Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Sieradzak napisał:

Może ktoś w końcu podać jakieś ceny bo o tym jest ten temat. Do madrowania się to chętnych od h... ale żeby podać aktualne ceny to nikogo. 

Wroclaw 50gr, niech koledzy dokopia jeszcze ze 3 lufy co by towaru nie brakło, pokoczuja sobie ze 3 dni i sprzedadza po 30gr jak ktos da. Ostanio gosciu od was przyjechał na Wrocław z malym dzieckiem, postał sobie 48h i zabral w sobote rano do domu 350 worków, to trzeba mieć k**wa łeb rozjebany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
19 minut temu, Gość Grześ napisał:

Kraków 15zł 15 kg wyjście

Już stary, many esi ruszają na Kraków, aż stękają pod górki. Bronisze tez 15? To cześć się może jeszcze zawróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Master napisał:

Według mnie cena się ustabilizuje i nie będzie najgorzej , muszą się po prostu ci wszyscy co kopia na potęgę ziemniaka aby zwolnić pole na inne warzywo wysprzedać . Grunt chyba jeszcze nie wystartował  , a jak się zacznie , to szału nie będzie z ilością towaru ukopanego , bo warunki grunt miał niekorzystne do rozwoju . Najpierw susza potem mróz , mało jest zawiązanych bulw pod krzakiem . Jest dopiero połowa czerwca i cały sezon przed nami , nie trzeba tylko patrzeć na obsadzony areał i jeden drugiego dobijać , że ziemniak będzie za darmo . Trzeba spojrzeć szerzej co się dzieje na świecie i wyciągnąć z tego wnioski . Na jesieni na bank wrócą obostrzenia i kto wie czy giełdy znowu nie będą zamknięte . Przypomnijcie sobie , jak było w marcu z większym popytem na ziemniaka i lepsza ceną  . Wystarczyło się ogłosić na internecie i sami kupcy przyjeżdżali po ziemniaka nawet bez targowania i pytali czy jeszcze nie ma . Ja jestem optymistą i myślę , że ziemniak będzie miał branie , kwestia czasu .

Mądry człowiek takich tu brakuje ja myślę że się ustabilizuje 7-10 zł ale to i tak słabo bo towaru w polu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ladne plantacje i brzydkie ja kopie grunt odmiany holwnderskie okolo 15 ha plon jaki bede mial maksymalny to najwiecej do 10 ton z ha ziemniaki nie wyszly wszystkie ajak wyszly to nie zawiazaly bulwy a jak zawiazaly to 2-3 pod krzakiem i nie tylko ja tak mam wiec pozdrawiam zbijajacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Jestem producentem i bardzo bym chciał aby cena była jak  najwyższa ale przy tych obsadzeniach  nie ma szans. Nawet mało pod krzakiem nic nie zmieni. Możemy tylko modlić się o deszcz dwa tygodnie, dopiero by się zmieniło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Michu napisał:

Sa ladne plantacje i brzydkie ja kopie grunt odmiany holwnderskie okolo 15 ha plon jaki bede mial maksymalny to najwiecej do 10 ton z ha ziemniaki nie wyszly wszystkie ajak wyszly to nie zawiazaly bulwy a jak zawiazaly to 2-3 pod krzakiem i nie tylko ja tak mam wiec pozdrawiam zbijajacych

Daj spokój przy takiej wydajności to powinna być cena +15 zł zobaczymy co się będzie działo jak włókniny wykopie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Michu napisał:

Sa ladne plantacje i brzydkie ja kopie grunt odmiany holwnderskie okolo 15 ha plon jaki bede mial maksymalny to najwiecej do 10 ton z ha ziemniaki nie wyszly wszystkie ajak wyszly to nie zawiazaly bulwy a jak zawiazaly to 2-3 pod krzakiem i nie tylko ja tak mam wiec pozdrawiam zbijajacych

To słabe u mnie już pod 30 dochodzi, ale nie jestem szczęśliwy bo tylko worów się nadźwigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To słabe u mnie już pod 30 dochodzi, ale nie jestem szczęśliwy bo tylko worów się nadźwigam

To prawda są różne plantacje wczesne z gruntu zawiązały około 10 szt ale np gala zawiązała pomiędzy 20-30 a co z tego wyjdzie zobaczymy w późniejszym terminie niska cena wczesnego szansa na cenę dla późnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość farmerolo napisał:

targpiast 50-60 groszy wielu pojechalo do domu z towarem

To jak ruchu tam nie ma od tygodnia to po co dopychac towar jeszcze? Wy jesteście chorzy tam, po co wy ta cene puszczacie jak nie ma komu sprzedac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...