Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gość wzw napisał:

Też mam na polu Eagle nie gnijącą kal. 2,5-5,5 czekam jak ktoś da złotówkę na kole.

 

Myles ją? Jak z politurą na 3 dzień? Z mojej ziemi zawsze kiepsko wygląda taka kopana wiosna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Rolnik

Nic z politurą się nie dzieje. Sezon zimowy był bardzo łaskawy dla pietruszki. Uważam, że dobrze zrobiłem, że jej do tej pory nie kopałem. W sezonie kompletna ochrona i jest super. Można zobaczyć zdjęcia z 5.02.2020 r. W ogłoszeniach na igrit/Pietruszka. Polecam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Redliny na 15 ha pietruszki juz zrobione ale siew dopiero marzec, pociesze was :) nasiona schodza tak samo jak w tamtym roku wszyscy wyposazeni w studnie glebinowe zlapali troszke praktyki wiec ;) nie liczcie na miliony za pietruche ale spokojnie Agrobiznes w tym roku doradzi nam na czym znow zarobic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
8 godzin temu, Gość Kujawiak napisał:

Redliny na 15 ha pietruszki juz zrobione ale siew dopiero marzec, pociesze was :) nasiona schodza tak samo jak w tamtym roku wszyscy wyposazeni w studnie glebinowe zlapali troszke praktyki wiec ;) nie liczcie na miliony za pietruche ale spokojnie Agrobiznes w tym roku doradzi nam na czym znow zarobic 

Taak schodzą, że producenci nasion ledwo dają radę z pakowaniem :) wszyscy wszystko mają, każdy deszczownia, nowiutkie dewulfy na podwórku i agricola do siewu. Chyba powinieneś dostać się do TVPiS z umiejętnościami propagandy. Czemu tylko 15 ha?  tyle to u mnie na poprzeczniakach zasiane. Hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Ale dlaczego mnie obrażasz co uważasz ze jestem zadowolony z tej sytuacji ? Tyle sieje od 5 lat i widze co sie dzieje na okolicy nie mowie na mojej wsi zapraszam Cie na inowroclaw okolice lubranca ujma duza, zobaczysz jak sie zmienilo przez 4 lata ja posiadam monosema bo agricola to gowna i mam juz 2 sztuki bo tez robie uslugi do tego posiadam 5 studni glebinowych kombajn simon roczny stary 10 letni poszedl na leczyce i nie zyje tylko z pietruszki i co napiszesz ze sklamie ze pietruszka 1 sprzedaje na brudno po 70 groszy po umyciu 1,2 z kwidzynia bierze bo mam global gap a na lapy nie myje bo tyle chca mi dac i Ci co brali w tamtym roku nie biora i tak kazdy wykopal studnie przynjamniej 1 przez ten okres bo kazdy sie rozwija kombajn za 40 tys a kupil nie napisalem ze nowy siewnik za 20 tys tez kupil i formownice 2 rzedowa a ma i czemu twierdzisz ze klamie mozemy mailowo wymienic sie nr telefonu zaprosze Cie i zobaczysz jak wygladaja na kujawach gospodarstwa dodam jeszcze zadzwon do chmielewskiego co kopie studnie tutaj najwiecej na okolicy ma na ten rok 113 zamowien bo chcialem nowa pompe w teraz wlozyc. I tak to wyglada bo tak jak napisalem tamten rok ta propaganda pietruszkowa zrobila swoja jak ludzie przy obiadku sluchali agrobiznesu ze warto postawic na pietruszke ! Zobacz ile jest towaru w polu nie mowie bo sa tacy co sie szanuja i talerzowali ale duzo zostalo bo kazdy chce odzyskac pieniadze taki jest rynek rzadzi popyt podaz tylko zobaczcie jak uzaleznieni jestesmy od importu co sie stalo z ziemniakiem jak przystopowal nie mowie bo gale na mycie podaje po 1 zl ale to jest gala kto ja uprawia wie jak ciezko lubie tutaj poczytac kamila z kola widac ze to jest dobry gospodarz i nie placze tutaj. Temat pietruszkowy skonczyl sie na kilka lat musi na wegrzech i rumuni sie nie urodzic zeby cena drgnela pamietajcie cene nakreca zawsze eksport tak kazdy wam kupujacy powie ze nie idzie zeby zbic cene jezeli ktos mysli ze dostanie za towar z komory w tym roku 2 zl na brudno to na prawde zycze mu tego i sobie bo tez czekam ale ta super zima zrobila swoja ludzie masowo odchodza od hodowli co maja dobre ziemie i juz dzwonia czy nie zasieje 2-3 ha. W tym roku ja to szanuje kazdy chce zyc i cos zarobic a jest jak jest . Dlatego nie pisz ze sieje propagande a jezeli uwazasz ze 15 ha to duzo to na prawde przejedz sie na kujawy w kwietniu z lornetka i zobaczysz jak to wyglada dolacze jeszcze moje 2 ha siane w grudniu zebys zrozumial jak wcxesnie w tym roku bedzie pietrucha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Kujawiak napisał:

Ale dlaczego mnie obrażasz co uważasz ze jestem zadowolony z tej sytuacji ? Tyle sieje od 5 lat i widze co sie dzieje na okolicy nie mowie na mojej wsi zapraszam Cie na inowroclaw okolice lubranca ujma duza, zobaczysz jak sie zmienilo przez 4 lata ja posiadam monosema bo agricola to gowna i mam juz 2 sztuki bo tez robie uslugi do tego posiadam 5 studni glebinowych kombajn simon roczny stary 10 letni poszedl na leczyce i nie zyje tylko z pietruszki i co napiszesz ze sklamie ze pietruszka 1 sprzedaje na brudno po 70 groszy po umyciu 1,2 z kwidzynia bierze bo mam global gap a na lapy nie myje bo tyle chca mi dac i Ci co brali w tamtym roku nie biora i tak kazdy wykopal studnie przynjamniej 1 przez ten okres bo kazdy sie rozwija kombajn za 40 tys a kupil nie napisalem ze nowy siewnik za 20 tys tez kupil i formownice 2 rzedowa a ma i czemu twierdzisz ze klamie mozemy mailowo wymienic sie nr telefonu zaprosze Cie i zobaczysz jak wygladaja na kujawach gospodarstwa dodam jeszcze zadzwon do chmielewskiego co kopie studnie tutaj najwiecej na okolicy ma na ten rok 113 zamowien bo chcialem nowa pompe w teraz wlozyc. I tak to wyglada bo tak jak napisalem tamten rok ta propaganda pietruszkowa zrobila swoja jak ludzie przy obiadku sluchali agrobiznesu ze warto postawic na pietruszke ! Zobacz ile jest towaru w polu nie mowie bo sa tacy co sie szanuja i talerzowali ale duzo zostalo bo kazdy chce odzyskac pieniadze taki jest rynek rzadzi popyt podaz tylko zobaczcie jak uzaleznieni jestesmy od importu co sie stalo z ziemniakiem jak przystopowal nie mowie bo gale na mycie podaje po 1 zl ale to jest gala kto ja uprawia wie jak ciezko lubie tutaj poczytac kamila z kola widac ze to jest dobry gospodarz i nie placze tutaj. Temat pietruszkowy skonczyl sie na kilka lat musi na wegrzech i rumuni sie nie urodzic zeby cena drgnela pamietajcie cene nakreca zawsze eksport tak kazdy wam kupujacy powie ze nie idzie zeby zbic cene jezeli ktos mysli ze dostanie za towar z komory w tym roku 2 zl na brudno to na prawde zycze mu tego i sobie bo tez czekam ale ta super zima zrobila swoja ludzie masowo odchodza od hodowli co maja dobre ziemie i juz dzwonia czy nie zasieje 2-3 ha. W tym roku ja to szanuje kazdy chce zyc i cos zarobic a jest jak jest . Dlatego nie pisz ze sieje propagande a jezeli uwazasz ze 15 ha to duzo to na prawde przejedz sie na kujawy w kwietniu z lornetka i zobaczysz jak to wyglada dolacze jeszcze moje 2 ha siane w grudniu zebys zrozumial jak wcxesnie w tym roku bedzie pietrucha 

Miło ? jaki masz traktor? Marcin L z firmy Korbanek opowiadał że jest jakiś fest gospodarz na Ujmie co robi pietruszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek
2 godziny temu, Kamil Koło napisał:

O kurde, petarda, siew na zimę?

Kolega w ubiegłym roku miał jeszcze ładniejsza, pięknie wyglądała do weekendu majowego potem momentalnie poszła w kwiat i zrobiło się drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak
20 godzin temu, Kamil Koło napisał:

O kurde, petarda, siew na zimę?

Zasiana na przypal w połowie grudnia no wlasnie tez sie boimy ze moze pojsc w kwiat wiem o kim piszesz z ujmy oni od 3 lat tez zaczli duzo robic pietruszki a w tamtym roku postawili chlodnie na dzien dzisiejszy ma 400 ton pietruszki ma nawet ogloszenie na igricie mozna zadzwonic 2 lata temu cieszyla by mnie ta pietruszka ale nie licze na zysk ze wczesnej bo juz u nas sa fenomenalne warunki do uprawy tak wiatr przesuszyl pola.. i sporo osob juz uprawilo i uformowalo dzisiaj po 1 ha 2 ale nie zasiali denerwuje mnie takie pisanie ze fotomontaz uprawiam lacznie 80 ha warzyw od 25 lat bez przerwy bez skakania i dlatego cos zrobilismy i nigdy nie podaje towaru za darmo szykuje dobra jakosc i kazdy musi sie tego nauczyc teraz zeby z kims rozmawiac trzeba umiec utrzymac ciaglasc dostaw nie sztuka jest wykopac wrzucic na lodke i czekac do kolejnego sezonu zrozumcie ze cala wartoscia dodana jest przechowalnictwo ale zeby moc przechowywac trzeba zainwestowac w dane warzywo i najwazniejsze to pozostalosci na wolnym rynku niestety jest pietruszka pryskana dursbanem i nikt nie kupuje bo lidl i biedronka tego mocno pilnuje i blokuja handel z taka firma na 2-3 miesiace... co do pytania Kamil u mnie kroluje kubotka ;) dla kazdego ten rok jest szokiem rozumiem ze niektorzy tutaj moga czuc zlosc bo lato zapowiadalo nam jakas zwyzke cen a przynajmniej podobny poziom ale okazalo sie ze zachod i poludnie odrobilo lekcje i tez zrobili spora produkcje. W przyszlym roku zweryfikuje wszystko pogoda u nas na kujawach jest sucho i trzeba to powiedziec martwi to nas i to bardzo ale jezeli na zachodzie bedzie padac to zaleja nas towarem. Jestem duzym producentem ziemniaka i to zatrzymanie cen dla mnie tez jest szokiem ale wyjasnil mi to duzy importer ze litwa ziemniak rzuca na nas bo to 1 rok ze rosja nie kupuje ziemniaka z europy bo ma dosc swojego cale szczescie ze na ukrainie brakuje i nie mam problemu importu z tego kraju. Sluchajcie nie wypowiadalem sie na tym forum bardziej traktowalem to jako dobra zabawe czytajac niektore wpisy :) ale nie podoba mi sie mentalnosc ze rolnik rolnikowi w polsce jest sobie wilkiem musimy zrozumiec ze jest nas duzo producentow warzyw i nasz polski rynek jest za maly musimy nauczyc sie robic bardzo dobrej jakosci towar na taki zawsze znajdziemy kupca !! Zycze wszystkim sukcesow i duzo deszczu bo na prawde przyda nam panowie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Andrzej

Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś może wie czym spowodowany jest ten spadek cen w ostatnich dniach. Czy kopią pietruszkę z pola? Jestem z małopolski i nie widzę pietruszek w polach przynajmniej u nas. Może ktoś napisać jak jest  z pietruszkami w polu w innych rejonach. Dzięki z góry za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką odmianę byście polecieli selera na przechowanie  plan sadzenia połowa maja i od kogo możecie polecić rosadę selera w planuje zamówić około 500 tyś dziękuję za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
15 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś może wie czym spowodowany jest ten spadek cen w ostatnich dniach. Czy kopią pietruszkę z pola? Jestem z małopolski i nie widzę pietruszek w polach przynajmniej u nas. Może ktoś napisać jak jest  z pietruszkami w polu w innych rejonach. Dzięki z góry za informacje.

 

Koło  Inowrocławia kopią  na potęgę, Łęczyca  również. Stąd spadek  ceny. Pietrucha pożarta przez gryzonie, dużo pognitej ale jest i ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
1 godzinę temu, Kamil Koło napisał:

Zrozumcie tych co ratują tyłek i chcą odzyskać chociaż część kosztów

No to wytłumacz mi gdzie sie koszty zwróca jak ktos ogłsza 0,5 ha za 2 tys ?

P co sieje w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość on rolnik napisał:

No to wytłumacz mi gdzie sie koszty zwróca jak ktos ogłsza 0,5 ha za 2 tys ?

P co sieje w takim razie?

Zasiał bo tak chciał nie nam to oceniać, każdy ma inną życiową sytuację i trzeba to uszanowac. Pytanie czy przy obecnej cenie znajdzie kogoś kto się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil Koło napisał:

Zrozumcie tych co ratują tyłek i chcą odzyskać chociaż część kosztów

A kto im kazał tyle siać? Pycha i pazerność nie popłaca.. i logiczny rozum jak coś płaci to płacić wiecznie nie będzie.. ale ludzie nie zmidrzeja taka sama sytuacja była w sezonie bodajże 2015/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
28 minut temu, Darekspire napisał:

A kto im kazał tyle siać? Pycha i pazerność nie popłaca.. i logiczny rozum jak coś płaci to płacić wiecznie nie będzie.. ale ludzie nie zmidrzeja taka sama sytuacja była w sezonie bodajże 2015/16

Zgadzam się,dlatego już usług nie wykonuje. Mam nadzieję ze skoczki zastanawią sie nad areałemna ten sezon. I tak wszystko zweryfikuje pogoda,opady w czasie wschodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...