sezony starczy raz że było posiane w brud bo cena była od zimy w tym roku to dwa że to co nie wzeszło czyli pietruszka to wszystko jest przesiane w marchewke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek
21 godzin temu, Gość jaro napisał:

Panowie , po ile lula na broniszach i jak z zejściem  . 

Za irge 4+ płacą 5 zł/ wór, przyjechał Wrocław na 15 tirów i wystawili cenę za żółtego po 4 zł. A wiec lulka jest gratis wiec jak ma ci zawalac to weź i daj handlarzowi, na dwa wora 4+ jeden lulki. Pojedzie na bazar wysypie lulkę na dno przysypie 4+ na wierzch i sprzeda po 2,2 zł/kg. Do roboty ESI !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konradek

rybitwy dziś 15.00 6-5-4 zety wszyscy stoją wystraszeni  i jak   wyżńieći    ale kupiec zadowolony  chlopy  sami układajom   w skrzynniopalety  przekladajom na te ich wysokośći   a ich parobki stoją liczą worki choć matematyka to ich słaba strona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...