Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małopol
8 godzin temu, Gość ELC napisał:

Miałem Brillyance w tym roku i powiem że jest ok, myje się ok po terminie nie robi guli u dołu, dobrze i równo kiełkowała, ma dobrą choć nie za wysoka nać, brak zielenienia główki i rdzenia, nie rosną rozdwojone, trochę trzeba uważać na alternarioze w końcówce sezonu. Jak Cię będzie coś jeszcze interesować to pisz

 

 

A jak w porównaniu ogólny wygląd, odpad i łatwość mycia z innymi odmianami które miałeś na późniejszy zbiór?  U mnie w okolicy to tylko elegance i volcano które rolnicy mają sprawdzone, tyle że ta druga na naszych ziemiach nie do końca zaokrągla się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwna sytuacja z pietruszką. Igrit na zielono ,czy to wina zimy że prosto z pola nie można kopać a może brak? Choć wątpię żeby w chłodniach pracowało. Może ktoś mądrzejszy się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Saa napisał:

Dziwna sytuacja z pietruszką. Igrit na zielono ,czy to wina zimy że prosto z pola nie można kopać a może brak? Choć wątpię żeby w chłodniach pracowało. Może ktoś mądrzejszy się wypowie?

Raczej brak możliwości wykopania.  Nikt nie spodziewał się że bedzię mrozić tak długo. Miało być kilka dni, a bedzie co najmniej miesiąc. W chłodniach mają tylko nikt nie sprzedaje z chłodni w lutym w dodatku po słabej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Panowie i Panie sialiście kiedyś pneumatem marchew/pietruszkę na 3 linie na jednej redlinie? Jakieś opinie? dawno temu w taśmowym Weremczuku istniał taki system, a teraz to jakaś mega rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 20:06, Gość Mario napisał:

Oczywiście że się będzie nadawać, normalna sprawa że 20 lutego wjeżdża się w pole i kopie się co chce  

i to się kopie kombajnem "za nać" czy np. ziemniaczanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Też jestem z dolnego śląska. Zmarzł mi por w polu więc nie chce mi się wierzyć, że pietruszka przeżyła.

Bo to handlarze ktorzy chca cene zbic to tak pisza. Jest ogloszenie na 200 ton pietruszki prosto z pola i nikt nie odbiera ani nie odpisuje. To podpuchy handlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ferment
3 minuty temu, Gość pan napisał:

dzisiaj kopałem pietruszkę , przezimowała idealnie

Kolego nie e tym roku, nie po takich mrozach. Pietruszka drozeje z dnia na dzien. Jakby przezimowala to szla by w dół a nie w góre. Nie sej fermentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Cebula zimowa rośnie na wieszchu  i nic jaj nie jest , to pietruszka ukryta pod glebą miałaby zmarznąć ???Rzepakowi też nic te mini mrozy nie zrobiły . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Cebula zimowa rośnie na wieszchu  i nic jaj nie jest , to pietruszka ukryta pod glebą miałaby zmarznąć ???Rzepakowi też nic te mini mrozy nie zrobiły . 

Czlowieku o jkiej crbuli piszesz jak por zimowa zmarzla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ferment
25 minut temu, Gość pan napisał:

miszcz i ferment podaj nr wyśle zdj. wczoraj kopana i dzisiaj wymyta

Wyslij na maila foto jak kopiesz z pola z widoczna data. ( achilles1832@wp.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...