Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek
12 godzin temu, Gość Marek napisał:

Cena na Broniszach dzisiaj 12 zł irga. Nie gadajcie głupot że są po 2/15. Jak masz w tej cenie to zabiorę każdą ilość.

Zapraszam pod wiatę jak tylko przyjeżdża trzy osiowka z Wrocławia sprzedają żółtego odpowiednio po 2 i 3 zł/wór 15 kg. ESI podobnie tylko odpowiednio po 4 i 4,5, wczoraj były 4 auta a przedwczoraj 12 i sprzedali. Jeszcze tych pośredników z Wrocławia idzie przebolec ale te ESI, a dajcie spokój.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Oczywiscie posrednicy sprzedaja po 2 zl pewnie kupili po -1zl rolnik im doplaci do kazdego worka 1zl.

Bajeczki bajeczki i nic wiecej.

Wczoraj w Krakowie 5-4 zl za worek ale to prosto od rolnika ktory jedzie z tym 10km a nie przez pol polski zeby sprzedac w cenie paliwa i oplaty drogowej.

Dzis w Katowicach 6-5 zl towaru opor kupca brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Co wy tak jestescie nastawieni na sieradzkich rolnikow. Cala Polska sadzi ziemniaki a jak troche sie pogorszy to zaraz esi panuje na gieldach. Niedawno bylo mowione ze sieradz zalalo I niekopie a prawde mowiac kazdy kopal. Tak jest co roku przed zniwami bo chce kombajn zaplacic. A ci co pisza ze po 2zl jest worek pozdrawiam I tych co mowia sieradz musi wykopac bo kapuste musi wsadzic to szczerze mowiac pola mieli naszykowane koniec maja poczatek czerwca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ne wiem o co chodzi z ta cena w czwartek było 12 zł w piatek 15 zł a jeszcze w miedzy czasie sięgało 20 zł za 15 kg i wiem bo sam osobiście po tyle sprzedawałem na broniszach. Wiec moje pytanie brzmi po co tak oszukujecie i wypisujecie takie bzdury. Naprawde chcecie tak do konca juz obrobić rolników. Wy chcecie żyć dajcie i inym wy chcecie zarobić na worku 3-4 zł a rolnik ma za tyle wyprodukować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Powinny byc kontrole towaru, producentów skonczylo by sie wyzyskiwanie rolników, a tak pazerni ludzie bez sumienia wykorzystują sytuacje i wręcz okradają ludzi którzy ciezko pracują. Jak handlarzyki handlują to niech płaca podatek tak jak my. Zkonczyla by sie ta głupota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komiks

naprawde forum handlarzyków którzy pisza że zastuj pyra 2 zł wór jak zawsze a prawda jest teka że ja osobisie mam 40 ha w gruncie bez podlewania ziemniaki nie kiełkowane mi zostały  z tego denar i lord juz bez plonu bo uschły moze ze 15 ton z ha  jak dobrze pójdzie  gwiazda 4 pod krzakiem nie schnie  ale to kwestia tygodnia bo deszcu ma nie byc i nie bedzie bo je nawet 10 litrów nie podratuje ,  tajfuna mam troche na piasku to mi nawet nie wyszedł  a tam gdzie wyszedł to zaznaczam że cos jest ale niewiele    zaznaczam że pyrki pryskane 4 raze na zaraze bo myslałem ze chociaz tym uratuje  ale gówno , ten kto ma w tym roku deszczownie to wygrał  wiec czekam teraz na  1 zeta za kilo bo po tyle beda na  zime , wiec pozdrawiam handlarzy i ich 2 zeta za wór 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FANTAZJA
1 godzinę temu, Gość komiks napisał:

naprawde forum handlarzyków którzy pisza że zastuj pyra 2 zł wór jak zawsze a prawda jest teka że ja osobisie mam 40 ha w gruncie bez podlewania ziemniaki nie kiełkowane mi zostały  z tego denar i lord juz bez plonu bo uschły moze ze 15 ton z ha  jak dobrze pójdzie  gwiazda 4 pod krzakiem nie schnie  ale to kwestia tygodnia bo deszcu ma nie byc i nie bedzie bo je nawet 10 litrów nie podratuje ,  tajfuna mam troche na piasku to mi nawet nie wyszedł  a tam gdzie wyszedł to zaznaczam że cos jest ale niewiele    zaznaczam że pyrki pryskane 4 raze na zaraze bo myslałem ze chociaz tym uratuje  ale gówno , ten kto ma w tym roku deszczownie to wygrał  wiec czekam teraz na  1 zeta za kilo bo po tyle beda na  zime , wiec pozdrawiam handlarzy i ich 2 zeta za wór 

 

Widze fantazja człowieka ponosi, tos to naprawde gospodarz jak masz 40 ha i niemasz deszczowni brawo Ty:) Pyry jest od groma, może poprostu raz na piec lat w pole sie nie wywiezie w czerwcu i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Futura
6 godzin temu, Gość FANTAZJA napisał:

Widze fantazja człowieka ponosi, tos to naprawde gospodarz jak masz 40 ha i niemasz deszczowni brawo Ty:) Pyry jest od groma, może poprostu raz na piec lat w pole sie nie wywiezie w czerwcu i tyle w temacie

Ale nie mierz kolego wszystkich swoją sieradzką miarą, są rejony w tym kraju gdzie gospodarstwa mają po 200-300 ha i odbywają się bez deszczowni. Ciekawe co będzie jak wam w tych studiach kopanych na lewo zabraknie kiedyś wody. Poza tym jak ktoś robi ziemniaki na market to potrzebuje kaliber 40-70 a reszta to odpad a u was to nazywa się ładny gruby towar, więc życzę wam powodzenia w sprzedaży tego grubego towaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jano
Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Panowie jak tam Kraków rybitwy ziemniak

7 wolane  6-5 Się oddaje w nocy z soboty na niedzielę ale ogólnie pusta giełda i z towarem i kupca malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc

Nie siejcie paniki ,to jest anomalia zeby z poczatku lipca kopac pozne ziemniaki ,nawet w malopolsce ziemniaki wczesne usychaja iwszyscy kopia ,,spokojnie czekajmy na zime pol Pplski i Europy wyschlo ,nie piszcie o 2zl za worek za dobrego ziemniaka mozna dostac 6 zl bez ruszania sie z domu    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
22 godziny temu, Gość Futura napisał:

Ale nie mierz kolego wszystkich swoją sieradzką miarą, są rejony w tym kraju gdzie gospodarstwa mają po 200-300 ha i odbywają się bez deszczowni. Ciekawe co będzie jak wam w tych studiach kopanych na lewo zabraknie kiedyś wody. Poza tym jak ktoś robi ziemniaki na market to potrzebuje kaliber 40-70 a reszta to odpad a u was to nazywa się ładny gruby towar, więc życzę wam powodzenia w sprzedaży tego grubego towaru.

 

Kolega Futura ma rację ja też sadzę 40 ha , a pola porozrzucane i nie ma jak wykopać studni.

U mnie taka sama sytuacja jak u Komiksa tylko na cięzkich ziemiach się trzymają ale jak dzisiaj pryskałem to liśćie sie już zwijają w trąbkę i towaru nie będzie. 

Koledzy którzy  sadzą po 60 -  80 mają możliwość podlania raptem 10 -15 ha to jest około 20 % nasadzeń.

Najlepsze jest to że w gminie składając wniosek o oszacowanie szkód suszowych dowiedziałem sie ze ziemniaków susza nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 06:28, Gość Jano napisał:
W dniu 8.07.2018 o 21:10, Gość Producent napisał:

Kolega Futura ma rację ja też sadzę 40 ha , a pola porozrzucane i nie ma jak wykopać studni.

U mnie taka sama sytuacja jak u Komiksa tylko na cięzkich ziemiach się trzymają ale jak dzisiaj pryskałem to liśćie sie już zwijają w trąbkę i towaru nie będzie. 

Koledzy którzy  sadzą po 60 -  80 mają możliwość podlania raptem 10 -15 ha to jest około 20 % nasadzeń.

Najlepsze jest to że w gminie składając wniosek o oszacowanie szkód suszowych dowiedziałem sie ze ziemniaków susza nie obejmuje.

Nie ważne ile sadzadzisz tylko ile bierzesz. Ziemniak to produkcja nisko budżetowa. Mogła by być więcej opłacalna ale nie będzie bo tiry muszą coś wozić z zachodu na powrotach, a co najtaniej wychodzi ano ziemniak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...