Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Gość Realista napisał:

Polskiemu producentu już nie zależy na Rosji czy Białorusi... Tegoroczna wiosna pokazała co można sprzedawać bez exportu na markety po 5 zł....Po co ten export jak co roku będą kursować markety po 5 albo po 6........W tym roku rynek Rosji i Białorusi będzie stracony....I kiedy będzie mocny urodzaj ,to proszę bardzo na markety sprzedawać.......po 0,20 zł...

tegoroczna.......a co pokazala wiosna jak było po 0,40 gr. Co rok nie bedzie takich cen, jak nie bedzie mrozu to ilości towaru będą ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mówisz, że rok 2018 będzie standardem pogodowym, na jakiej podstawie tak twierdzisz? Ile razy przez ostatnie 10 lat zdarzyła się pogoda z 2018? Ja takich lat naliczyłem 2 może 3. A ty mądralo z fusów sobie wróżysz, że teraz będzie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,ze Rok 2k18 będzie standardem wielkości produkcji i cen...tylko lata nieurodzajne będą opłacalne

 

Czegoś nie zrozumiałeś ,że tak się prujesz?

Ja tak uważam a będzie jak będzie:))))

Nie jestem nieomylny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Brok napisał:

Mówisz, że rok 2018 będzie standardem pogodowym, na jakiej podstawie tak twierdzisz? Ile razy przez ostatnie 10 lat zdarzyła się pogoda z 2018? Ja takich lat naliczyłem 2 może 3. A ty mądralo z fusów sobie wróżysz, że teraz będzie na odwrót.

to nie wiem po *** drzecie co roku jape że dokładacie do biznesu i że sie nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Brok napisał:

Nie generalizuj, bo nigdy tego nie powiedziałem. A co do pogody, niech każdy sobie przypomni kiedy przed 2018 był tak urodzajny rok.

a bierzesz pod uwage że przybywa nasadzeń i np 6 czy 7 lat temu nie było tyle nasadzone co teraz ?  ktoś kto wyrywa stary sad wsadzi nowy robi 2x taki plon z hektara i w pewnym momencie zaczyna sie robić za dużo a rynków zbytu nie przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość tomek napisał:

a bierzesz pod uwage że przybywa nasadzeń i np 6 czy 7 lat temu nie było tyle nasadzone co teraz ?  ktoś kto wyrywa stary sad wsadzi nowy robi 2x taki plon z hektara i w pewnym momencie zaczyna sie robić za dużo a rynków zbytu nie przybywa

Szkoda czasu na tłumaczenie .takie wiejskie mądrale znowu się zdziwią gdy będzie 6 mln ton i załamanie rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość tomek napisał:

a bierzesz pod uwage że przybywa nasadzeń i np 6 czy 7 lat temu nie było tyle nasadzone co teraz ?  ktoś kto wyrywa stary sad wsadzi nowy robi 2x taki plon z hektara i w pewnym momencie zaczyna sie robić za dużo a rynków zbytu nie przybywa

Są dane z zeszłego roku, że na 10ha wyrwanych jabłoni na ten areał wraca podajże jakies 2.5ha, reszta idzie borówka i truskawka, jakiś margines czereśni i na warzywa reszta, więc spokojnie z tymi urodzajami, ludzie rezygnują z ''idaredów''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Chop napisał:

Są dane z zeszłego roku, że na 10ha wyrwanych jabłoni na ten areał wraca podajże jakies 2.5ha, reszta idzie borówka i truskawka, jakiś margines czereśni i na warzywa reszta, więc spokojnie z tymi urodzajami, ludzie rezygnują z ''idaredów''

Tylko było 30 ton z ha a jest minimum 60..

Więc nie byłbym taki spokojny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
W dniu 30.08.2020 o 11:02, Gość Brok napisał:

Nie generalizuj, bo nigdy tego nie powiedziałem. A co do pogody, niech każdy sobie przypomni kiedy przed 2018 był tak urodzajny rok.

No co Panowie jabłko leci w dół.Od 2,50 już po 2 ogłoszenia o sprzedaży... Myślę co około 1,50 za galę będzie za dwa tygodnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Realista napisał:

No co Panowie jabłko leci w dół.Od 2,50 już po 2 ogłoszenia o sprzedaży... Myślę co około 1,50 za galę będzie za dwa tygodnie....

Nie będzie...w tym roku nie zabraknie skrzyń i chłodni...będzie 1,5 to ludzie wsadza do chłodni...

Sam mam ka ale za 2,2  chętnie sprzedam z drzewa...jeśli nie to zagazuje i będę czekać

 

Przecież nima japka:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
20 godzin temu, Prorok napisał:

Chyba sami sadownicy nie wierzą w wysokie ceny jabłka wiosna...

Wszyscy chcą sprzedać jesienią ...igrit na czerwono

 

Panie Proroku! Może i będą te ceny troche wyższe niż teraz,ale nie wiadomo jak w tym roku będzie jabłko przechowywać.Z tych pogodowych warunków wynika co jabłko nie poleże.Co z tej ceny,jak w maju pójdzie komora na taśmę???Dla tego na igricie za czerwono.... Już są ogłoszenia kupna gali po 1,50 w skrzyni kupujących...I to jeszcze niema pełnych zbiórów....Ale nima japka,nima japka.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Realista napisał:

Panie Proroku! Może i będą te ceny troche wyższe niż teraz,ale nie wiadomo jak w tym roku będzie jabłko przechowywać.Z tych pogodowych warunków wynika co jabłko nie poleże.Co z tej ceny,jak w maju pójdzie komora na taśmę???Dla tego na igricie za czerwono.... Już są ogłoszenia kupna gali po 1,50 w skrzyni kupujących...I to jeszcze niema pełnych zbiórów....Ale nima japka,nima japka.......

To,że chcą kupić to nie znaczy,że kupią;)

Jeśli ktoś dbał to polezy...jabłko jeśli ma odpowiednią ilość nasion i dostało dużo Ca bez problemu da rade do wiosny.

Moim zdaniem ceny z wiosny to był wybryk i nie powtórzy się i jabłka wiosna nie zabraknie co nie znaczy że będzie po 1...

Zobaczymy jak będzie panie Realisto:)

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Białorusini to nie wiem, ale mam kolegę który praktycznie co sezon jeździ do Włoch i teraz też jest. Mówi, że pracują cały czas, a tam gdzie rwie jabłka jabłek nie brakuje. Podobnie jest u nas tzn. w mojej okolicy w młodych sadach raczej owoców jest sporo. Gorzej z sadami przemysłowymi tam parch zrobił swoje, także może nie być tyle tego przemysłu jak sobie przetwórnie wyobrażają, ale też nie braknie jabłka deserowego. obstawiam ceny podobne jak w ubiegłym roku, a do wiosny daleko co będzie wiosną ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
3 godziny temu, Gość Rew napisał:

Białorusini kupują coś jabłka? Macie może na ten temat wiedzę? 

Nie kupują i nie będą.Po co im kupować jak u nich urodzajny rok i jabłko tańsze niż w Polsce.Galę must z drzewa 1,7 na złotówki w sadach w okolicach Brescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Realista napisał:

Nie kupują i nie będą.Po co im kupować jak u nich urodzajny rok i jabłko tańsze niż w Polsce.Galę must z drzewa 1,7 na złotówki w sadach w okolicach Brescia.

To bierz tam kurłaaa puki jest ?

Siejesz chłopie popyline...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Realista napisał:

Nie kupują i nie będą.Po co im kupować jak u nich urodzajny rok i jabłko tańsze niż w Polsce.Galę must z drzewa 1,7 na złotówki w sadach w okolicach Brescia.

Tam 1,7 a u nas chcesz za 1,5 kupować;)

Oferuj 1,2 i czekaj na towar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
6 godzin temu, Prorok napisał:

Tam 1,7 a u nas chcesz za 1,5 kupować;)

Oferuj 1,2 i czekaj na towar:)

Panie Proroku! Liczyłem co Pan jest mądrzejszy od wszystkich gumowców,ale niestety pomyliłem się.Robię zakład z tobą jak masz j...a.Jak gala must będzie po 1,5 w skrzyni (w co Pan nie wierze),to Prorokiem będę ją,a Pan zmieni swój login z Proroka na ...

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Realista napisał:

Panie Proroku! Liczyłem co Pan jest mądrzejszy od wszystkich gumowców,ale niestety pomyliłem się.Robię zakład z tobą jak masz j...a.Jak gala must będzie po 1,5 w skrzyni (w co Pan nie wierze),to Prorokiem będę ją,a Pan zmieni swój login z Proroka na ...

Drogi Realisto...gala będzie po tyle po ile sadownicy ja sprzedza a nie po tyle po ile chce pan kupić.

Teraz wyjaśnię dlaczego...wzrost produkcji o 10 % powoduje spadek ceny o 10%

A pośrednicy chcą obniżki o 100% i uważam,że to zdzierstwo:)))to nie chytrość tylko prosta ekonomia na poziomie przedszkola...

Powtórzę...jest więcej ale nie na tyle żeby gala była po 1,5 a reszta po 1...

To jest moje zdanie i nie mam gali must więc mnie jej cena nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Drogi Realisto...gala będzie po tyle po ile sadownicy ja sprzedza a nie po tyle po ile chce pan kupić.

Teraz wyjaśnię dlaczego...wzrost produkcji o 10 % powoduje spadek ceny o 10%

A pośrednicy chcą obniżki o 100% i uważam,że to zdzierstwo:)))to nie chytrość tylko prosta ekonomia na poziomie przedszkola...

Powtórzę...jest więcej ale nie na tyle żeby gala była po 1,5 a reszta po 1...

To jest moje zdanie i nie mam gali must więc mnie jej cena nie interesuje

1.3 netto gala 6+ może być po gradzie dołki bez przeciec,lizaki i ordzawienia idą 2 klasa wymagań do koloru brak, więc powodzenia w szukaniu lufy za 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Pioter napisał:

1.3 netto gala 6+ może być po gradzie dołki bez przeciec,lizaki i ordzawienia idą 2 klasa wymagań do koloru brak, więc powodzenia w szukaniu lufy za 1.5

Chyba masz kłopot ze zrozumieniem czytanego tekstu.przeczytaj jeszcze raz co napisałem i odpowiedź temu co chce kupić po 1,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...