Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Producent

Unia Warzywno Ziemniaczana w postulatach  zapomniała dopisać żeby w Katowicach odwołać Pana Janka, bo przez niego trudno podnieść cenę nawet jak nie ma towaru.

A reszta wzoruje sie ceną giełdowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Zgadzam się z gość producent, katowice dobra giełda ale opanowana przez janka. I następna sprawa jak to możliwe że handlarz janek sprzedaje taniej jak producent. PARANOJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z kwi i kosci

Zadzwonic do urzedu skarbowego i powiedzieć ze janek kręci biznes na dużą skale od X lat. Po obserwuja go miesiąc policza ile sprzedal i sprawa zalatwiona. Takich ludzi trzeba tepic na potege to samo w krakowie Romek tylko plac zastepuje. Do piorinu tez zadzwonic. I rolnik sprzeda swoj towar szybciej bez posrednika  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Aktualnie towar przywozi mu EWI wiec tam pretensje.

W piatek byl na gieldzie tylko on i moze ze 2-3 auta ale ceny sie nie dalo podniesc bo u niego 8zl na worki 7zl do hurtu i dla stalych odbiorcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diler

Niech jeszcze każdy z Was przypomni ile razy was Janek i Romek wyratowal jak było po 2 zł.

Do urzędu skarbowego to można  na Was również zadzwonić dopłaty na 15 ha a sprzedaż udokumentowana na 50 ton.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diler
Godzinę temu, Gość Brak słów napisał:

Do skarbowego to niech jeden z drugim siebie poda.

Co wy byście zrobili bez handlarzy, towar byście za darmo rozdawali i po rowach sypali.

Bo oni myślą że na tych giełdach jak od nich kupuje ktoś całe auto to już nie jest handlarz tylko ktoś do domu kupuje codzienne po 300 worków. Sami najlepiej produkujcie sprzedawajcie Zawiezcie każdemu do domu na każdą szkołę każdy bar,restauracje każda stołówkę.  Będziecie wtedy bez handlarzy haha.

 

Już o nas taki jeden producent byl Co jest vatovcem co normalne faktury pisze. Przez 6 lat na dotacjach bral na marchew rocznie po 10 ha. A przez 6 lat sprzedał 100 ton, także jak na nim siadlo to karę solidna zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stań jeden z drugim i handluj na giełdzie jak oni. 

Kto handlował na rynku wie jakie to super zajęcie. Codziennie na placu i niewolnik własnej roboty, bo wystarczy nie być jednego dnia i kupiec już idzie dalej. 

Ktoś kto sprzedaje najwięcej na takich giełdach to lata ciężkiej pracy, mieszkania na giełdzie i często 0 życia poza giełdą. Ja dziękuję bardzo, a jak ktoś chce niech próbuje, wygląda to wszystko fajnie z boku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK

i teraz mi sie podoba to forum Nikt nie pluje na tablice ESI tylko handlarze przyjeżdżają do nas do Sieradza Błaszek i sa mili sympatyczni pokorni żeby tylko sprzeda pytają czy dasz rade nakopać bo wiesz ja od ciebie zawsze kupowałem Popatrzcie jak ssie zmieniła cena jak świat potrafi się odwrócić WSZYSCY JADA DO SIERADZA PO PYRKI I jest jeszcze jedna odsłona tej groteski chłop się postawił jest mądrzejszy jak wszyscy wszystko wie gdzie jakie ceny kto ile płaci a jeszcze dwa tyg temu skamlał ze niema za co żyć protestował pluł na AGROSAD  ze sprowadza ziemniaki a teraz ciszaaaaaaaaaa OJ BY TA SIELANKA TRWAŁA WIECZNOSC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK

i teraz mi sie podoba to forum Nikt nie pluje na tablice ESI tylko handlarze przyjeżdżają do nas do Sieradza Błaszek i sa mili sympatyczni pokorni żeby tylko sprzeda pytają czy dasz rade nakopać bo wiesz ja od ciebie zawsze kupowałem Popatrzcie jak ssie zmieniła cena jak świat potrafi się odwrócić WSZYSCY JADA DO SIERADZA PO PYRKI I jest jeszcze jedna odsłona tej groteski chłop się postawił jest mądrzejszy jak wszyscy wszystko wie gdzie jakie ceny kto ile płaci a jeszcze dwa tyg temu skamlał ze niema za co żyć protestował pluł na AGROSAD  ze sprowadza ziemniaki a teraz ciszaaaaaaaaaa OJ BY TA SIELANKA TRWAŁA WIECZNOSC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

Ta sielanka będzie trwała do końca tygodnia, jak tylko ustabilizuje się pogoda to cena siądzie i nie ma się co łudzić. 

To  jest ten jan z  Katowic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolny
2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Ta sielanka będzie trwała do końca tygodnia, jak tylko ustabilizuje się pogoda to cena siądzie i nie ma się co łudzić. 

Handlarz pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...