Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Co z tego że 15 skoro nawet ładnego towaru nie ma komu sprzedać. Tragedia. Bo

Bo jak syf był sprzedawany po 25 ludzie się zrazili i teraz nawet po 10 zł nie będą brać bo chłop jest ... 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto treść zbędnie eskalującą nienawiść a nie wnoszącą nic do tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xxxxxx
W dniu 30.01.2020 o 09:14, Gość Rolnik napisał:

Wypisywanie cen 9, 10 , 12 , 20 zł za worek mija się z celem. Najważniejsza informacja jest taka że cena ziemniaka ma tendencję spadkową ze względu na duże ilości ziemniaka w europie zachodniej oraz dosyć spore zapasy magazynowe w Polsce. Generalnie kto nie sprzedał ziemniaka od sierpnia do listopada 2019 popełnił olbrzymi błąd stracił pieniądze i zaklinanie rzeczywistości typu u mnie po 22 zł worek lub stany magazynowe 30 % nadprodukcji nie ma nic tu nie pomoże. Jeśli chodzi o ceny cena 20 zł worek jest ceną targowiskową nie hurtową aktualna cena hurtowa oscyluje w granicach 0,65zł/kg za ziemniak w BB ( zachęcam do analizy cen ziemniaków oferowanych do sprzedaży na igricie, można wykonać kilka telefonów ).

Pytanie to wszystkich uczestników forum, czemu ma służyć to forum przechwałką że ja to sprzedaje drogo lub kupuje tanio czy może konkretnym analizą o aktualnym stanie rynku.

Pozdrawiam

Bardzo mądrze napisane. Ceny 22 złote to wyjątki od reguły. Nawet za orginalne ricardo trudno takie pieniądze uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

czym wy sie przejmujecie. Ja połowe sprzedałem powyżej 20 zł, miałem 15 ha. Drugą połowe moge w pole wyje*ać bo za to co sprzedałem juz ładną kase wziołem. Jak kogoś nie stać żeby mi dał 2 dychy za worek to mi nie zależy za 15 sprzedawał nie będe. Proponuje wszystkim tak podejść do sprawy, a nie robić w gacie i za darmo oddawać jakimś ... A giełdy nie są wyznacznikiem ceny. Żaden szanujący się rolnik nie sprzedaje ziemniaka na giełdzie. Tylko ... któzy chcą się podjarać że sami sobi ziemniaki sprzedali, pomijając fakt że sprzedali po kosztach koczując na giełdach jak jacyś uchodźcy. Pozdrawiam. Szanujcie się Panowie !

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość Paweł napisał:

czym wy sie przejmujecie. Ja połowe sprzedałem powyżej 20 zł, miałem 15 ha. Drugą połowe moge w pole wyje*ać bo za to co sprzedałem juz ładną kase wziołem. Jak kogoś nie stać żeby mi dał 2 dychy za worek to mi nie zależy za 15 sprzedawał nie będe. Proponuje wszystkim tak podejść do sprawy, a nie robić w gacie i za darmo oddawać jakimś ... A giełdy nie są wyznacznikiem ceny. Żaden szanujący się rolnik nie sprzedaje ziemniaka na giełdzie. Tylko ... któzy chcą się podjarać że sami sobi ziemniaki sprzedali, pomijając fakt że sprzedali po kosztach koczując na giełdach jak jacyś uchodźcy. Pozdrawiam. Szanujcie się Panowie !

Panie Pawle. Jako rolnik próbuję  pewne rzeczy jeżeli nie zrozumieć, to choćby wyobrazić sobie, ale w tym przypadku mam dylemat czy aby wpis nie jest wynikiem  nadużycia pewnych substancji lub trwających ferii . 

Podana dzisiaj Jelly średniej klasy 1.05 netto.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Paweł napisał:

czym wy sie przejmujecie. Ja połowe sprzedałem powyżej 20 zł, miałem 15 ha. Drugą połowe moge w pole wyje*ać bo za to co sprzedałem juz ładną kase wziołem. Jak kogoś nie stać żeby mi dał 2 dychy za worek to mi nie zależy za 15 sprzedawał nie będe. Proponuje wszystkim tak podejść do sprawy, a nie robić w gacie i za darmo oddawać jakimś ... A giełdy nie są wyznacznikiem ceny. Żaden szanujący się rolnik nie sprzedaje ziemniaka na giełdzie. Tylko ... któzy chcą się podjarać że sami sobi ziemniaki sprzedali, pomijając fakt że sprzedali po kosztach koczując na giełdach jak jacyś uchodźcy. Pozdrawiam. Szanujcie się Panowie !

Tak, tak, wyrzucisz jak nikt nie da 20zł, ahahahahaha, już to widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andzia
3 godziny temu, Gość Master napisał:

Jakie dziś ceny na giełdach ? trend wzrostowy czy spadek cen ? 

giełda wolbrom bardzo słabe zainteresowanie 9 złrealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fiodor
16 godzin temu, Gość Kupiec Krakow napisał:

Kto ma towar to ma cenę 13 do 15 kto ma spady i odpad to 10 i niżej.

Kraków zawalony importem, na każdej hurtowni na każdym podwórku trwa konspiracja i przebieranie zagranicznego ziemniaka z importu w polski worek, a potem całe to oszustwo kwitnie na busach, ciężarówkach jest rozwożone po hurtowniach w całej Polsce: "tak Panie to Polski Lord smaczny" i tak z ceny Polskiego Rolnika która wynosiła 15-20zł za worek drodzy handlarze zrobiliście 9zł wstyd i proszę nie pisać że to Rolnik jest winny niskim cenom to wy jesteście tymi rzygowinami cenowymi koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość fiodor napisał:

Kraków zawalony importem, na każdej hurtowni na każdym podwórku trwa konspiracja i przebieranie zagranicznego ziemniaka z importu w polski worek, a potem całe to oszustwo kwitnie na busach, ciężarówkach jest rozwożone po hurtowniach w całej Polsce: "tak Panie to Polski Lord smaczny" i tak z ceny Polskiego Rolnika która wynosiła 15-20zł za worek drodzy handlarze zrobiliście 9zł wstyd i proszę nie pisać że to Rolnik jest winny niskim cenom to wy jesteście tymi rzygowinami cenowymi koniec.

Skoro towar polskiego rolnika nie umie się obronić tzn, że winny jest towar, a nie handlarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gość Kupiec Słowacja napisał:

9 Zł to i tak drogo czekam na 5 zł i wtedy można ładować ilośći tirowe. 

Za 5zl za worek to ci mogę załadować całego tira.....Ale kamieni. Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Panowie szanować swoją pracę i poniże 1 zł nie oddawać . Sami sobie wyrządzacie krzywdę jeden przez drugiego aby sprzedać i opuścić a potem narzekać... Paranoja.....jeszcze 3 mce handlu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
9 godzin temu, Gość fiodor napisał:

Kraków zawalony importem, na każdej hurtowni na każdym podwórku trwa konspiracja i przebieranie zagranicznego ziemniaka z importu w polski worek, a potem całe to oszustwo kwitnie na busach, ciężarówkach jest rozwożone po hurtowniach w całej Polsce: "tak Panie to Polski Lord smaczny" i tak z ceny Polskiego Rolnika która wynosiła 15-20zł za worek drodzy handlarze zrobiliście 9zł wstyd i proszę nie pisać że to Rolnik jest winny niskim cenom to wy jesteście tymi rzygowinami cenowymi koniec.

Zgadzam się z autorem tego wpisu , ale nic nie można zrobić . Mamy wolny rynek jesteśmy w UE i niestety Polska dla europy to tylko i wyłącznie tania siła robocza i rynek zbytu dla swoich towarów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość fiodor napisał:

Kraków zawalony importem, na każdej hurtowni na każdym podwórku trwa konspiracja i przebieranie zagranicznego ziemniaka z importu w polski worek, a potem całe to oszustwo kwitnie na busach, ciężarówkach jest rozwożone po hurtowniach w całej Polsce: "tak Panie to Polski Lord smaczny" i tak z ceny Polskiego Rolnika która wynosiła 15-20zł za worek drodzy handlarze zrobiliście 9zł wstyd i proszę nie pisać że to Rolnik jest winny niskim cenom to wy jesteście tymi rzygowinami cenowymi koniec.

Większej głupoty nie czytałem. Duże hurtownie, takie które odbierają po 150-200 ton tygodniowo stawiają jeden warunek w zamówieniach. Tylko ziemniak z importu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Agrokom Trade napisał:

Większej głupoty nie czytałem. Duże hurtownie, takie które odbierają po 150-200 ton tygodniowo stawiają jeden warunek w zamówieniach. Tylko ziemniak z importu.

To po ile ten ziemniak z importu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem kto tu gada głupoty, że ziemniak z importu zaniża cenę. Ładny Belg kosztuje na palety w granicach 1zł/kg, więc to producenci sami opuszczają ceny aby tylko sprzedać, bo w tej samej cenie czy lekko podobnej, to większość nie chce słyszeć o polskim ziemniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gość Max napisał:

To po ile ten ziemniak z importu?

0.9 - 1 zł netto za kg ale bez paniki, Litwa powoli się kończy, zostało tam już mało ziemniaka, Łotwa transport droższy o 0.01 - 0.02 EUR/kg. Kto będzie chciał kupić ładnego ziemniaka z importu będzie niedługo musiał zapłacić drożej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...