Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

no ok ale nadal nie podasz namiarów na firme która tyle płaci ? zróbmy tak sprzedam ci po 90 gr tego Princa i sprzedasz po tej złotówce zarobisz 10 gr, mam 100 ton, pasuje ? towar z KA pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No....jabłuszko świetnie leży bez ubytków...hahaha koń by się uśmiał....

 

6tyg afrykańskich upałów jabłko ugotowane na drzewie a u niego świetnie leży i schodzi jak świeże bułeczki po cenie,której nie ma

 

Gratuluję fantazji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dobrze produkować Panie Edziu. Dlaczego ma źle leżeć skoro zostało dobrze dopryskane, zostało zerwane w odpowiednim terminie i powoli schłodzone?

Do Hmm - no jak nie możesz sprzedac za 90 gr super ekstra Prince to gratulacje :) zreszta, sprzedawaj po ile chcesz? Możesz i po 20 gr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ten idared i Prince to chyba z przechowalni za te 45 i 70. :D:D idared z chłodni 50 55 gr. Prince od 80 do 1zl zależy jak komu potrzeba i od towaru. Nie mówiąc już o towarze z KA. 

No jak odliczysz koszty przechowywania w w chlodni to wyjdzie nawet mniej jak z przechowalni ;-))))
 

Cytat

Kolego jak masz slabiutki towar to i wyjdzie 65gr. Ja sprzedałem 5 samochodów Prince po 1 zł dwa tyg temu. Jabłuszko leży pięknie praktycznie bez ubytków. Sam sortowalem. Dzisiaj jest dużo propozycji 80 90 gr. Ale są też i na 1zl. Dla mnie to możesz sprzedawać po 20 gr A idareda po 10 jak Ci pasuje :D pomarzyć sobie możesz o takiej cenie kupczyku:)

2 tygodnie temu byla polowa stycznia, 5 aut to jest prawie 100 ton, a jak sam sortowales i robiles to albo masz duza rodzine bardzo duza albo sciemniasz bo nie wiem czy od nowego roku bylbys w stanie sam tyle zrobic.
Druga sprawa odejmij teraz koszty przechowywania, policz robocizne i w ogole, ile Ci wychodzi? Jak kiedys wyliczyl madry profesor, produkcja 1 kg jablek kosztuje teraz 1 zl (to bylo juz pare lat temu), wychodzi na to ze dokladasz jeszcze do interesu.

Jakby nie bylo 1 zl za jablko z przechowywania w obecnych czasach to nie jest cena gdzie sie oplaca produkowac jabłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

ten idared i Prince to chyba z przechowalni za te 45 i 70. :D:D idared z chłodni 50 55 gr. Prince od 80 do 1zl zależy jak komu potrzeba i od towaru. Nie mówiąc już o towarze z KA. 

No jak odliczysz koszty przechowywania w w chlodni to wyjdzie nawet mniej jak z przechowalni ;-))))


 

Cytat

Kolego jak masz slabiutki towar to i wyjdzie 65gr. Ja sprzedałem 5 samochodów Prince po 1 zł dwa tyg temu. Jabłuszko leży pięknie praktycznie bez ubytków. Sam sortowalem. Dzisiaj jest dużo propozycji 80 90 gr. Ale są też i na 1zl. Dla mnie to możesz sprzedawać po 20 gr A idareda po 10 jak Ci pasuje :D pomarzyć sobie możesz o takiej cenie kupczyku:)

2 tygodnie temu byla polowa stycznia, 5 aut to jest prawie 100 ton, a jak sam sortowales i robiles to albo masz duza rodzine bardzo duza albo sciemniasz bo nie wiem czy od nowego roku bylbys w stanie sam tyle zrobic.
Druga sprawa odejmij teraz koszty przechowywania, policz robocizne i w ogole, ile Ci wychodzi? Jak kiedys wyliczyl madry profesor, produkcja 1 kg jablek kosztuje teraz 1 zl (to bylo juz pare lat temu), wychodzi na to ze dokladasz jeszce do interesu.

Jakby nie bylo 1 zl za jablko z przechowywania w obecnych czasach to nie jest cena gdzie sie oplaca produkowac jablka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku średnia wyjdzie 60 gr i jakoś nie wydaje mi sie aby ktokolwiek zbankrutował albo na jedzenie mu brakło. Chudy rok ale raz jest urodzaj a raz jest mróz i mało towaru. Bajki o tych kosztach produkcji słysze co rok, raz że koszt jest 50 gr jak jest jabłko po 60 gr a raz że złotówka jak jest po 1,10. Jak był przemysł po 0,80 gr to też słyszałem że to nie pokrywa kosztów a teraz staliscie w kolejce po 8 groszy za kilo. Z czego ludzie żyją i jeszcze inwestują jak rok w rok jest gadka że sie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gość tomek napisał:

w tym roku średnia wyjdzie 60 gr i jakoś nie wydaje mi sie aby ktokolwiek zbankrutował albo na jedzenie mu brakło. Chudy rok ale raz jest urodzaj a raz jest mróz i mało towaru. Bajki o tych kosztach produkcji słysze co rok, raz że koszt jest 50 gr jak jest jabłko po 60 gr a raz że złotówka jak jest po 1,10. Jak był przemysł po 0,80 gr to też słyszałem że to nie pokrywa kosztów a teraz staliscie w kolejce po 8 groszy za kilo. Z czego ludzie żyją i jeszcze inwestują jak rok w rok jest gadka że sie nie opłaca.

Nie rozumiesz pojęcia opłacalności. Z roku na rok koszty produkcji rosną bo opryski droższe, paliwo w górę, pracownicy drożeją itd., itd. Nikt nie zbankrutuje tzn. większość ludzi to ludzie myślący i jak jest słaby rok to każdy zaciska pasa, stara się oszczędzać aby na drugi rok były pieniądze bo wtedy może coś się lepiej zarobi i będzie można zrealizować to co się miało zrealizować rok temu np. ułożyć kostkę na podwórku, zmienić auto bo stare już wysłużone itd. Są rzeczy, na które trzeba wydać pieniądze jak np. opryski, a są rzeczy, że trzeba je przełożyć np. w tym roku nie będzie wakacji dla dzieci, zakupu czegoś tam dla siebie bo jest mało pieniędzy.

Inna sprawa weź ludzi, którzy mają urzędowe posady te lepsze ich nic nie interesuje przychodzą do pracy odklepią swoje i wypłata co miesiąc wpada do kieszeni. Weź porównaj teraz rolników jak nie zarobi to nie będzie miał pieniędzy. Wiem można zmienić pracę i zostać urzędnikiem. Tak naprawdę to dzięki ludziom na wsi wszystko się kręci, bo kiedy braknie jedzenia to nawet duże pieniądze nic nie są warte, ale świat schodzi na psy promuje się teraz nic nie warte ideologie, media wciskają ludziom kit i jest tak jak jest piłkarz staje się bogatym człowiekiem pomimo, że nic nie robi, a człowiek dużo pracujący i robiący coś dobrego dla innych (bo produkuje np. żywność) nie ma na chleb. Świat się chyba stacza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w tym roku średnia wyjdzie 60 gr

P.S. Tomek ile Ty masz lat?  Jak to policzyłeś? Bo jak ktoś sprzedawał spady całą jesień między 8 a 12 groszy to ja nie wiem jak mu wyjdzie ta średnia 60 groszy, a druga sprawa teraz jabłko kosztuje 60 groszy i mniej licząc i biorąc pod uwagę wszystkie parametry, które dają ostateczny zysk z jabłka to też ciężko jest mi wyliczyć tą średnią 60 groszy. Chyba, żę Ty to liczysz tak, hmm w tym roku to na moje oko średnia z zarobku wyjdzie 1 zł. Tomku zrozum jedno, że rolnik aby zarobić jakiś grosz musi się naprawdę napracować. Ten kraj to powinna być druga Szwajcaria, ale kiedy ci co mają w rękach władzę okradają prostych ludzi to jest jak jest zresztą cena ze spadem to pokazała, a też i wszystkie afery jakie wychodzą z Warszawy pokazują jak jest. Jedni nic nie robią mają grube miliony, a inni pomimo, że ciężko pracują i coś robią dla innych nie mają czasami  nawet na chleb.

Edytowane przez fadmin
Mimo wszystko szanujmy się ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Marcin napisał:

Trzeba było dobrze produkować Panie Edziu. Dlaczego ma źle leżeć skoro zostało dobrze dopryskane, zostało zerwane w odpowiednim terminie i powoli schłodzone?

Do Hmm - no jak nie możesz sprzedac za 90 gr super ekstra Prince to gratulacje :) zreszta, sprzedawaj po ile chcesz? Możesz i po 20 gr. 

Panie Marcinie...produkować można,ale jak matka natura nie pozwoli to nic z tego nie będzie...

Jabłko ugotowało się na drzewie w tym roku...

Wilgotność w sezonie była taka że Ca nie był pobierany przez jabłka...

Czekolada wystąpi masowo bo liczą się godziny chłodu i godziny z temperatury powyżej 25st i z tym sobie nikt nie poradzi niezależnie jak schładzal

Smart fresh nie zapobiega czekoladzie tylko ja opóźnia 

Każde włączenie chłodnicy to ususzka...do 5% utraty wody jabłko się nie marszczy

Jeszcze nie urodził się taki co wyjął lepszy towar niż schował w chłodni ale jesteś poważnym kandydatem by być pierwszym 

Przypominasz mi mojego sąsiada...najdrożej sprzedaje,samo jabłko wskakuje do kartonu i nie ma u ytkow nie mówiąc o zgniliach....które po zmierzchu wywozi 5wsi dalej żeby się nie wydało

Pozdrawiam bajkopisarzy ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość MarRam napisał:

P.S. Tomek ile Ty masz lat?  Jak to policzyłeś? Bo jak ktoś sprzedawał spady całą jesień między 8 a 12 groszy to ja nie wiem jak mu wyjdzie ta średnia 60 groszy, a druga sprawa teraz jabłko kosztuje 60 groszy i mniej licząc i biorąc pod uwagę wszystkie parametry, które dają ostateczny zysk z jabłka to też ciężko jest mi wyliczyć tą średnią 60 groszy. Chyba, żę Ty to liczysz tak, hmm w tym roku to na moje oko średnia z zarobku wyjdzie 1 zł. Tomku zrozum jedno, że rolnik aby zarobić jakiś grosz musi się naprawdę napracować. Ten kraj to powinna być druga Szwajcaria, ale kiedy ci co mają w rękach władzę okradają prostych ludzi to jest jak jest zresztą cena ze spadem to pokazała, a też i wszystkie afery jakie wychodzą z Warszawy pokazują jak jest. Jedni nic nie robią mają grube miliony, a inni pomimo, że ciężko pracują i coś robią dla innych nie mają czasami  nawet na chleb.

ja mówie o średniej za jablko eksportowe a nie przemyslowe to raz,  wszedzie sie trzeba narobić jak ktoś zarabia legalnie, ludzie robią za 1800 zł wstają o 6 rano przychodzą o 17 30 i tak cały rok. Ile zarobią w ciągu roku ? i też musza robić opłaty jedzenie itp i żyją bo muszą. Tobie też nikt nie każe produkowac jabłka. Było iść na studia byłbyś urzędnikiem. Kończymy dyskusje bo jak mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tobie też nikt nie każe produkowac jabłka. Było iść na studia byłbyś urzędnikiem.

Skończyłem studia i to nie byle jakie, pracowałem w Skandynawii, pracowałem na Bliskim Wschodzie i wiem jak wszystko to wygląda, ale nie wyrzekam się polskości.

Inna sprawa wszyscy nie mogą pracować za biurkiem ktoś musi budować drogi, ktoś inny chleb itd.

Kiedyś było tak, że rodzice chcieli aby się dzieci uczyły to zostaną lekarzami, prawnikami etc., teraz marzeniem rodziców jest aby ich dzieci zostały sportowcami - więc co wszyscy mają grać teraz w piłkę bo tam najlepsze pieniądze?

Jak już napisałem Polska to powinna być druga Szwajcaria bo ma do tego predyspozycje, tutaj każdy powinien pracować dla przyjemności i czerpać z pracy radość tak jak się pracuje w Skandynawii czy Szwajcarii.

 

p.s. na Bliskim Wschodzie jak byłem w jednym z krajów bogatych szukałem PL jabłek bo miały one tam popłynąć szerokim strumieniem. Wielkie rozczarowanie tam PL jabłek nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałoby sie żeby Polska była jak kraje zachodnie czy Skandynawskie ? tymczasem 8 lat żescie głosowali na PO PSL gdzie z samego vatu kradziono 30 MLD rocznie. Poczytajcie  o żydach co pozmieniali nazwiska na polskie ilu ich jest i gdzie. To było przedłużenie ukladu który trwal 25 lat rozkradania Polski i sprzedaży majątku za bezcen. opylono 8000 polskich firm przez 25 lat. I jeszcze wmówiono ludziom że tak było trzeba. Kamienice w Warszawie sprzedawane razem z ludzmi, przekrety nie na milion czy dwa tylko 100 czy 200 mln, łapówki po 40 mln na głowe, a ludzie dalej na nich głosują dając im 65 % w miastach.  Pojedzie jeden z drugim na kredyt do Egiptu i mysli że jest elitą. Banki sa nie nasze, media nie nasze, przetwórnie nie nasze, na dodatek Unia chce abyśmy robili trak jak im pasuje. Tłumaczył nikomu na siłę nie bede jak ma mysleć ale polecam strone  yelita.pl albo inne można sie dowiedzieć rzeczy których w TV wam nie powiedzą. Połowa to byli tajni wspólpracownicy działający na szkode Polski

idared 45 gr czerwone 50 gr Prince 80 gr płatność do ręki. Zejscie jak na prawie luty raczej kiepskie. Nie spodziewam sie szału wiosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarRam

Właśnie to jest duża przyczyna tego, że w POlsce jest jak jest bo złodzieje rządzili tym krajem i zamiast o kraju myśleć myśleli tylko o swojej kieszeni.

Z jabłkiem na export i ceną w tym roku raczej lepiej nie będzie.

Cytat

Jak wynika z danych udostępnionych przez WAPA zapasy jabłek w Unii Europejskiej na dzień 1 stycznia 2019 roku wynosiły niecałe *4,6 mln ton (w styczniu 2018 roku było to nieco ponad 3 mln ton).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość sad

Nie jestem za polityką, lecz jak tz. Przez was ,,Złodzieje,, rzadzili krajem jabłko szło na wschód i było fajnie, bo pieniądze były, teraz oddajemy za darmo....Wnioski sami sobie wyciagnijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek

embargo nałozono za czasów PO PSL przez pajacowanie Sikorskiego. Tyle w temacie.  Kto mądry ten wie kto jest kto i kto za nim stoi a raczej jakim krajom służą. Niemcy nie bez przyczyny posadzili Tuska na takim stanowisku. Już nawet LOT chcieli sprzedać ale nie zdążyli (teraz cudem przynosi zyski im za to sie nie nie opłacało i najprościej było sprzedać i to za grosze). Wieś to najbardziej oszukana grupa ludzi, PSL w tej "koalicji" miał za zadanie siedzieć cicho i glosowac jak chce PO. Dla wsi nie zrobili nic, zwlaszcza jak ludzie płakali nad porzeczką po 30 gr........z drugiej strony to wieś na nich głosuje wiec co poradzić, nic tyko całe życie narzekać :)

Jabłko na razie średnio luty będzie kluczowy ale fajerwerków sie nie spodziewam. Zdrożeje 10 gr odliczyć porad na jedno wyjdzie. Jest za dużo i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość sad napisał:

Nie jestem za polityką, lecz jak tz. Przez was ,,Złodzieje,, rzadzili krajem jabłko szło na wschód i było fajnie, bo pieniądze były, teraz oddajemy za darmo....Wnioski sami sobie wyciagnijcie.

Tylko za którego złodzieja wprowadzili embargo. Kto chciał Ukrainę w uni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Albin
14 godzin temu, Gość Gość sad napisał:

 

Spokojnie nie panikować...jesień wasza wiosna nasza...

Trzymać i nie popuszczać....za bezcen nie oddawać ...towar dobrze leży i jest mało...

 

W maju będzie drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...