Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2020 o 12:49, Gość Hahaha napisał:

Pirosik Jak i paulared 3.5. Oczywiście nie na Warszawie bo tam rolę grają godziny. Stała współpraca. Zaczynaliśmy od 4.5, 3 tygodnie temu:)

Pozdrawiam

30 ton z hektara przy letnim jabłku i tych mrozach A nie przymrozkach to super wynik:) 

Hahaha....30 t z ha gdy wszystko zmarzlo i jabłek jest mniej niż w zeszlym roku...

 

Pinokio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość Realista
W dniu 14.08.2020 o 17:53, Prorok napisał:

Hahaha....30 t z ha gdy wszystko zmarzlo i jabłek jest mniej niż w zeszlym roku...

 

Pinokio

Zgadzam się.Piros nie był po 4,5.Tylko w marzeniach.To du...k pisze bzdury.Teraz Pirosa po 2 zł bez problemu można dostać.I tendencja spadkowa.Jak gala będzie po 1,5 to jeszcze będzie dobrze.Jabłko po 4 zł to zostanie tylko w bajkach dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Star z przyczepą

Ładny był i po 7 dych za klatkę do hurtu na początku. 

Obecnie można po 50-55 za klatkę do hurtu też podawać, tylko trzeba wiedzieć gdzie jeździć, żeby sprzedać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość Realista napisał:

Zgadzam się.Piros nie był po 4,5.Tylko w marzeniach.To du...k pisze bzdury.Teraz Pirosa po 2 zł bez problemu można dostać.I tendencja spadkowa.Jak gala będzie po 1,5 to jeszcze będzie dobrze.Jabłko po 4 zł to zostanie tylko w bajkach dla dzieci.

Piros 2.8 netto szykowany 6.5+ jutro załadunek, reszta pójdzie za tydzień dwa na bronkach ino myk ze smakiem, jak co roku, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 08:23, Gość Giełda napisał:

Na Broniszach naprawdę ładny towar to 5 dych i lekko w górę do hurtu. 

Sporadycznie ktoś da niżej ładny towar, co tanie to po gradzie i syfiaste opór. 

Polacy nie są na tak bogaci jak np. Belgowie cz Anglicy, chętnie kupią to jabłko po gradzie w rozsądnej cenie, bo liczy się smak a nie wygląd. Te jabłka wyglądające jak z plastiku wcale nie są smaczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Polacy nie są na tak bogaci jak np. Belgowie cz Anglicy, chętnie kupią to jabłko po gradzie w rozsądnej cenie, bo liczy się smak a nie wygląd. Te jabłka wyglądające jak z plastiku wcale nie są smaczniejsze.

No faktycznie, 40zl za klatkę jabłek w hurcie, po gradzie, będących w dolnej warstwie niczym innym niż przemysłem to rozsądna cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
51 minut temu, Gość Gość Realista napisał:

Panie Proroku!Mam pytanie.Jak Pan myśli,jaka cena na galę będzie prosto z drzewa? Zobaczymy czy jesteś prorokem czy nie...

Pan prorok?hahaha. Przeciez cena na gale juz jest wiec to zadne proroctwo. Ok .2 zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość Realista
22 minuty temu, Prorok napisał:

Chciałbym aby było 2-2,2 ale chyba będzie niżej

Zaraz zaraz...najpierw pan a później na ty:p

Wódeczki jeszcze nie piliśmy;)

 

Zgadzam się.Wszyscy czekają na 2-2,50,ale raczej będzie niżej 2.Taka jest rynkowa sytuacja na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Andrzej
38 minut temu, Prorok napisał:

Gdzie ta cena jest ??? skoro piszesz ok 2 tzn,że jej nie ma albo nic nie wiesz 

A widzisz....ja dostalem taka propozycje za wage od 6+

U mojego odbiorcy jesli jest ok tzn ze bedzie 1.9-2.1. Takie ma rozbieznosci.

Ty masz swoja nisze i zbyt na gale w urodAjnym roku po 1.6 a inni nie moga? Zabolalo ze nie bedziesz mogl po tyle sprzedac?zabolalo?hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na l gale minimum 1.9. Ogólnie kształtuje się w przedziale 1.9-2-2.

Z drzewa to super opcja. 

Co najważniejsze, małe oparzenia to nic, problem będzie z obraczkami ale wszytko inne dawaj. Ogólnie ludzie zamiast sprzedać za te 2 zł, A tyle będzie napewno, będą trzymać. Ale niech każdy robi co chce.

Ja już mam zapewnienie i oferty w ciemno na 2zl ale zobaczymy jak się ukształtuje dokładnie  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Andrzej napisał:

A widzisz....ja dostalem taka propozycje za wage od 6+

U mojego odbiorcy jesli jest ok tzn ze bedzie 1.9-2.1. Takie ma rozbieznosci.

Ty masz swoja nisze i zbyt na gale w urodAjnym roku po 1.6 a inni nie moga? Zabolalo ze nie bedziesz mogl po tyle sprzedac?zabolalo?hahah

Wiesz a mój odbiorca to płaci 2,5 od 5+

Zabolało?;)

Bajkopisarzem mnie tylko rozśmieszają:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista

Takie mam wrażenie co na tym portalu są tylko idioci.Jake 2 zł????Żaden z odbiorców teraz nie będzie gwarantować żadnej ceny,bo nikt nie chce przepłacać...Może będzie 2 może 1,50 ...Nikt tego nie wie.Nie piszcie bzdur!!!! Jeszcze może i po 1,50 nie będzie!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Cytat z artykułu z 7 sierpnia:

 

"Aktualnie w Południowym Tyrolu za Galę oferuję się: za jabłka w rozmiarze 65-70 0,70 euro/kg, rozmiar 70-75  0,75 eur/kg, sort 75-80 0,85 eur/kg, a jabłka 80-85 0,95 eur/kg.

W przeliczeniu na złotówki następująco.

65 – 70 mm         3,09 zł/kg

70 – 75 mm         3,31 zł/kg

75 – 80 mm         3,75 zł/kg

80 – 85 mm         4,19 zł/kg "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

Takie mam wrażenie co na tym portalu są tylko idioci.Jake 2 zł????Żaden z odbiorców teraz nie będzie gwarantować żadnej ceny,bo nikt nie chce przepłacać...Może będzie 2 może 1,50 ...Nikt tego nie wie.Nie piszcie bzdur!!!! Jeszcze może i po 1,50 nie będzie!!!!!!!

Nie idioci a bajkopisarze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
8 godzin temu, Gość hedonista napisał:

Cytat z artykułu z 7 sierpnia:

 

"Aktualnie w Południowym Tyrolu za Galę oferuję się: za jabłka w rozmiarze 65-70 0,70 euro/kg, rozmiar 70-75  0,75 eur/kg, sort 75-80 0,85 eur/kg, a jabłka 80-85 0,95 eur/kg.

W przeliczeniu na złotówki następująco.

65 – 70 mm         3,09 zł/kg

70 – 75 mm         3,31 zł/kg

75 – 80 mm         3,75 zł/kg

80 – 85 mm         4,19 zł/kg "

Niestety Polska nie są Południowym Tyrolem.A jakość polskiego jabłka nie odpowiada europejskim standardam....80% polskiego jabłka to przemysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
5 godzin temu, Gość Realista napisał:

Niestety Polska nie są Południowym Tyrolem.A jakość polskiego jabłka nie odpowiada europejskim standardam....80% polskiego jabłka to przemysł....

Tak, około 70% to przemysł, tak wynika z bilansów na koniec sezonów sprzedaży.

Tak, Polska to nie Południowy Tyrol ale paradoksy zdarzają się, tak jak w tym roku gdzie jabłko polskie było droższe niż włoskie. Jeżeli kilka dni temu niektóre grupy potrafiły zapłacić 3 zł za Gale włoską czy 3,5 zł za zeszłorocznego Red Jonaprinca holenderskiego... 

Czyli sadownicy mają rozumieć że grupy już ustaliły cenę na Gale Royal na poziomie 2 zł ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...