Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W Krakowie zejście Polskiego ziemniaka marne ceny od 15-18 ale kupcy wolą brać ziemniaka importowanego . Według mnie dobra passa na ziemniak minęła wraz z początkiem roku  kto się wysprzedał to może być zadowolonym z zeszłego sezonu . Nie ma co liczyć obecnie na utrzymanie ceny ponieważ ludzie przetrzymali towar w przechowalniach i piwnicach a zimy niema i nie będzie , a temperatury na plusie i ziemniak porasta . Druga sprawa to brak eksportu naszego ziemniaka choćby przez  Rumunów . Cena musi spaść do takiej granicy , żeby nie opłacało się importować ziemniaka z zagranicy i to jest jedyny ratunek ponieważ nie ma co ukrywać ten z zagranicy jest porządnie wysortowany praktycznie brak odpadu , a nasz wiadomo jak się sortuje . Nie chce tu prorokować , ale kolejny sezon jeśli nie będzie jakiejś klęski żywiołowej to Polska będzie tonęła w ziemniaku  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Upadek napisał:

To już kupcy nie boją się importowanych ziemniakow skrobiowych? Jeszcze w listopadzie jak widzieli worek szyty ( z raszlownicy) to nie chcieli brać... 

Nie opowiadaj bajek. Za granicą nie kupisz ziemniaka skrobiowego, wszystko skupiły zakłady przetwórcze. Na skrobię ziemniaczaną jest olbrzymie zapotrzebowanie na wschodzie. Rosja, Kazachstan, Uzbekistan kupują każdą ilość do kiełbas i konserw. Zadzwoń do polskich producentów skrobi i zapytaj czy coś ci sprzedadzą. Wszystko co wyprodukowali jest już zakontraktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Agrokom Trade napisał:
  7 godzin temu, Gość Upadek napisał:

To już kupcy nie boją się importowanych ziemniakow skrobiowych? Jeszcze w listopadzie jak widzieli worek szyty ( z raszlownicy) to nie chcieli brać... 

Nie opowiadaj bajek. Za granicą nie kupisz ziemniaka skrobiowego, wszystko skupiły zakłady przetwórcze. Na skrobię ziemniaczaną jest olbrzymie zapotrzebowanie na wschodzie. Rosja, Kazachstan, Uzbekistan kupują każdą ilość do kiełbas i konserw. Zadzwoń do polskich producentów skrobi i zapytaj czy coś ci sprzedadzą. Wszystko co wyprodukowali jest już zakontraktowane.

Kolego jesteś w błędzie jedz na bronisze i ugotuj ziemniaki i zobaczysz co ci wyjdzie koło Kalisza też ściąga znajomy ziemniaka i przed rozładowaniem tira gotuje ziemniaki i już parę tirów  wysłał do domu. Gdyby nie przemysł to ceny ziemniaków byłyby inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Kolego jesteś w błędzie jedz na bronisze i ugotuj ziemniaki i zobaczysz co ci wyjdzie koło Kalisza też ściąga znajomy ziemniaka i przed rozładowaniem tira gotuje ziemniaki i już parę tirów  wysłał do domu. Gdyby nie przemysł to ceny ziemniaków byłyby inne. 

Nie myl paszowego ze skrobiowym. Napisałem na temat skrobiowego. Tygodniowo sprzedaję 4-5 aut jadalnego. Największa reklamacja jaka miałem to 180 kg na całym samochodzie, jakościowej nie miałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agrokom Trade napisał:

Nie myl paszowego ze skrobiowym. Napisałem na temat skrobiowego. Tygodniowo sprzedaję 4-5 aut jadalnego. Największa reklamacja jaka miałem to 180 kg na całym samochodzie, jakościowej nie miałem nigdy.

A jaki jest to ziemniak paszowy ?? podaj odmianę jeśli taka istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Andrzej napisał:

Tanieje? Gdzie? Wręcz przeciwnie Panowie. Ziemniak idzie jak woda i lada moment cena będzie szła w górę. 

Brawo Andrzeju moze Ci coś podeslac towaru i ja zarobie i Ty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Ja tam sprzedaje na gastronomię po 2zł cały czas i nie zamierzam zmieniać ceny. Jakościowo dobrego towaru jest w tym roku mało więc kto ma towar lux powinien trzymać cene wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Tanieje? Gdzie? Wręcz przeciwnie Panowie. Ziemniak idzie jak woda i lada moment cena będzie szła w górę. 

Zwłaszcza w Broniszach. Zainteresowanie i zejście bliskie zera. W niektóre dni można przy większych ilościach po 10 złotych worek kupić(np.: w ostatni czwartek). I to nie u rolnika, a u łapy. Wiadomo, że to najczęściej Przemysł albo marnej jakości jadalne ale niestety cenę i zainteresowanie dobrej jakości towarem bardzo mocno zaniża.

Nie wiem gdzie i komu wy sprzedajecie ten swój super towar za takie super pieniądze. Jak tak dalej będzie szło to zamiast na wiosnę po 30 złotych za worek będziemy brać 3 złote albo je wyzucimy. 

Oby tak nie było ale tak to na obecną chwilę wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belg na Broniszach co nie wejdzie to każdy za swoją paletę. Ale tam towar jest wysortowany i bez odpadu. Bardzo dobry też w smaku. 

 

A wziąłem ostatnio polskie Bintje i d*pa, już trafiał się w środku ciemny, o kalibracji lepiej nie wspominać, więcej na pewno nie wezmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...