Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chłop

piątek 40 litrów sobota 25 litrów niedziela 8 litrów wody na metr na granicy pomorskiego i kujawsko-pomorskiego ale z tego co wiem to u was wody było wcześniej no i deszczownie chodzą to i plony będą

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
2 godziny temu, Gość chłop napisał:

Witam

30zł na giełdach u chłopa 1,5/15 kg tj.22 zł tj. 40% marży w hurcie szok panowie to już 1zł na worku nie wystarcza przy całych autach niedługo to 100% wam mało będzie trochę skromności

na szczęście popadało i to mocno co spowoduję że ziemniaki w końcu będą rosnąć no i plony póżniejszych będą normalne nie jak do tej pory 30%.

Głowa do góry w tym sezonie chłop górą nad handlarzem , który znów będzie prosił o każdy towar może oprócz zbóż bo mają sypać.

pozdrawiam

Jak już taki dokładny chcesz być to skoro 22 na podwórku, to przy 30 na placu nie daje 40% tylko bliżej 35%. 

Poza tym 30 to cena wyjściowa, oddać trzeba na 28/27, to zostaje raptem ze 25%, od tego trzeba odjąć paliwo, wjazd na giełdę i amortyzację fury, która pod ziemniakiem szybko się eksploatuje, bo wożone są ciężary. 

 

Ogólnie nie udzielam się na tym forum, ale ten wpis mnie wkurrrrr, najgorszy typ chłopa, który chciałby 22 z domu i na giełdzie 25 najlepiej wyjście, żeby handlarz miał 200zł dniówki i wywoził mu towar. Kup sobie ciężarówkę i zacznij handlować, a nie najlepiej kasę brać na podwórku i w domu spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
30 minut temu, Sieradzak napisał:

Gdzie popadalo? Burza to opad lokalny nic nie wynoszący do sytuacji na rynku. 

Okolice Płocka niby 11 l w piątek i sobotę. Tragedii nie ma, ale przydałoby się jeszcze ze 40l, bo nie dość, że upał to jeszcze silny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczownie chodzą to fakt ale wszystkiego i tak nie podlejesz. Poza tym jest bardzo gorąco i wieje więc wysycha momentalnie. To co padało w maju żadnego szalu nie narobilo. 40 litrów na metr przy takich temperaturach na długo nie wystarczy bo ziemniak teraz zaczyna przyrastac i taki opad przynajmniej raz w tygodniu by się przydał. No ale porzyjemy zobaczymy. Zjazdowa 28 za 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dżastin bimber
3 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Poza tym 30 to cena wyjściowa, oddać trzeba na 28/27, to zostaje raptem ze 25%, od tego trzeba odjąć paliwo, wjazd na giełdę i amortyzację fury, która pod ziemniakiem szybko się eksploatuje, bo wożone są ciężary. 

 

Ogólnie nie udzielam się na tym forum, ale ten wpis mnie wkurrrrr, najgorszy typ chłopa, który chciałby 22 z domu i na giełdzie 25 najlepiej wyjście, żeby handlarz miał 200zł dniówki i wywoził mu towar. Kup sobie ciężarówkę i zacznij handlować, a nie najlepiej kasę brać na podwórku i w domu spać. 

O.. widzę że handlarz ma gula bo mało przycina, a myślisz że ciągnik chłopa to na wodzie jeździ, a nawozy i środki ochrony to za darmo dają a amortyzacji sprzętu też nie ma. Handlarz nie może pracować za 200 zł dniówki ale chłop musi. Kup sobie ziemię, traktor i zacznij uprawiać będziesz sprzedawał po 25 i cała kasa zostanie dla ciebie, to dopiero będzie kokos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chłop

ale zabolało.... 200 zł dniówki to 5000 na miesiąc to mało uważam że za robotę którą wykonujesz to za dużo a ty i tobie podobni i tak pewnie 3 razy tyle macie z chłopa .Wystarczy przejść się po giełdach szczególnie Łódż i Kalisz czym wy handlujecie a czym chłop przyjeżdża i tyko czekacie do końca giełdy żeby za darmo oskubać producenta , który czasami przyjechał z nożem na gardle bo na paliwo nawet nie miał na kopanie na następny dzień. Ja też mam ciężarówki 24 tonowe i też amortyzacja mnie kosztuje ....ale nie jeżdżę na giełdy nie daje się skubać takim jak ty pseudo handlarzom którzy nie mają na towar za gotówkę.Widząc te przemiany na przestrzeni lat tzn. upadające giełdy handel przejmowany przez markety związałem się z ludzmi którzy szukają jednolitego towaru w jak największej ilości i dziś jestem wygrany i widzę że nie ma odwrotu od takiej sprzedaży.Brak rąk do pracy oraz chęci pozostania młodych następców na wsi spowoduje że za 5 lat nie będzie miał kto już produkować szczególnie warzyw ponieważ to one potrzebują dużą ilość rąk do pracy...:rolleyes:??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Jak już taki dokładny chcesz być to skoro 22 na podwórku, to przy 30 na placu nie daje 40% tylko bliżej 35%. 

Poza tym 30 to cena wyjściowa, oddać trzeba na 28/27, to zostaje raptem ze 25%, od tego trzeba odjąć paliwo, wjazd na giełdę i amortyzację fury, która pod ziemniakiem szybko się eksploatuje, bo wożone są ciężary. 

 

Ogólnie nie udzielam się na tym forum, ale ten wpis mnie wkurrrrr, najgorszy typ chłopa, który chciałby 22 z domu i na giełdzie 25 najlepiej wyjście, żeby handlarz miał 200zł dniówki i wywoził mu towar. Kup sobie ciężarówkę i zacznij handlować, a nie najlepiej kasę brać na podwórku i w domu spać. 

To moze ty bys sie wziol za gospodarke. Jak sa ziemniaki po 5 albo 3 za worek to wy bierzecie conajmniej 100 a my musimy za tyle wyprodukowac co wy tylko przerzucicie. Nie mam nic do was bo sprzydajecie sie, jak połówki opuszczaja cene zeby tylko sprzedac to wy jak tylko przybraknie to ratujecie sytuacjie i cena w gore. Szanujmy sie bo jak by nie my to was by nie bylo a my bez was jakos rade bysmy dali.. Nie lubie w was tylko tego ze przerzucacie towar gdzie lepsza cena co sie wiaze z pozniejszyn spadkiem cen i ze rumuna sciagacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

I jeszcze jedno, handlarze bez was też by dali radę, handluje się nie tylko warzywami i owocami. Ty twierdzisz, że bez handlarzy byś dał radę, yhym, powodzenia, żeby nie handlarze to byście po rowach ten towar sypali, bo połowa z was dobrze polskiego nie zna, a co mówić o obcym języku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu piszemy o cenach a nie ubliżamy sobie i robimy wyścigi kto komu bardziej dowali.Prawda jak świat światem jest taka ze na drogim towarze zarabia i producent i handlarz i obaj są sobie potrzebni do funkcjonowania na rynku. A teraz piszcie jaka cena na Zjazdowej i Broniszach proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Maniek
25 minut temu, Hubertus napisał:

Dostałem propozycję na bieżący tydzień. 1,35 zł/kg za towar luzem, dostarczony na sortownię. Kaliber >4, odbiorca rzetelny bo już nie raz współpracowaliśmy. Płatność w ciągu tygodnia. 

Szukają okazji żeby oszukać rolnika. Nie dawaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...