Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Sadownik
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Kolego myślący, 2 lata temu była podobna ilość jabłka jak teraz, po mrozie cena poszła O 120% do góry. Właśnie tak się ma do tego sezonu że kazdybumie liczyć. Dostał każdy region. Idared ligol jonagoldy 70 - 100 % uszkodzeń 

Tylko nie ma popytu na jabłko... To jest największy problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zdjęcie sobie sprawy, ale to popyt kształtuje cenę, jak cena jabłka skoczy to reszta klientów odejdzie i nikt nie kupi jabłka. 

Jednak jak ktoś chce może próbować sprzedać jabłko teraz za np. 1zl,  albo przechowac dłużej i liczyć że jesienią będzie jeszcze droższe. 

Nikt nikogo nie zmusza do sprzedaży jabłek, napewno prędko ich nie zabraknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Bezkredytu

A Ty skąd wiesz ile jest jabłka w chłodniach? Z reguły w gadce jest tak jak tanieje to nikt nie ma sprzedał drożej, jak drożeje to wszystkim komór przybywa. Jak wiśnia droga to każdy ma ja w swoim repertuarze arealowym jak jest za bezcen eeee dawno wyrwałem nic nie mam, pare rzadkow za domem. Co jest z Wami? Przechwałki głupiego, skoro taki masz dochód to gdzie pieniądze? Po co dodawać sobie areału? A wynik ekonomiczny?! A propos ilości w komorach to WAPA szacuje na swoją korzyść - na korzyść zamieszania tanio skupić! Nikt nie wie ile tak na prawdę jest komór i co w nich jest, ,,sds” robili z Tobą jakas ankietę? Mróz był to każdy widzi, tego się komentarzami nie odczaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tyle samo albo i więcej. Komory z glosterem i idaredem stały nie ruszane. Dziś tylko od nas zależy za ile sprzedamy jabłko. Cena 50 60 groszy to historia. Jak głupi to i da za tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Białoruś na Rosję stoi a dziś wizytacja 2 Białorusinów którym coś tam kiedyś robiłem i towar można ze strzału robić wszystkie odmiany bierą standard 0.55 kasa na rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Tylko zapominacie o jednym....wtedy ktoś chciał to jabłko kupić...

Owszem cena wzrosła o 120% na 4tyg a potem zaczął się zjazd

...w czerwcu idared był już po 1 zł....tego nie pamiętacie????

Teraz handel leży i Kwiczyn...do tego święta,majówka i do 15 maja nic nie zejdzie...

 

Trzymać do nowych skoro jesteście tacy pewni tych strat i tej wysokiej ceny,która będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabłko  napewno zdrożeje  ,i przemysł i export ,  po dzisiejszym przymrozku straty są  bardzo bardzo duże ,idared , szampion, jonagoldy 100% zmarzło, golden i gala  zmarzły w 99% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bezkredytu
19 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Tylko zapominacie o jednym....wtedy ktoś chciał to jabłko kupić...

Owszem cena wzrosła o 120% na 4tyg a potem zaczął się zjazd

...w czerwcu idared był już po 1 zł....tego nie pamiętacie????

Teraz handel leży i Kwiczyn...do tego święta,majówka i do 15 maja nic nie zejdzie...

 

Trzymać do nowych skoro jesteście tacy pewni tych strat i tej wysokiej ceny,która będzie....

Nie do złotówki nie spadło, cena była powyżej, a startowało z 70 groszy na 1,80.  Dziś jakby cena wzrosła na złotówkę to tragedia? Jałowa gadka jak się wysypało po 0,30 groszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Ja wytrzymam i trzymam

Może jednak trzymać do następnych zbiorów? Warto przypomnieć jesień 2007 i 2017 roku przemysł był koło złotówki, lepiej sypać na jesieni 2019 w dwa razy lepszej cenie jak jest teraz, a wkładać w karton, ponosić koszty i czekać na pieniądze, aż łaskawie grupa wypłaci, o ile wypłaci. Karta lubi się odwrócić;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
46 minut temu, Gość Bezkredytu napisał:

Nie do złotówki nie spadło, cena była powyżej, a startowało z 70 groszy na 1,80.  Dziś jakby cena wzrosła na złotówkę to tragedia? Jałowa gadka jak się wysypało po 0,30 groszy..

Akurat jabłko sprzedałem na jesieni więc nic nie spałem po 30 gr i nie zbierałem po 8

Spadło do 1zl...a na broniszach było do sierpnia a miało zabraknąc tak to wyglądało ...

 

Moim zdaniem cena jabłka  nie wzrosnie bo nie ma popytu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popyt akurat ruszył trochę. Zobaczymy co będzie po świętach. Cena O te minimum 30 gr na expport pójdzie do góry. Tylko zależy to od nas, bo jeżeli bedziemy dawac za tyle co teraz dalej to oczywiście że nie będzie szaleństwa. Kazdybrobi wg własnego sumienia. Ja się już nie dam dymac za 50 gr. Łaskę robią że biorą. Proszę bardzo, na zachodzie jabłka jeszcze trochę zostało, można sobie sprowadzić, dołożyć 30 40 groszy do transportu i dokumentów i kilku innych rzeczy. Droga wolna. Koniec z dodawaniem za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślący

No fakt, nie będziecie oddawać po 50/55gr tylko po 40. Bo od czwartku na skupach przemysł już nie 0,28 tylko 0,24. Ludzie to jednak głupie są.. i te komentarze, wow był mróz to będzie wzrost cenowy.. Z jakiej paki niby jak inne kraje mają full a jabłkiem i tak mało kto się interesuje : ) 

Tak czy siak powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość paweł napisał:

jabłko  napewno zdrożeje  ,i przemysł i export ,  po dzisiejszym przymrozku straty są  bardzo bardzo duże ,idared , szampion, jonagoldy 100% zmarzło, golden i gala  zmarzły w 99% .

Pawieł skąd ty jesteś ze ci tak zmroziło :) u nas to jeszcze będzie trzeba przerzedzać co niektóre odmiany... Ale dobrze że wam zmroziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gość Woow napisał:

Pawieł skąd ty jesteś ze ci tak zmroziło :) u nas to jeszcze będzie trzeba przerzedzać co niektóre odmiany... Ale dobrze że wam zmroziło :)

Pycha kroczy przed upadkiem pamietaj młody człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest dobrze ze był przymrozek , a moze będzie jeszcze lepiej bo przed nami jeszcze ogrodniki i zimna zosia , idared to nawet na czubkach na wysokości 3metrów zmarzł w 100% , bozostałe odmiany prawiie tak samo ,może gdzieniegdzie się znajdzie zielony kwiatek ,ale to trzeba się długo nachodzić i naszukać  ,  ju w tym roku przetwórcy nie nakupią za 8gr  towaru tak jak w tamtym roku ,teraz nie ma co się  spieszyć ze sprzedawaniem jabłek ,jabłka przemysłowe i exportowe napewno podrożeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Grześiek

To teraz trochę ceny poszaleją za darmo nie będę im odawał tak czułem ze jabka w tym roku będzie mało dopiero się dobry pieniądz wezmie.2 zł za wagę w szlrzyni ani grosza mniej.Cwaniaki niech płacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne ceny

Na firmach narazie cena bez zmian. Mają towaru nawiezionego na święta jeszcze przed weekendem. Jeżeli towar będzie dostępny dla kupujących, tzn. Deser i suchy przemysł to cena nie wzrośnie, bynajmniej nie tak szybko, ale na kokosy bym nie liczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Artj napisał:

Byl dzisiaj u mnie bialorusin i proponowal 1, 1 za goldena od 6,5 i 0,7 za szampiona i najdareda. Ceny za jablko na opakowanie doklada 0, 2.

za mało ci daje nie sprzedaj trzymaj do jeśieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...