Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, Darekspire napisał:

Jakie u was ceny pietruszki? Bo marchwią Kujawy po wariowali... Zaraz to po 0.4 zaczną sprzedawac

Starą sprzedaję po 8zł,do stałego odbiorcy. Ale patrząc na igrit to aż mnie przeraza jakie ilości są posiane,cena poleci szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Robert napisał:

W 2020r. Bylo 7,4tyś ha a w tym roku jest 9,4tyś. Ha posiane pietruszki. Ceny nie będzie 

Około 30% więcej, bałaganu pietruszka narobi oj narobi. Myślę że ARIMR nie pomyliła się w liczeniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Realista

Przegladalem te statystyki i zauważyłem że wiekszosc upraw zwiększyło swój areał względem roku ubiegłego. Osobiście wywnioskowałem że wynika to z faktu że w tym roku wszystkie gospodarstwa były zobligowane do podawania dokładnych powierzchni upraw. A do 2020 gospodarstwa poniżej 10ha składały wniosku na zasadzie oświadczeń. Ktoś moja teorię może potwierdzić/zanegować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
2 godziny temu, Gość Realista napisał:

Przegladalem te statystyki i zauważyłem że wiekszosc upraw zwiększyło swój areał względem roku ubiegłego. Osobiście wywnioskowałem że wynika to z faktu że w tym roku wszystkie gospodarstwa były zobligowane do podawania dokładnych powierzchni upraw. A do 2020 gospodarstwa poniżej 10ha składały wniosku na zasadzie oświadczeń. Ktoś moja teorię może potwierdzić/zanegować?

Raczej pani w tabelkach wychodzi z pietruszki 8  tys euro z pszenicy 900 euro. Chcesz sprzęt siej pietruszkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Gość gość kujawy napisał:

Po ile obecnie sprzedajcie młoda pietruszką na brudno z pola?

Chętnych brak,cena 2.50 . Mam jeszcze starą idzie o wiele lepiej(stały odbiorca,umyta). Szykuje się dołek pietruszkowy w tym sezonie,obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gosc gosc kujawy

moze  i fart. ale jakby kazdy trzymal cene to tez bylo by inaczej, a tymczasem rolnicy byle sprzedac niewazne za ile i ciagle opuszczanie ceny. zobaczcie jakie ceny warzyw sa w marketach a jakie my dostajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość gosc gosc kujawy napisał:

moze  i fart. ale jakby kazdy trzymal cene to tez bylo by inaczej, a tymczasem rolnicy byle sprzedac niewazne za ile i ciagle opuszczanie ceny. zobaczcie jakie ceny warzyw sa w marketach a jakie my dostajemy.

Kolego z Kujaw, chyba sam sobie zaprzeczasz, ten sezon pokazał że to właśnie z waszego rejonu korzeniowka najbardziej poleciała na resztę kraju w mocno obniżonej cenie... To właśnie większość skupów się sugeruje cenami i waszymi ofertami i nam ceny zaniżają, ,,bo przecież na Kujawach jest taniej, nie pasuje ci cena to mi z Kujaw jeszcze taniej przywiozą,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie odkąd Kujawy zaczęły robić zamiast zbóż warzywa, to takie ceny to norma, 10 lat temu odwozilem marchew po 0,40 cięta do przetwórni, przyjeżdża gondola z rejestracją z początkiem Na literkę C i się pytam kierowcy opłaca się wozić z Kujaw? Ja miałem raptem. 15 km i podobny to aż przywoziłem na raz jak ta gondola. Stwierdził że nie jego ale zaraz przyszedł rolnik i mówi że dobra cena 0,25 zł... I już co roku tak zostało.. Może oni myślą że jest dobrze jak 2000 zł więcej z hektara zostaje jak za pszenicę? Nie wiem ale mają dobre ziemię i sami sobie robią krzywdę. Bazy przechowalniczej żadnej, bo tam nawet płotów nie mają na posiadłościach... Szkoda ze tak zepsuli po kolei rynek cebul, korzeniowych bo byle na brudno sprzedać... Za kapustne też już od dawna się biorą... Szczerze to widać że nie chcą zarobić, tylko się narobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Warszawiak napisał:

Jak u was prognozy pietruszkowe? Będzie jej więcej niż rok temu? Czy można liczyć na dobrą cenę jesienią?

Warunki pogodowe w tym roku extra na pietruszkę,igrit zapełniony ogłoszeniami "sprzedam", daję jej max 0.80 gr na jesień z pola. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruszka z igrit nie ma wzięcia a zwłaszcza ta z Kujaw... Tego towaru nikt nie chce bo jest mega śliski temat z nią... Gnije na potęgę... Parobki  kujawskie jak nie nauczycie się uprawy mniej a lepszej jakości to tak będzie. Zasiejcie  mniej a dopilnujcie, zrubcie lepszą ochronę na grzyba i pilnujcie odpowiedniego zmianowania, nie częściej jak 4 a najlepiej co 6 lat na tym samym polu... wtedy będziecie mieć towar poszukiwany a nie niechciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Darekspire napisał:

Pietruszka z igrit nie ma wzięcia a zwłaszcza ta z Kujaw... Tego towaru nikt nie chce bo jest mega śliski temat z nią... Gnije na potęgę... Parobki  kujawskie jak nie nauczycie się uprawy mniej a lepszej jakości to tak będzie. Zasiejcie  mniej a dopilnujcie, zrubcie lepszą ochronę na grzyba i pilnujcie odpowiedniego zmianowania, nie częściej jak 4 a najlepiej co 6 lat na tym samym polu... wtedy będziecie mieć towar poszukiwany a nie niechciany

A na południu przy tej ilości opadów pewnie pietruszkę i marchew macie super......nic nie gnije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Od nas z centrum też do niedawna na Kujawach w pietruszkę się zaopatrywali  na zimowe przechowanie , zaopatrywali ale już tego nie robią bo tam nie ma towaru na trzymanie . Monokulturą wykończyli pola .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
W dniu 9.08.2021 o 07:15, Darekspire napisał:

Pietruszka z igrit nie ma wzięcia a zwłaszcza ta z Kujaw... Tego towaru nikt nie chce bo jest mega śliski temat z nią... Gnije na potęgę... Parobki  kujawskie jak nie nauczycie się uprawy mniej a lepszej jakości to tak będzie. Zasiejcie  mniej a dopilnujcie, zrubcie lepszą ochronę na grzyba i pilnujcie odpowiedniego zmianowania, nie częściej jak 4 a najlepiej co 6 lat na tym samym polu... wtedy będziecie mieć towar poszukiwany a nie niechciany

Ty albo jesteś ... ....zasiejcie mniej ....to z zagranicy przywiozą glupcze

Edytowane przez IGRiT
Usunięto wyzwiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...