Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak wszyscy będą wszystko siali w każdej ilości. Takie gadanie mądrości jak na jakiejś giełdzie. Jak ktoś sieje a nie ma zapewnionego zbytu to krzyżyk mu na drogę i tyle, niech całe życie szuka tam gdzie nie zgubił. Teraz liczy się tylko odbiorca i "jakość towaru= cena" w tedy można produkować i handlować, a nie chodzić i płakać jak to źle na świecie. Moja okolica już dała sobie siana (w życiu tyle zboża nie było w okolicy) gdzie mieli po kilka, kilkanaście ha marchwi, pietruszki, buraka i co teraz nagle przejrzeli na oczy, że nie ma komu sprzedać, myśleli, że "jakoś to będzie". Kto współpracuję z hurtowniami, "skupami" ten zawszę wyjdzie na plus i będzie się rozwijał, wystarczy jakość i trochę rozumu w głowie. A skoczki za niedługo się skończą i będzie pole do dzierżawy lub kupienia. Na koniec swoich wypocin dodam, że w tym roku na praktycznie wszystko będzie obsadzone ziemniakami, kapustą, obsiane marchwią, cebulą tak podają prorocy internetu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marchwia moze i bedzie obsiane ale dlaczego kapusta to nie mam pojecia. Ciężko że zabytek coś w tym roku jest a jak ktoś pierwszy rok zasadzi bez zapewnionego zbytu choćby na cześć towaru to życzę mu powodzenia. Coś o tym wiem bo uprawiam kilka lat to warzywo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Janusz napisał:

Skoro macie zbyt to po co się tak ciśniecie na tych co nie mają... Ich sprawa nie wasza, a widze bardziej wy z waszym pewnym zbytem macie pełne gacie niż reszta 

U  nas w okolicy jest gośc hmm cieżko go nazwac skoczkiem uprawia warzyw z 40 ha ogólnie ma cos z 70 ha ale zmianowanie zboża itp  ale gospodarstwo naprawde ładne zadbane jak i towar.  Jego głównymi  produktami jest burak i kapusta a reszta to sadzi i obsiewa w 2 strone niż skoczki np pietrucha w tamtym roku cena kosmos to nie posiał ani ara zwiększył kapuste, teraz mówi że sadzeniaka sprzedaje całego bo nie bedzie sobie problemu robił z zbytem  posadzi więcej selera. W życiu nie słyszałem zeby narzekał na zbyt lub ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kolego.. wes pod uwagę poprzedni sezon pietruszki.. nie miało znaczenia do spadku cen czy handlujesz z kimś lata czy pierwszy rok każdy dostawał niską cenę... No może różnica 20 groszy... Tak że nie wylewaj tutaj swoich wypocin bo i tak g... wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Jachu napisał:

U  nas w okolicy jest gośc hmm cieżko go nazwac skoczkiem uprawia warzyw z 40 ha ogólnie ma cos z 70 ha ale zmianowanie zboża itp  ale gospodarstwo naprawde ładne zadbane jak i towar.  Jego głównymi  produktami jest burak i kapusta a reszta to sadzi i obsiewa w 2 strone niż skoczki np pietrucha w tamtym roku cena kosmos to nie posiał ani ara zwiększył kapuste, teraz mówi że sadzeniaka sprzedaje całego bo nie bedzie sobie problemu robił z zbytem  posadzi więcej selera. W życiu nie słyszałem zeby narzekał na zbyt lub ceny.

Z tym selerem się z nim zgodzę... Gość ma łeb na karku i z tym warzywem wygra na wiosnę 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
3 godziny temu, Gość Jachu napisał:

U  nas w okolicy jest gośc hmm cieżko go nazwac skoczkiem uprawia warzyw z 40 ha ogólnie ma cos z 70 ha ale zmianowanie zboża itp  ale gospodarstwo naprawde ładne zadbane jak i towar.  Jego głównymi  produktami jest burak i kapusta a reszta to sadzi i obsiewa w 2 strone niż skoczki np pietrucha w tamtym roku cena kosmos to nie posiał ani ara zwiększył kapuste, teraz mówi że sadzeniaka sprzedaje całego bo nie bedzie sobie problemu robił z zbytem  posadzi więcej selera. W życiu nie słyszałem zeby narzekał na zbyt lub ceny.

z ziemniakiem może byc niewesoło,sadzeniak idzie jak ciepłe bułeczki. Drugą sprawą jest pogoda jak wiosną trochę przepada na warzywa we wschodach to coś tam urośnie i może być klapa. Dużo rolników/ogrodników robi monokulture warzywniczą,ma maszyny do czegoś jakiś odbiorców i jedzie z tym samym co roku i chociaż warunki dobre to plon cienki wiec moze być czegoś duzo a i tak bedzie płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
Godzinę temu, Darekspire napisał:

Pankracy... Chyba się sugerujesz swoim jakimś regionem parohektarowcow... A żeby było jak mówisz myślał by ktoś 10 lat siać to samo na tym samym kawałku...

u nas to praktycznie pyry i kapucha aż kiła nie wejdzie... ponoć na kujawach nie wiem ile w tym prawdy cebula po cebuli.Kto ma dużę gospodarstwo to zmianowanie zrobi a kto 10 to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
57 minut temu, Gość gosc napisał:

jak oceniacie sytuacje pietruszki? warto trzymac? z tego co widac to stara jeszcze w chlodniach, a zasiewy ida juz pelna para...

haha dobre, ciekawe kto tak sieje pełną parą? co sąsiad zasiał 20 arów?  Kasa w błoto w takim terminie.  Chłodnia w tym roku będzie padaka, ile musiałaby podskoczyć cena, żeby  prąd i straty przechowalnicze wyzerować, no chyba, że "co ty mówisz, u mnie przeca nic nie gnije". Kto myśli trzeźwo ten się wysprzedaje i czeka na kolejny sezon, ale właśnie trzeba mieć komu podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nerac
W dniu Sunday, February 02, 2020 o 14:34, Gość Skoczek napisał:

Niech sieje i pryskaja i nabijaja kabze firmom chemicznym ,a oni siedza kawke pija i sie z nas smieja.Dzis to sztuka jest sprzedac a nie nasiać.

Nie sztuka jest wyprodukowac nie sztuka  sprzedac sztuka jest zarobic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość gość napisał:

haha dobre, ciekawe kto tak sieje pełną parą? co sąsiad zasiał 20 arów?  Kasa w błoto w takim terminie.  Chłodnia w tym roku będzie padaka, ile musiałaby podskoczyć cena, żeby  prąd i straty przechowalnicze wyzerować, no chyba, że "co ty mówisz, u mnie przeca nic nie gnije". Kto myśli trzeźwo ten się wysprzedaje i czeka na kolejny sezon, ale właśnie trzeba mieć komu podać

Kolega chyba jeszcze mało widział, dla niektórych siew w tym terminie, jeśli jest oczywiście możliwość wjazdu w pole, to normalność. Dużo jest posianej pietruszki jesienią w skali kraju, a teraz jeszcze sporo ludzie dosiewaja na wczesny zbiór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość aAon napisał:

Tak uczciwie powiedzcie czy pietruszka gnije? Ja robię pietruszkę od zawsze. Pryskania odpowiednio na świeżym polu. Przechowywana w chłodni i straty spore. 

Gnije to mało powiedziane, u mnie arat pod koniec sprzedawania leciał w oczach, na ochronie nigdy nie żałowałem. W moim przypadku gnicie od łebka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...