Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Od 3 na nogach
23 godziny temu, Gość Grozer napisał:

Ceny panowie podawać na gieldach ? A co nas obchodzi co słychać w Europie i tak naszego ziemniaka nie będą jedli co najwyżej Kaufland odz Francji cz Niemiec przywiezie do nas... 

Dokładnie nic się nie zmienia dzis kopie po 48 groszy za kilo a market sprzedaje po 2.50zl kilo. Pracownik przed PISem zarabiał 12zl dzis za 20zl nie chce przyjść. Czas wymienić rząd zaczynamy od prezydenta tylko Pan Trzaskowski. I proszę mi tu nie pisać że to czy tamto nie sprawdził się wynocha!!! Niech zabiorą te sociale nierobą. Ziemniak gielda łódź wyjście 10zł sprzedawne 9zł biały ze 12zl wezmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kielmii

Dokładnie nic się nie zmienia dzis kopie po 48 groszy za kilo a market sprzedaje po 2.50zl kilo. Pracownik przed PISem zarabiał 12zl dzis za 20zl nie chce przyjść. Czas wymienić rząd zaczynamy od prezydenta tylko Pan Trzaskowski. I proszę mi tu nie pisać że to czy tamto nie sprawdził się wynocha!!! Niech zabiorą te sociale nierobą. Ziemniak gielda łódź wyjście 10zł sprzedawne 9zł biały ze 12zl wezmiesz.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sam se pracuj za 12 zl ,a nie baw sie w rolnictwo jak tak Ci żle ,cena to nie wina rzadu tylko Sieradzokow i innych chlopow co sadza jak glupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
Godzinę temu, Gość Od 3 na nogach napisał:

Dokładnie nic się nie zmienia dzis kopie po 48 groszy za kilo a market sprzedaje po 2.50zl kilo. Pracownik przed PISem zarabiał 12zl dzis za 20zl nie chce przyjść. Czas wymienić rząd zaczynamy od prezydenta tylko Pan Trzaskowski. I proszę mi tu nie pisać że to czy tamto nie sprawdził się wynocha!!! Niech zabiorą te sociale nierobą. Ziemniak gielda łódź wyjście 10zł sprzedawne 9zł biały ze 12zl wezmiesz.

Ludzie wybierają mniejsze zło ! Nie wszyscy głosują na obecnego prezydenta tylko dla socialu , ale przede wszystkim za normalnością za rodziną mama + tata+ dzieci , a nie  jakieś LPG+ dalej nie napisze co o tym sadze , bo to niecenzuralne . Zobacz co się dzieje na zachodzie , który odszedł od swoich chrześcijańskich korzeni ! Polskę próbowano zniszczyć wiele razy ale nasz naród ma we krwi walkę i wartości i nikt nigdy nas nie złamie ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc65
8 minut temu, Gość kielmii napisał:

Dokładnie nic się nie zmienia dzis kopie po 48 groszy za kilo a market sprzedaje po 2.50zl kilo. Pracownik przed PISem zarabiał 12zl dzis za 20zl nie chce przyjść. Czas wymienić rząd zaczynamy od prezydenta tylko Pan Trzaskowski. I proszę mi tu nie pisać że to czy tamto nie sprawdził się wynocha!!! Niech zabiorą te sociale nierobą. Ziemniak gielda łódź wyjście 10zł sprzedawne 9zł biały ze 12zl wezmiesz.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sam se pracuj za 12 zl ,a nie baw sie w rolnictwo jak tak Ci żle ,cena to nie wina rzadu tylko Sieradzokow i innych chlopow co sadza jak glupi

 ile to wychodzi potrafisz liczyć? A może PIS ci całkowicie klapki na oczy założył i ryjesz jak kobyła w polu. 48grosikow to po kosztach jest skoro polowa oprysków wycofana a reszta to drożyzna. Pracownik za dniówkę 200zl nie chce robić bo dostaje za dużo od państwa!!! Tylko Trzaskowski!!!! Ja mam trudności to niech rzad tez lekko nie ma idę tą ścieżką do wyborów. Sieradz, Sroda wlkp zawsze ziemniakiem stała, podobnie jak Grójec jabłkiem, Kruszwica cebulą i tak dalej a może to wina importu? Wrocław dzis 9 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gosc65 napisał:

 ile to wychodzi potrafisz liczyć? A może PIS ci całkowicie klapki na oczy założył i ryjesz jak kobyła w polu. 48grosikow to po kosztach jest skoro polowa oprysków wycofana a reszta to drożyzna. Pracownik za dniówkę 200zl nie chce robić bo dostaje za dużo od państwa!!! Tylko Trzaskowski!!!! Ja mam trudności to niech rzad tez lekko nie ma idę tą ścieżką do wyborów. Sieradz, Sroda wlkp zawsze ziemniakiem stała, podobnie jak Grójec jabłkiem, Kruszwica cebulą i tak dalej a może to wina importu? Wrocław dzis 9 zł

Człowieku wes ty się lecz.. chyba masz cos z głową... Jak można być za tym pederastom... Przecież to największe pośmiewisko jakie mogło by być dla Polski to ten Trzaskowski... Ty masz jak ta kobyla ale klapki na oczach... Napiepszacie na ludzi ze wsi że Dudę wybieramy a właśnie świadczy to o nas że jesteśmy normalni i mamy jakieś wartości, w przeciwieństwie do wyborców i samego  trzaskowskiego. Fakt Duda nie jest idealny i nie jestem w stu procentach za tym co robi ale jest milion razy lepszy od jego rywala

Edytowane przez Darekspire
Rozwinięcie mysli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Sieradz zrobił 0,60gr a jak sieradza nie było na giełdzie to Oleśnica albo kto inny. Jak mnie wko...... takie gadanie to glowa mała. Albo na Sieradzu nasadził bez opamiętania i przez to jest tanio. A kiedy na Sieradzu nie było ziemniaków? To właśnie w rejonach gdzie ziemniaków się nie sądziło naj.... w tym roku i teraz panika bo pewnie nie będzie co z tym zrobić to trzeba kopać i oddawać byle się tylko pozbyć. No ale przecież sieradzak dorobiły się grimme i John Deere to i Ja się wzbogacę na ziemniaczanym interesie. Wystarczy poczytać inne fora by zrozumieć z czego to się bierze. Albo przejadą się od Blaszek do sieradza i pier.... głupoty. Bardzo dobrze może co niektórzy ochłoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farmerfarmer

To sobie sadzcie i sprzedawajce te ziemniaki w tym waszym sieradzu a nie latacie jak k...... po calej Polsce. To jest wlasnie plytkie myslenie nikt nie moze sadzic bo wy sadzicie . A kim wy jestescie ze macie innym mowic co kto mose a czego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzki

W ubiegłym roku o tej porze praktycznie tylko w sieradzkim można było ziemniaka kupić i cena trzymała się sztywno praktycznie całe lato powyżej 20zł. Wystarczyło źe na północy zaczeli kopać do tego doszedł import i zaczeła się równia pochyła. Jaki był finał chyba wszyscy pamiętają także wasze pierymandolenie o psuciu ceny przez nas ma się nijak do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polaczek
1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

Tak, tak Sieradz zrobił 0,60gr a jak sieradza nie było na giełdzie to Oleśnica albo kto inny. Jak mnie wko...... takie gadanie to glowa mała. Albo na Sieradzu nasadził bez opamiętania i przez to jest tanio. A kiedy na Sieradzu nie było ziemniaków? To właśnie w rejonach gdzie ziemniaków się nie sądziło naj.... w tym roku i teraz panika bo pewnie nie będzie co z tym zrobić to trzeba kopać i oddawać byle się tylko pozbyć. No ale przecież sieradzak dorobiły się grimme i John Deere to i Ja się wzbogacę na ziemniaczanym interesie. Wystarczy poczytać inne fora by zrozumieć z czego to się bierze. Albo przejadą się od Blaszek do sieradza i pier.... głupoty. Bardzo dobrze może co niektórzy ochłoną. 

Dokladnie popieram Cię, w zeszłym roku ziemniaka miał tylko Sieradz i co? Nawet sprowadzić nie mieli skąd ?No cwaniczki pamiętacie 27-35zl worek?  To proszę ładnie tu Sieradzaków przepraszać, bo gdyby nie chorągiew Sieradzka pod Grunwaldem w 1410 to by was już nie było!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slaw
Godzinę temu, Gość Sieradzki napisał:

ubiegłym roku o tej porze praktycznie tylko w sieradzkim można było ziemniaka kupić i cena trzymała się sztywno praktycznie całe lato powyżej 20zł. Wystarczyło źe na północy zaczeli kopać do tego doszedł import i zaczeła się równia pochyła. Jaki był finał chyba wszyscy pamiętają także wasze pierymandolenie o psuciu ceny przez nas ma się nijak do rzeczywistości.

Chłopie co to za gorzkie zale kto na północy kopie ziemniaki ? Jestem z regionu północnego i nikt wczesnych tu nie sadzi podaj region jeśli uważasz ze jest inaczej. .nawet na giełdzie renk przyjezdzaja auta ESI podaj mejla to wysle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość elzbieta

Sieradzak czy Wy macie wykupiony patent na uprawę ziemniaków? Dlaczego odmawiasz  Północy prawa sprzedaży? Zrezygnujcie z połowy nasadzeń i każdy z ceny będzie zadowolony, a tak przez Was cena sięga dna. To samo robi Wasza kapusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Grzesiu
2 godziny temu, Gość Polaczek napisał:

Dokladnie popieram Cię, w zeszłym roku ziemniaka miał tylko Sieradz i co? Nawet sprowadzić nie mieli skąd ?No cwaniczki pamiętacie 27-35zl worek?  To proszę ładnie tu Sieradzaków przepraszać, bo gdyby nie chorągiew Sieradzka pod Grunwaldem w 1410 to by was już nie było!!!!

TAK, TAK, TAK święta prawda, poza tym nikt wam nie odmawia uprawy ale to wy z północy i Ci drudzy przesiedleńcy ukraińscy z pod wrocławia??? nie potraficie się cenić a wiecie dlaczego??? Ponieważ jesteście już przyzwyczajeni do niskich cen na zbożach, QQ, burakch i rzepakach wiec jak tylko dostaniecie się do ziemniaków to potraficie przemysłowe na giełdy PIAST, RENK przywieść i zepsuć  cenę byle co jakiś grosik na wódkę się ostał ot cała prawda o was!!! łódź białe 102zł/15kg zółte 9zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Grzesiu napisał:

TAK, TAK, TAK święta prawda, poza tym nikt wam nie odmawia uprawy ale to wy z północy i Ci drudzy przesiedleńcy ukraińscy z pod wrocławia??? nie potraficie się cenić a wiecie dlaczego??? Ponieważ jesteście już przyzwyczajeni do niskich cen na zbożach, QQ, burakch i rzepakach wiec jak tylko dostaniecie się do ziemniaków to potraficie przemysłowe na giełdy PIAST, RENK przywieść i zepsuć  cenę byle co jakiś grosik na wódkę się ostał ot cała prawda o was!!! łódź białe 102zł/15kg zółte 9zł

Naucz sie pisac poprawnie cymbale sieradzki????Ziemniaki gnija na potege a wy na Łodzi po 9zl oddajecie, masz czym sie szczycić ?? I zapytaj sie swoich kolegow po ile woza do Wroclawia na zrzutke, bo ja bym napewno nie za***rdala tyle kilometrów zeby oddać po 40gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Panowie nie wiem jak u Was ale u mnie dość mało zawiązał grunt do tego dużo upraw pod wodą i już gniją. 3 sprawa że wczesne odmiany strasznie atakuje zaraza pomimo 3 zabiegów fungi duże straty przez wilgoć i zaraze. Nie rozumiem skąd taka cena. Licząc koszta minimalna opłacalność ziemniaka to około 1 Zł. Sam mam 40 ha ziemniara i poniżej 0. 80 zł nawet nie wjeżdżam w pole to jest naprawde granicą z tą wydajnością i kosztami ludzi i cała reszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Moim zdaniem cenę psują giełdy. Nie powinno być sprzedaży bezpośredniej na giełdzie.

Niech są budy i handlarze i wszyscy zarobią bo z domu by nie podawali poniżej 12 zł. Na budach było by z 15 i nikt by się nie wzorował giełdą na której oprócz sprzedających nie ma prawie nikogo.

Od 6 lat nie jeżdżę na giełdę i powiem szczerze w domu się lepiej podaje i czasami drożej. 

Ja z domu małe ilości po 100, 200 woreczków podawałem po 10 złotych mimo że na Kaliszu było 8 wołane i klienci znają ceny wiedzą jak można kupić ale mówią wprost że oni detaluja wysoko a towar mają ładny i zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...