Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Gros napisał:

Po co wy wrocławiusytak spuszczacie cenę jak nigdzie takie ceny macie my Sieradz tam nie jeździmy nawet...

Sieradz za to trzyma cenę w wawie, z 40 zrobić 25 to trzeba naprawdę geniuszy finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ESI to potęga

Kopie codziennie 2000worów jak handlarz nie chce w domu zapłacić spinam skład i na hurtownie a jak zostanie to reszta na giełde. Dziś Bronisze 28-32 I nie narzekam w domu już się kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Panowie, termin na składanie wniosków o dopłaty minął, ma ktoś informacje ile szacunkowo jest nasadzeń w Polsce i europie oraz jak to może wpłynąć na cenę?  U mnie nie ma co kopać, zawsze sezon zaczynałem w maju a w tym roku porażka, Podkarpackie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anioł
40 minut temu, Gość gość napisał:

Panowie, termin na składanie wniosków o dopłaty minął, ma ktoś informacje ile szacunkowo jest nasadzeń w Polsce i europie oraz jak to może wpłynąć na cenę?  U mnie nie ma co kopać, zawsze sezon zaczynałem w maju a w tym roku porażka, Podkarpackie

Przez importerów z pod Błaszek i im podobnych cena idzie na klęskę. Do końca tygodnia pozostanie tylko jedna cyfra za worek. Krajowe Dni Ziemniaka będą Krajowymi Dniami Dziada. Zmarnowany sezon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyngiel
W dniu 2.06.2019 o 06:58, Gość Jaro napisał:

Wiadomo pola w Polsce sie rozmnozyly względem ubiegłego roku. Ja tam w zeszlym roku pustych pol nie widzialem no ale pewnie zeby bylo wiecej to może warstwami sadza na dole ziemniak a na wierzchu kapusta. 

Nie sadzą warstwami ale po ziemniakach kapucha buraczek Pietruszka seler etc. to wystarczy do tego inwestycje w systemy nawadniające trochę importu i niskie ceny gwarantowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Błaszki

Przestańcie się nas czepiać widzisz Wrocław ma swój towar z pod Oleśnicy i też jest dno. A tu słyszę Sieradz i Sieradz winny Katowice też dno kolega jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem plantatorem a konsumentem i moim zdaniem za ziemniaki moge dać max 2 zł w detalu i ani grosza więcej kupiłem ostatnio 2 kilo po 4,5 mokre toto było i niedobre na razie się zraziłem poczekam az na rynek trafią ziemniaki krajowe mniej "gonione" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mateusz

Dzisiejszy ceny na giełdach to efekt wykształcenia ekonomicznego rolników. Doktorzy i magistrzy ekonomii stosowanej postanowili dopasować ceny do podaży ziemniaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...