Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Optymista napisał:

Małopolskie ziemniaki grunt piękne nasadzone masa warunki są idealne a to niestety źle wróży co do ceny sami tego nie zjemy a o exporcie w tym roku można zapomnieć 

Przed chwilą pisal do mnie kolega spod Krakowa i mowil ze zaczal kopac grunt to rzeczywiście niecałe 15 ton wychodzi, to nie wiem o czym ty gadasz z tymi pieknymi gruntami??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymista
47 minut temu, Okolice Wrocka napisał:

Przed chwilą pisal do mnie kolega spod Krakowa i mowil ze zaczal kopac grunt to rzeczywiście niecałe 15 ton wychodzi, to nie wiem o czym ty gadasz z tymi pieknymi gruntami??? 

Będziesz płakał za twa tygodnie jak będziesz się prosił żeby ktoś od ciebie kupil! Ziemniaki sadzone początek kwietnia kwitną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Optymista napisał:

Będziesz płakał za twa tygodnie jak będziesz się prosił żeby ktoś od ciebie kupil! Ziemniaki sadzone początek kwietnia kwitną 

Za dwa tygodnie to ja sie bede z ciebie smial, bo u mnie juz bedzie po wszystkim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
12 minut temu, Gość Optymista napisał:

Będziesz płakał za twa tygodnie jak będziesz się prosił żeby ktoś od ciebie kupil! Ziemniaki sadzone początek kwietnia kwitną 

Małopolska to nie tylko okolice Krakowa ziemniaki wczesne  sadzone początek kwietnia ładniejsze od tych sadzonych w marcu związane dziesięć i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sieradzak napisał:

Giełdy już zawalone, A po procesji wjedzie druga tura busów

Ja rozumiem że u was to już wszyscy rozumy pozjadali i najmądrzejsi ale zrozum że nie wszyscy chcą słuchać waszych mądrości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi wekend
4 minuty temu, Okolice Wrocka napisał:

Wroclaw dojebany na max, nie pamietam kiedy tak bylo nawalone ziemniaka

No i ten ziemniak pójdzie do wyje... ludzie pomyślcie trochę jest długi wekend wszyscy pojechali albo nad morze albo góry tylko chłop w pole!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
3 godziny temu, Gość Łukasz napisał:

Warszawa tonie w ziemniaku, same esi i nie ma gdzie stanąć nawet, wyprzedaz...

chłop miał jednego busa ale na Boże Ciało to trza pożyczyć od szwagra i nakopać na 2 i przez to dojebana na maksa...rano bdzie kupca ale juz ten towar swieżo nie wyglada.Teraz wracalem to na łodz lecialy jeszcze staro-many

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość prawda
5 hours ago, Guest pankracy said:

chłop miał jednego busa ale na Boże Ciało to trza pożyczyć od szwagra i nakopać na 2 i przez to dojebana na maksa...rano bdzie kupca ale juz ten towar swieżo nie wyglada.Teraz wracalem to na łodz lecialy jeszcze staro-many

Prawda, to że kilka lat temu udało się sprzedać ziemniaki po wysokiej cenie kilka lat temu nie znaczy że co roku taka będzie. Popsuliśmy sobie cene. Jak dojdzie grunt to dopiero będzie pogrom. Szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość pankracy napisał:

chłop miał jednego busa ale na Boże Ciało to trza pożyczyć od szwagra i nakopać na 2 i przez to dojebana na maksa...rano bdzie kupca ale juz ten towar swieżo nie wyglada.Teraz wracalem to na łodz lecialy jeszcze staro-many

Busa? Esi solówkami dowalili po 7-8 ton, ot i cała prawda. To są ludzie nieobliczalni, długi weekend, większość wyjechała odpocząć, a sieradz na giełdę. Trochę zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
29 minut temu, Gość Gosc napisał:

Busa? Esi solówkami dowalili po 7-8 ton, ot i cała prawda. To są ludzie nieobliczalni, długi weekend, większość wyjechała odpocząć, a sieradz na giełdę. Trochę zdrowego rozsądku.

Dlatego zostałem w domu, nie sprzedaję nawet worka na giełdzie. Ostatnio kopalem w środę po 16-17 zł, w poniedziałek po 18, teraz dopiero w sobotę mam zamówienie na 2000 worków łącznie także i tak wszystkiego sam nie nakopie, ale o dobrej cenie pewnie będzie można pomarzyć, za dużo oszolomow, a niektórzy dopiero teraz zaczęli kryte kopać. A do powrotu do ceny wystarczy że na pół dnia braknie ziemniaka i jest panika, co jest chore. A dotatkowo cała tą karuzele spierd.lenia napędzają handlarze i licytują się kto taniej zawiezie na hurtownie czy inne miejsce. Nawet jak trafi się porzadniejszy handlarz co rzadko się zdarza i nawet czasem dołoży za ładny towar, to nie ma szans za wiele zdziałać przez resztę wariatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...