Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaczynają dzwonić za jabłkiem nawet w święta. Jutro przyjeżdża auto i zabierają rubinstara na sortowanie po 0.60 gr z kontroli. 7-9cm. Przerosty zabieram i na Bronisze puszczę chłopaka że dwa razy. Idared i golden stoi jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sprzedałem kurde
4 godziny temu, Gość gość napisał:

jeszcze nie otwierać trzymamy na dobrą cenę.Kupców juz zera panika

Panowie trzymajcie jabłko do czerwca to może zrobi się cena i jabłko we wrześniu będzie drogie, ja już sprzedałem i jak bym mial to tez bym trzymal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magister bez studiow

Trzymać i nie popuszczać...

Idzie do góry i będzie drożej..

Koń by się uśmiał z tych waszych teorii

.co mają pełne komory do przyszłych zbiorów i ceny....proszę mi wyjaśnić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Magister bez studiow napisał:

Trzymać i nie popuszczać...

Idzie do góry i będzie drożej..

Koń by się uśmiał z tych waszych teorii

.co mają pełne komory do przyszłych zbiorów i ceny....proszę mi wyjaśnić???

ci co mają pełne komory nie wiedzą co już wymyślęc by ta cena wzrosła?

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Sprzedałem kurde napisał:

Panowie trzymajcie jabłko do czerwca to może zrobi się cena i jabłko we wrześniu będzie drogie, ja już sprzedałem i jak bym mial to tez bym trzymal. 

odezwał sie wujek dobra rada. Po co sprzedawaleś wszystko w takim razie ? skoro taki pewny jesteś, trzeba było trzymać.W maju sie zawsze robi lipa w handlu i to jest co rok tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Magister bez studiow napisał:

Trzymać i nie popuszczać...

Idzie do góry i będzie drożej..

Koń by się uśmiał z tych waszych teorii

.co mają pełne komory do przyszłych zbiorów i ceny....proszę mi wyjaśnić???

 

55 minut temu, Gość Wgr napisał:

Te jabłka w tych komorach to bardziej na patelnię się nadaja jak w karton... ?

ale na przemysł się nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

W zeszłym roku o tej porze też nie brakowało geniusz co to za 2zł nie chcieli sprzedawać, bo będzie 3 i będą się wszyscy prosić. Niektórym się ciężko pogodzić, że w tym sezonie cena się nie dźwignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wykształcony
3 godziny temu, Gość hmm napisał:

odezwał sie wujek dobra rada. Po co sprzedawaleś wszystko w takim razie ? skoro taki pewny jesteś, trzeba było trzymać.W maju sie zawsze robi lipa w handlu i to jest co rok tak

Widzę, że niektórzy nie potrafią wyczytać ironi, sarkazmu czy groteski. Następnym razem będę pisał posty językiem prostszym, bardziej zrozumiałym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość wykształcony napisał:

Widzę, że niektórzy nie potrafią wyczytać ironi, sarkazmu czy groteski. Następnym razem będę pisał posty językiem prostszym, bardziej zrozumiałym...

Pisz ceny bo taki jest temat. A do pajacowania sobie załóż osobny temat. Tam pisz z ironią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zadowolony?
16 minut temu, Gość hmm napisał:

Pisz ceny bo taki jest temat. A do pajacowania sobie załóż osobny temat. Tam pisz z ironią.

Czerwony standard typu Szampion, Jonagold, Idared, Ligol około 50 groszy/kg na sortowanie od 7. Praktycznie niesprzedawalne są te odmiany bo GP i OP boją się, że nie sprzedają swoich zapasów. Red Jonaprince można było sprzedać po 1 zł, przy jędrności około 7, w tej chwili też około 50 groszy. Red Delicious już chyba jest niesprzedawalne z powodu oparzelizny, cena była około 1 zł. Golden około 90 groszy w tej chwili. Gala Royal też chyba ciężko sprzedać bo Bliski i Daleki Wschód bierze z południowej półkuli. Zadowolony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince 7-9 50 gr 

Golden Delicious 6,5-7 0.40 gr brutto 

7+ 1 zł

Idared  gloster szampion 0.40- 0.45 gr 7-9

Gala paskowana 5.5-6.5 0.60 gr 6.5 -7 75 gr 7 + 1.20

Must 6.5-7 50gr 7+ 90 gr

Mutsu 7-9 60 gr

Red cheif 1zl

Odsort 0.15 gr

Wszystkie ceny po przesortowaniu brutto. 

Jak ktoś wierzy że cena pójdzie w górę to chętnie mu odsprzedam jabłko zagazowane za wagę w skrzyniach. Jest jakiś chętny? 500 ton jablka

 

Przemysł zleciał na 0.27.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość człowiek wielu twarzy
10 minut temu, Gość Wanda napisał:

Prince 7-9 50 gr 

Golden Delicious 6,5-7 0.40 gr brutto 

7+ 1 zł

Idared  gloster szampion 0.40- 0.45 gr 7-9

Gala paskowana 5.5-6.5 0.60 gr 6.5 -7 75 gr 7 + 1.20

Must 6.5-7 50gr 7+ 90 gr

Mutsu 7-9 60 gr

Red cheif 1zl

Odsort 0.15 gr

Wszystkie ceny po przesortowaniu brutto. 

Jak ktoś wierzy że cena pójdzie w górę to chętnie mu odsprzedam jabłko zagazowane za wagę w skrzyniach. Jest jakiś chętny? 500 ton jablka

 

Przemysł zleciał na 0.27.

 

Kolego pokryły nam się ceny więc są wiarygodne. Cena nie pójdzie do góry bo w Europie Zachodniej jest lipa z jabłkiem i gruszką Konferencją. Na Wschodzie typu Ukraina to samo. Trzeba spojrzeć na ceny globalnie. Ma ktoś znajomego prezesa GP lub kupca w GP?  Jeśli tak to niech sobie porozmawia czy potrzebują jabłek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP praktycznie nic nie kupuja. Maja jeszcze dużo swojego towaru a zejście kiepskie. Trochę na markery biorą eksporty kiepsko odchodzą.  Jesień traci wiosna płaci a w tym roku ani jesień ani wiosna nie zaplacila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość gość napisał:

Kupcy dalej będą udawać że nic się nie stało.

Ale co mają udawać????

Komory są pełne...zejście słabe .

Na co liczysz???

 

Zmarzło to co będzie w nowy sezonie....dopiero wtedy zaczną się zastanawiać jak nie będzie....teraz mają po oporze i nie będzie żadnej podwyżki...

 

Kumasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia piękna rzecz ale trzeba realnie oceniać sytuację. Gdy we wrześniu gospodarzom brakowało już Skrzyniopalet na półmetku zbiorów to powinno było dać trochę do myślenia.

P.s przestrzegam przed GP Fruvitaland z Piotrawina. Obiecują kasę na łapę ale nie płacą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...