Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek
1 godzinę temu, Gość ACo napisał:

Taa a dzieci masz? Bo na te 500+ to skąd od wybranych tylko? My wszyscy też na to się składamy. Dopłat niech mi nie dają a nawet żadnych dotacji co z tego jak dawali na ciągniki kasę jak ciągniki zdrożały dwa raza. Nie chcę niczyich piniędzy chce rynku gdzie się pracuje i uczciwie zarabia jałmużnie nie potrzebuje tak samo i 500+ niech ludziom nie dają pieniędzy, ale miejsca pracy tworzą i niech ludzie uczciwie uczciwe pieniądze zarabiają, a nie tylko złodzieje i bandyci się bogacą a zwykły chłop za marne grosze tyro i jeszcze żywi pasożytów w tym kraju.

500+ jest winne bo ci jabłko nie płaci chłopku ?  jak był przemysl 1 zl a deser1,70 i też było 500+ ale wtedy to ci nie przeszkadzało ciemniaku. Miejsca pracy sie stworzą same jak będzie napedzony rynek i gospodarka, a żeby sie kreciło ludzie muszą mieć kase w portfelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość włodek

jeden porządnie chudy rok nie zaszkodzi. Ograniczą sie nasadzenia. . Ci co sadzili do oporu na kreche powatrzając "banki mają banki dadzą" też mają kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ojciec wicedyrektor

Niby dlaczego następny sezon ma być lepszy?

Jabłek będzie trochę mniej ale to o niczym nie świadczy bo i tak nie ma gdzie ulokować dwukolorowego szrotu...

Tanki pełne...przemysłowe znowu zawieziecie po 8 gr...

Następny sezon też będzie slaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Następny jak następny, ale za dwa lata bardzo dużo sadów zarówno u nas jak i na wschodzie wejdzie w pełne owocowanie i wtedy jak pogoda nie pomoże to będzie jeszcze gorzej niż obecnie. 

Jest za dużo towaru, koniec, kropka. Jedynie płaci golden i gala jako tako, tyle, że golden płaci, bo we Włoszech go bardzo nie ma, jakby Włosi mieli normalnie to by był tak samo 50gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Byłem dziś Pierwszy raz w tym sezonie na Bronkach i napewno ostatni, z odsortem zsortowni Prince 8,5+ jędrność ok 6 kg. Podałem kolarzowi po 11,5 pln z wielkim bulem,

na klatki po 14 pln.Realna cena za lufe towar do hurtu bez względu na odmiane to 10-12 pln.Boskop, Alwa deko drożej ok 15 do hurtu. Widziałem na własne oczy i uszy słyszałem

Jak Janusze biznesu sprzedają po 5 pln za skrzynkie, Serio!!!!! .Dno totalne,i najsmutniejsze jest to że oni łudzą się że za rok będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość grójec
55 minut temu, Gość gość napisał:

Byłem dziś Pierwszy raz w tym sezonie na Bronkach i napewno ostatni, z odsortem zsortowni Prince 8,5+ jędrność ok 6 kg. Podałem kolarzowi po 11,5 pln z wielkim bulem,

na klatki po 14 pln.Realna cena za lufe towar do hurtu bez względu na odmiane to 10-12 pln.Boskop, Alwa deko drożej ok 15 do hurtu. Widziałem na własne oczy i uszy słyszałem

Jak Janusze biznesu sprzedają po 5 pln za skrzynkie, Serio!!!!! .Dno totalne,i najsmutniejsze jest to że oni łudzą się że za rok będzie lepiej

to miałeś szczeście .To towar muśia£ być perła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToJaPisalemWczesniej
22 godziny temu, Gość tomek napisał:

500+ jest winne bo ci jabłko nie płaci chłopku ?  jak był przemysl 1 zl a deser1,70 i też było 500+ ale wtedy to ci nie przeszkadzało ciemniaku. Miejsca pracy sie stworzą same jak będzie napedzony rynek i gospodarka, a żeby sie kreciło ludzie muszą mieć kase w portfelu 

Czytaj ze zrozumieniem nikt tam nie pisał, że 500+ jest winne, napisane było, że te 500+ to jest też z podatków ludzi pracujących. Niektórzy bulwersują się, że rolnicy mają dopłaty, pieniądze z UE itd., ale jeśli rolnictwo zacznie kuleć to automatycznie cała gospodarka zacznie siadać. Samym powietrzem nikt się jeszcze nie najadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
13 godzin temu, Gość gość grójec napisał:

to miałeś szczeście .To towar muśia£ być perła

Na Broniszach są dni, gdzie 3/4 towaru nadaje się na bdfa. Nie wspomnę już o spodach w skrzynce, kupić tam coś ładnego góra dół niekiedy graniczy z cudem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Bdf 0,36zł przy dużej ilości, na giełdzie żeby wziąć 70gr to musi być ładny towar, odlicz bilet, czas, paliwo, w klatkę też ktoś musi to włożyć, super biznes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kalnm

0,36 przemysł +0,10 sortowanie+0,15 transport i bilet wjazdu masz, 60 gr. Dodaj najniższa krajowa 13 zł przez 12 godzin to 150 zł. To przy 100 klatkach półtorej tony 0,10gr  razem 0,70 gr. 

1 godzinę temu, Gość Grójec napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kakhj

EXPORT idareda 0,45 sortowanie i transport 0,15 wychodzi 0.30.jesli zrobisz to jabłko u siebie. Na sortowniach jeszcze niżej. Przemysł 0,34 przy większych  ilościach netto. Ciekawe co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kakhj napisał:

EXPORT idareda 0,45 sortowanie i transport 0,15 wychodzi 0.30.jesli zrobisz to jabłko u siebie. Na sortowniach jeszcze niżej. Przemysł 0,34 przy większych  ilościach netto. Ciekawe co. 

Zostaje 10 gr. Jesli odbiorca przywiezie kartony i odbierze pełne  na samochodzie 20t masz 2 tys... całe rodziny tak szykuja  3 samochody w miesiącu 6 tyś Zarcie i jeszcze na wczasy starczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
4 godziny temu, Gość bonoweqn napisał:

A worek kapusty białej 60 zł 20 kg. Niech bida sadownicza darmo daje

A wiesz, że ta kapusta parę lat z rzędu była za psie pieniądze albo wyrzucana na pole? Jakby jabłka tak płaciły jak kapusta przez kilka ostatnich lat to płacz i lament byłby x100 niż to co teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
3 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

A wiesz, że ta kapusta parę lat z rzędu była za psie pieniądze albo wyrzucana na pole? Jakby jabłka tak płaciły jak kapusta przez kilka ostatnich lat to płacz i lament byłby x100 niż to co teraz. 

 

3 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

A wiesz, że ta kapusta parę lat z rzędu była za psie pieniądze albo wyrzucana na pole? Jakby jabłka tak płaciły jak kapusta przez kilka ostatnich lat to płacz i lament byłby x100 niż to co teraz. 

rabtem jeden rok a płaczu tyle jak było co roku 2 zł jak było też płakali bo nie trzy.Sadowniką nigdy nie dogodzisz zawsze płaczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość gość napisał:

 

rabtem jeden rok a płaczu tyle jak było co roku 2 zł jak było też płakali bo nie trzy.Sadowniką nigdy nie dogodzisz zawsze płaczą?

ta a to ze były przymrozki a ludzie mieli polowe zwykłej produkcji to nie istotne? a koszty produkcji po za zbiorem taki sam, no i nie było 2zl za większość odmian tylko kolo 1,5-1,6, czyli w sumie to to samo jak 70-80gr w zwykłym roku, straszna ameryka taka cena, wiadomo ze lepsze niż 30gr ale to nie był powód żeby piać z zachwytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...