Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jan z Wrocka

Prawda jest taka, ze nie ma stałej i zagwarantowanej ceny ot co

Jak wczoraj było 24 to dziś moze być 14 bo się wiecej zjechało i nei potrafią się doagadać po ile sprzedają

Na giełdach to cena potrafi się zmieniać co godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Esi napisał:

Nie będziemy robić za grosze. Jeszcze się miło rozczarujesz tylko żebys jako taki plon miał bo nie zanosi się na rekordowe plony. 

Nie masz racji, jeżeli pogoda będzie tak zmienna jak obecnie tzn. deszcze, słońce, deszcze to ziemniaków będzie tyle, że będą  wysypywane do rowów a do sprzedaży pójdzie tylko najwyższa jakość. Nikt już nie będzie płakał, że wożą Rumuna czy Litwina  tylko, że nie ma gdzie sprzedać podobno najlepszego na świecie ziemniaka z polskiej ziemi.

W/g GUS w Polsce ziemniakiem obsadzono areał 372 tys. hektarów, kto to wszystko ma zeżreć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrokom Trade Ty masz jakiś problem z tym forum . Co się Ciebie czyta to na siłę próbujesz zawsze być w kontrze do innych. Sam pesymizm, wszystko źle chłopki rozumieją , nie mają pojęcia itd. No znawca wszech rzeczy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Agrokom Trade napisał:

Nie masz racji, jeżeli pogoda będzie tak zmienna jak obecnie tzn. deszcze, słońce, deszcze to ziemniaków będzie tyle, że będą  wysypywane do rowów a do sprzedaży pójdzie tylko najwyższa jakość. Nikt już nie będzie płakał, że wożą Rumuna czy Litwina  tylko, że nie ma gdzie sprzedać podobno najlepszego na świecie ziemniaka z polskiej ziemi.

W/g GUS w Polsce ziemniakiem obsadzono areał 372 tys. hektarów, kto to wszystko ma zeżreć?

Masz racje ziemniaki rosną i jak się wszystko skumuluje to będzie 20gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Komuna

Ty będziesz żarł te ziemniaki jak w końcu wezmą się za takich oszołomów, którzy ściągają towar zza granicy zamiast wspierać krajowych producentów. Za kratkami tylko polskie pyry będziesz żarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Los napisał:

Agrokom Trade Ty masz jakiś problem z tym forum . Co się Ciebie czyta to na siłę próbujesz zawsze być w kontrze do innych. Sam pesymizm, wszystko źle chłopki rozumieją , nie mają pojęcia itd. No znawca wszech rzeczy . 

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że jeżeli utrzyma się taka pogoda jak obecnie a nie że tak będzie na pewno. Może być również tak, że będzie ciągle lało i ziemniaki zgniją w polu a więc wpierw czytamy, myślimy a później ewentualnie odpowiadamy, dotyczy to w szczególności anonimów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrokom Trade albo się znamy i mówimy fakty albo robimy sobie przypuszczenia. To nie prognoza pogody: może popada a może nie popada. Najpierw myślimy, opieramy się na faktach i wiedzy a potem się wypowiadamy. Wróżenie zostaw wróżkom .A to kto i jak odpowiada i czy jest gościem czy nie to z pewnością nie Twoja decyzja. Swoim tekstem poraz kolejny udowodniłeś ze zawsze bez względu na zdanie innej osoby Ty zawsze będziesz w kontrze.

Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej zdrowej pogody ducha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Agrokom Trade napisał:

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że jeżeli utrzyma się taka pogoda jak obecnie a nie że tak będzie na pewno. Może być również tak, że będzie ciągle lało i ziemniaki zgniją w polu a więc wpierw czytamy, myślimy a później ewentualnie odpowiadamy, dotyczy to w szczególności anonimów.

Raczej masz charakter ekonoma co nad ludzmi stoi z batem. Tutaj mamy dzielić się rzetelnymi informacjami a nie wypowiadać swoich fantazji. To ty zacznij czytać ce zrozumieniem o co pytają tutaj piszący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Los napisał:

Agrokom Trade albo się znamy i mówimy fakty albo robimy sobie przypuszczenia. To nie prognoza pogody: może popada a może nie popada. Najpierw myślimy, opieramy się na faktach i wiedzy a potem się wypowiadamy. Wróżenie zostaw wróżkom .A to kto i jak odpowiada i czy jest gościem czy nie to z pewnością nie Twoja decyzja. Swoim tekstem poraz kolejny udowodniłeś ze zawsze bez względu na zdanie innej osoby Ty zawsze będziesz w kontrze.

Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej zdrowej pogody ducha .

Myślę że trochę się znam, gdy co niektórzy forumowicze biegali jeszcze z gilem pod nosem, wysyłałem już polskiego ziemniaka do Rosji, Rumunii, Bułgarii a nawet do Haiti. Tak do Port-au-Price ładując w Rotterdamie do kontenerów na co mam świadków. Urodzaj w dużym stopniu zależy od pogody, czy tego chcesz czy nie a tej nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć. Jak będą odpowiednie warunki pogodowe a na takie się w tym roku zanosi, to ziemniaka będzie w bród. Jak naprawdę będzie nikt na świecie nie jest w stanie powiedzieć a co dopiero ja biedny żuczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
8 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Myślę że trochę się znam, gdy co niektórzy forumowicze biegali jeszcze z gilem pod nosem, wysyłałem już polskiego ziemniaka do Rosji, Rumunii, Bułgarii a nawet do Haiti. Tak do Port-au-Price ładując w Rotterdamie do kontenerów na co mam świadków. Urodzaj w dużym stopniu zależy od pogody, czy tego chcesz czy nie a tej nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć. Jak będą odpowiednie warunki pogodowe a na takie się w tym roku zanosi, to ziemniaka będzie w bród. Jak naprawdę będzie nikt na świecie nie jest w stanie powiedzieć a co dopiero ja biedny żuczek.

Agrokom Trade jesteś butny i wyniosły , wyluzuj trochę bo pieniądze to nie wszystko. Jeśli chodzi o ten rok , to może być różnie poczytajcie trochę po Internecie. Na jesień już zapowiadają powrót obostrzeń  , a nie wiadomo czy nie będzie konfliktu zbrojnego na świecie i oby polska nie była w to wciągnięta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Myślę że trochę się znam, gdy co niektórzy forumowicze biegali jeszcze z gilem pod nosem, wysyłałem już polskiego ziemniaka do Rosji, Rumunii, Bułgarii a nawet do Haiti. Tak do Port-au-Price ładując w Rotterdamie do kontenerów na co mam świadków. Urodzaj w dużym stopniu zależy od pogody, czy tego chcesz czy nie a tej nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć. Jak będą odpowiednie warunki pogodowe a na takie się w tym roku zanosi, to ziemniaka będzie w bród. Jak naprawdę będzie nikt na świecie nie jest w stanie powiedzieć a co dopiero ja biedny żuczek.

Popieram Pana.

2017r. był nadzwyczaj deszczowy, mnóstwo ziemniaków zostało w glebie, bo nie dało się ich wyjąć. Jakie to były opinie.. ziemniak gnije, będzie mało, będzie cena, nie panikować. I co? 9,3 mln ton ziemniaków zostało zebrane. Cena 0,2 - 0,27 zł/kg. W dodatku sam wyrzuciłem 30 ton ładnej Gali. 

W tym roku prawdopodobnie będzie identyczna sytuacja, choć jest dopiero 10 czerwca. Tak jak Pan wspominał, gdy pogoda będzie się zachowywać jak obecnie, czeka nas klęska urodzaju.

372 tyś ha wg GUS. A ile jest jeszcze małych przydomowych plantacji 0,1-05 ha, których nie da się policzyć. U mnie w rejonie przez ostatnie lata można było spotkać tylko przemysł, a teraz co 5 kawałek pola, to drobna produkcja ziemniaka.

Plantatorzy młodego ziemniaka zarobią, reszta raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andreee

pier**lić..ile w kółko to samo jak w tamtym roku  nie będzie ceny jak podskoczyło do już cały rok była  u nas jest tysiące hektarów ziemniaka posadzone początek marca a jest 10 czerwiec i nikt nie rusza z pod foli bo nie ma nic   a jak ktoś ma to nie wjedzie bo codziennie leje  a grun może  będzie za 2-3 tyg bo wszystkim zmarzły  a sadzone 1 marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Andreee napisał:

pier**lić..ile w kółko to samo jak w tamtym roku  nie będzie ceny jak podskoczyło do już cały rok była  u nas jest tysiące hektarów ziemniaka posadzone początek marca a jest 10 czerwiec i nikt nie rusza z pod foli bo nie ma nic   a jak ktoś ma to nie wjedzie bo codziennie leje  a grun może  będzie za 2-3 tyg bo wszystkim zmarzły  a sadzone 1 marca

Sieradz? Niektórym sie nudzi i pier**la tutaj 3 po 3. Ciężko jest pojąc to  ze zaraz po sadzeniu jak ziemniaki byly pod wierzchem to walilo w nocy nawet do - 8, później jak wiazaly to sucho i zimno i ot cala filozofia z plonem a właściwie z jego brakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ziemniaki ucierpiały przez te przymrozki folia i grunt widać po plonie a Ci co tak straszą klęska to niech wjada kopać i niech się wypowiedzą. Po prostu ziemniaka jest mało pod krzakiem i więcej nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymista
9 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Wszystkie ziemniaki ucierpiały przez te przymrozki folia i grunt widać po plonie a Ci co tak straszą klęska to niech wjada kopać i niech się wypowiedzą. Po prostu ziemniaka jest mało pod krzakiem i więcej nie bedzie

Małopolskie ziemniaki grunt piękne nasadzone masa warunki są idealne a to niestety źle wróży co do ceny sami tego nie zjemy a o exporcie w tym roku można zapomnieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...