Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Gość Ipolo napisał:

A jak cenowo to wygląda, no u mnie jeszcze słaba wydajność to nie kopie ?

Na Kaliszu przerzucali średnio za 20-25zł, jak jeszcze był zbyt. Kto się szybko wyprzedał to wrócił na noc do domu. A kto nie, to ma nocną przygodę może i do południa, bo w piątek z klientem ciężko na Kaliszu. Jak odjeżdżałem o 17:00 to stało dość sporo aut z ziemniakiem czekając na kupca.

Na następny tydzień może cena wzrośnie do 2zł/kg jeżeli nie ruszą z kopaniem groszku, byle tylko ukopać. Oby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z całego serca pogratulować lokalnym geniuszom biznesu, którzy poprzyjeżdżali na Kalisz w maju (jeszcze do tego w piątek) ciężarówkami z 3, a może i 4 tonami młodego ziemniaka. Pięknie zbita cena do chyba już 1zł/kg (nawet się czerwiec nie zaczął!). Niech ta noc przez Was spędzona w Kaliszu będzie chłodna, a budki z jedzeniem zamknięte tak żebyście zapamiętali, że takich rzeczy się nie robi. Życzę wszystkiego dobrego, szczególnie więcej rozwagi i rozsądku w obieraniu destynacji ze swoim (już niestety) niedrogim towarem. Stojąc swoim busikiem i patrząc na popyt stwierdziłem, że zeszło może 30% przywiezionego towaru. W pewnym momencie stało chyba z 35 aut z ziemniakiem, a widok rzednących min na twarzach jeszcze dojeżdżających z towarem był bezcenny.

 

Widziałem te same twarze, które przyjechały we wtorek z równie dużą ilością towaru - tamta nocka niestety niczego Was nie nauczyła. Ta też Was pewnie niczego nie nauczy, ale ja, naiwny, jednak nadal wierzę w cuda.

"Pojadę w piątek na Kalisz z 3 tonami, bo pewnie nikt nie pojedzie i zgarnę kokosy" - pomyślało 10 osób.

"Nakopmy tonę albo dwie i pojedźmy na Kalisz, nikt się tego nie spodziewa" - pomyślało 15 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik wro

Myślisz ze sytuacja we Wrocławiu jest inna ? najechało się tyle aut z ziemniakami ze ten plac chyba takiej ilości nie widział od lat, no cóż sklepy po 3-4 zł sprzedają a rolnicy nawet nie po 1 zł bo musza coś wsadzić jeszcze po ziemniakach :) wykopią hektar pola żeby przyjechać zniszczyć cenę, bo każdemu się spieszy,

jak nie na ziemniakach to na kapuście zarobimy -pomyślało 30stu Januszów  ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Panowie nie chodzi o Januszowanie. Według mnie główny problem jest taki że ze zboża  oraz hodowli nie ma pieniędzy. Dużo gospodarstw likwiduje hodowlę oraz zasiewy zbóż i zaczyna wchodzić w warzywa, bo chodzić nad bykiem półtora roku i go sprzedać 6zl za kilo to jakieś nieporozumienie. Pierwszy ucierpi wczesny ziemniak. Zobaczycie co będzie z kapustą już latem a o cebuli już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Rolnik wro napisał:

Myślisz ze sytuacja we Wrocławiu jest inna ? najechało się tyle aut z ziemniakami ze ten plac chyba takiej ilości nie widział od lat, no cóż sklepy po 3-4 zł sprzedają a rolnicy nawet nie po 1 zł bo musza coś wsadzić jeszcze po ziemniakach :) wykopią hektar pola żeby przyjechać zniszczyć cenę, bo każdemu się spieszy,

jak nie na ziemniakach to na kapuście zarobimy -pomyślało 30stu Januszów  ;)?

Juz niedlugo Janusze sie wystrzelaja bo plonu nie ma i cena sie ustabilzuje we Wroclawiu. Ja nawet tam sie obecnie nie pcham,wszystko z domu podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
1 godzinę temu, Okolice Wrocka napisał:

Juz niedlugo Janusze sie wystrzelaja bo plonu nie ma i cena sie ustabilzuje we Wroclawiu. Ja nawet tam sie obecnie nie pcham,wszystko z domu podaje

To powiedz jaka cena bo już nwm jedni Pisza 20zł inni 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frikadelle
23 godziny temu, Rolnik Sieradz napisał:

Chciałbym z całego serca pogratulować lokalnym geniuszom biznesu, którzy poprzyjeżdżali na Kalisz w maju (jeszcze do tego w piątek) ciężarówkami z 3, a może i 4 tonami młodego ziemniaka. Pięknie zbita cena do chyba już 1zł/kg (nawet się czerwiec nie zaczął!). Niech ta noc przez Was spędzona w Kaliszu będzie chłodna, a budki z jedzeniem zamknięte tak żebyście zapamiętali, że takich rzeczy się nie robi. Życzę wszystkiego dobrego, szczególnie więcej rozwagi i rozsądku w obieraniu destynacji ze swoim (już niestety) niedrogim towarem. Stojąc swoim busikiem i patrząc na popyt stwierdziłem, że zeszło może 30% przywiezionego towaru. W pewnym momencie stało chyba z 35 aut z ziemniakiem, a widok rzednących min na twarzach jeszcze dojeżdżających z towarem był bezcenny.

 

Widziałem te same twarze, które przyjechały we wtorek z równie dużą ilością towaru - tamta nocka niestety niczego Was nie nauczyła. Ta też Was pewnie niczego nie nauczy, ale ja, naiwny, jednak nadal wierzę w cuda.

"Pojadę w piątek na Kalisz z 3 tonami, bo pewnie nikt nie pojedzie i zgarnę kokosy" - pomyślało 10 osób.

"Nakopmy tonę albo dwie i pojedźmy na Kalisz, nikt się tego nie spodziewa" - pomyślało 15 osób.

Pogratuluj importerom z Równej i z Kalisza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

Ty w Katowicach 400 kg sprzedaż A Janek 3 samochody nie po 40 a po 25 za worek mu przywiozła na miejsce... Nie ma ludziska takich cen byłem i wiem jak jest w Katowicach jak się sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heniek

Tak szczerze to daje komuś 20 t? grunt góra 25 ton da ale dopiero pod koniec czerwca kopany więcej nie jak z tymi cenami bo każdy mówi inaczej 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek

Zgadza się o połowę mniej ja w ubiegłym roku. Zobaczymy czas pokaże co będzie dalej ale według mnie sprzedawanie poniżej 25 zł worek w tym momencie to bezsens, ledwo pokrywają się nakłady. A przypomnę że w tym roku były trochę wyższe jak w ubieglym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...