Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

A ty jestes najwiekszym?   i to nie tylko na tym portalu??

A teraz opowiem ci dwie historie o pewnej cenie i zaufanym odbiorcy...niestety obie prawdziwe 

 

Sadownik strasznie się puszył,że sprzedał w2k18 prosto z drzewa jabłka po 1,2 gala,golden Red chief...miał oberwać w swoje skrzynie i wstawić do swojej chłodni...cena pewna odbiorca zaufany...

W czerwcu sprzedawał po 0,6 bo zaufany odbiórca o nim zapomniał...

 

Druga zasłyszana historia...zaufany odbiórca,świetna cena,super jabłko...jesienią barwami super jabłka pan odbiorca odebrał chłopy już pieniądze liczą a tu nagle telefon żeby przyjechali do odbiorcy....wrzucił po 3 skrzynie na sortownie i mówi: płacę jak za przemysł.sprzedam drożej to dorzucę a jak nie to zabierać ...

 

I tak gdy slysze te świetne opowieści o zaufanych odbiorcach i rekordowych wypłatach to mam niezły ubaw...

Dopóki kasy nie ma w kieszeni to możesz tylko popisać sobie w necie bajki Andrzejku,szydło,fredzie czy jak ci tsm ale ja będę ciebie od dziś nazywać super Brzechwa bo lepsze piszesz bajki niż on:)))

 

Darz bor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

44 minuty temu, Gość hedonista napisał:

Tak, około 70% to przemysł, tak wynika z bilansów na koniec sezonów sprzedaży.

Tak, Polska to nie Południowy Tyrol ale paradoksy zdarzają się, tak jak w tym roku gdzie jabłko polskie było droższe niż włoskie. Jeżeli kilka dni temu niektóre grupy potrafiły zapłacić 3 zł za Gale włoską czy 3,5 zł za zeszłorocznego Red Jonaprinca holenderskiego... 

Czyli sadownicy mają rozumieć że grupy już ustaliły cenę na Gale Royal na poziomie 2 zł ? :) 

To ,że raz się zdarzyło nie znaczy że się powtórzy.

Panika po wprowadzeniu embargo na wiosnę 2k15

Panika covidowa wiosna 2k20...

I starczy....te lata trzeba wyjąć ze statystyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Realista napisał:

Niestety Polska nie są Południowym Tyrolem.A jakość polskiego jabłka nie odpowiada europejskim standardam....80% polskiego jabłka to przemysł....

Do tego kwestia organizacji sprzedaży,marketingu,opakowania i braku konkurencji włosko włoskiej....

Dlatego dzieli nas przepaść....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
4 godziny temu, Prorok napisał:

To ,że raz się zdarzyło nie znaczy że się powtórzy.

Panika po wprowadzeniu embargo na wiosnę 2k15

Panika covidowa wiosna 2k20...

I starczy....te lata trzeba wyjąć ze statystyki 

Może się powtórzyć, bo nie mamy precyzyjnych dany o zbiorach, wystarczy że zabraknie jabłek jak w 2020.

W tym roku szacunki zbiorów były przeszacowane, zarówno z WAPA, a zwłaszcza GUSowskie, co widać po bilansie.

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
5 godzin temu, Prorok napisał:

A teraz opowiem ci dwie historie o pewnej cenie i zaufanym odbiorcy...niestety obie prawdziwe 

 

Sadownik strasznie się puszył,że sprzedał w2k18 prosto z drzewa jabłka po 1,2 gala,golden Red chief...miał oberwać w swoje skrzynie i wstawić do swojej chłodni...cena pewna odbiorca zaufany...

W czerwcu sprzedawał po 0,6 bo zaufany odbiórca o nim zapomniał...

 

Druga zasłyszana historia...zaufany odbiórca,świetna cena,super jabłko...jesienią barwami super jabłka pan odbiorca odebrał chłopy już pieniądze liczą a tu nagle telefon żeby przyjechali do odbiorcy....wrzucił po 3 skrzynie na sortownie i mówi: płacę jak za przemysł.sprzedam drożej to dorzucę a jak nie to zabierać ...

 

I tak gdy slysze te świetne opowieści o zaufanych odbiorcach i rekordowych wypłatach to mam niezły ubaw...

Dopóki kasy nie ma w kieszeni to możesz tylko popisać sobie w necie bajki Andrzejku,szydło,fredzie czy jak ci tsm ale ja będę ciebie od dziś nazywać super Brzechwa bo lepsze piszesz bajki niż on:)))

 

Darz bor

 

Dlaczegi konentujesz noje posty 2 albo czasem 3 razy?boli cie to co pisze i caly czas o tym myslisz?boli?

Historia zaslyszana jest tyle warta co twoje gadanie.czyli niewiele.zaslyszane nie znaczy prawdziwe.

Puszyl sie bo sprzedawal po 1.2?ty kiedys pisales ze w 2018 sprzedawales po 1.6. Hahaha.tez mialem wtedy ubaw.

Z jednym sie zgadzam.dopoki nie ma pieniedzy na koncie to nie ma mowy o sprzedaniu.

A historyjek podobnych do twoich to na peczki mozna przytaczac.

Moim zdaniem jablka deserowego dobrej jakosci nie bedzie duzo wiec i cena nie powinna byc zla.oczywiscie nie "prorokuje" 3 zl ale za gale 2 zl bardzo realne .moje zrodlo tak mi mowi.co do pozniejszych odmian mysle ze ponizej 1.5 nie zejdzie na jesieni.co bedzie ?czas pokaze.a jest bardzo prawdopodobne ze za rok wiosna sie powtorzy cenowo czego sobie i wiekszosci sadownikom zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość hedonista napisał:

Może się powtórzyć, bo nie mamy precyzyjnych dany o zbiorach, wystarczy że zabraknie jabłek jak w 2020.

W tym roku szacunki zbiorów były przeszacowane, zarówno z WAPA, a zwłaszcza GUSowskie, co widać po bilansie.

 

hedonista

W 2018 były niedoszacowane;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość Andrzej napisał:

Dlaczegi konentujesz noje posty 2 albo czasem 3 razy?boli cie to co pisze i caly czas o tym myslisz?boli?

Historia zaslyszana jest tyle warta co twoje gadanie.czyli niewiele.zaslyszane nie znaczy prawdziwe.

Puszyl sie bo sprzedawal po 1.2?ty kiedys pisales ze w 2018 sprzedawales po 1.6. Hahaha.tez mialem wtedy ubaw.

Z jednym sie zgadzam.dopoki nie ma pieniedzy na koncie to nie ma mowy o sprzedaniu.

A historyjek podobnych do twoich to na peczki mozna przytaczac.

Moim zdaniem jablka deserowego dobrej jakosci nie bedzie duzo wiec i cena nie powinna byc zla.oczywiscie nie "prorokuje" 3 zl ale za gale 2 zl bardzo realne .moje zrodlo tak mi mowi.co do pozniejszych odmian mysle ze ponizej 1.5 nie zejdzie na jesieni.co bedzie ?czas pokaze.a jest bardzo prawdopodobne ze za rok wiosna sie powtorzy cenowo czego sobie i wiekszosci sadownikom zycze

Drogi superbrzechwo...ty już się orientowales na rynku wiśni ;)

Teraz tak samo orientujesz się na rynku jabłek

Darz bor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość hedonista napisał:

Może się powtórzyć, bo nie mamy precyzyjnych dany o zbiorach, wystarczy że zabraknie jabłek jak w 2020.

W tym roku szacunki zbiorów były przeszacowane, zarówno z WAPA, a zwłaszcza GUSowskie, co widać po bilansie.

 

hedonista

Może ale nie musi i osobiście w to nie wierzę;)

Grójec 90 tys ha

Sandomierz 30 

Lublin 30.

W tym roku Grójec ma dużo więcej jak w zeszłym roku.to tu robi się masę ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Panowie. Chyba każdy chce żeby było drogo. A tak będzie.

Skoro można było płacić 5 zł za kg w tym roku to 2.5 jest raczej pewne z tego co sie słyszy. Gala  jest pewna bo ładnej dużo nie ma. Zobaczycie jak będzie przybywało ofert kupna. Wszyscy są spragnieni jabłka bo ono wygrywa w czasie pandemi, A ta ma się dobrze i potrwa. 

Po co sie puszyc? 

Skoro kupcy mogą jeździć merolami to sadownicy powinni tym bardziej za swoją ciężka pracę. Umysłowa i fizyczną. Dziękuję. 

Ja w tym roku sprzedałem 200 ton w styczniu średnio po 1.8. Potem 150 w końcu kwietnia po 3.2 na wagę. Za to w 2018 średnia to była 0.5 więc się pieknie wyrównali. Raz na wozie raz pod wozem. Bajki o końcu sądownictwa słyszał mój ojciec o 1998, potem ja od 2010 i jakoś wszystko sie kręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
4 godziny temu, Prorok napisał:

Drogi superbrzechwo...ty już się orientowales na rynku wiśni ;)

Teraz tak samo orientujesz się na rynku jabłek

Darz bor

Ty sie orientowales w marcu co do ceny jablek.i co?bylo 4 zl za wage?bylo.a przypomnij sobie co pisales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Ty sie orientowales w marcu co do ceny jablek.i co?bylo 4 zl za wage?bylo.a przypomnij sobie co pisales

Nie mam problemu by powiedzieć,że się pomyliłem i proroctwo było nietrafione.

Tylko w przeciwieństwie do Ciebie superBrzechwo nigdy nie kreowalem się na wielkiego znawcę rynku orientującego się we wszystkim iniblatanego jak świński ryj po korycie;)

Mówię co widzę i prorokuje co nie znaczy,że tak będzie:))))

Oczywistym też jest,że ceny będą dobę mimo iż jabłka jest więcej ale moim zdaniem nie powtórzy się wybryk z tej wiosny

 

Darz bor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
12 godzin temu, Prorok napisał:

Może ale nie musi i osobiście w to nie wierzę;)

Grójec 90 tys ha

Sandomierz 30 

Lublin 30.

W tym roku Grójec ma dużo więcej jak w zeszłym roku.to tu robi się masę ..

 

 

Ułatwię Ci liczenie.

W Polsce jest około 170 tys. ha sadów jabłoniowych, z czego 70-80% jabłek jest w jakości przemysłowej.

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
Godzinę temu, Prorok napisał:

Nie mam problemu by powiedzieć,że się pomyliłem i proroctwo było nietrafione.

Tylko w przeciwieństwie do Ciebie superBrzechwo nigdy nie kreowalem się na wielkiego znawcę rynku orientującego się we wszystkim iniblatanego jak świński ryj po korycie;)

Mówię co widzę i prorokuje co nie znaczy,że tak będzie:))))

Oczywistym też jest,że ceny będą dobę mimo iż jabłka jest więcej ale moim zdaniem nie powtórzy się wybryk z tej wiosny

 

Darz bor

Zgadzam się.W tym roku wszyscy będą czekały do czerwca....po 5 zł... Dużo sprzedali po 1,5-1,8.Wszyscy nastawią się na długie trzymanie i w końcu będzie wielkie otwarcie komór.....po 5 zł...ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość hedonista napisał:

Może się powtórzyć, bo nie mamy precyzyjnych dany o zbiorach, wystarczy że zabraknie jabłek jak w 2020.

W tym roku szacunki zbiorów były przeszacowane, zarówno z WAPA, a zwłaszcza GUSowskie, co widać po bilansie.

 

hedonista

Dodatkowo wiosna 2020 objawiła się fatalna jakość przechowalni za jabłek.cale komory leciały na taśmę a paki latały jak wściekłe osy...

W tym roku chyba więcej pryskaja ;)

Szacunki szacunkami a po otwarciu komory może być wielkie rozczarowanie...

Sama sucha liczba niewiele jeszcze mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość hedonista napisał:

Ułatwię Ci liczenie.

W Polsce jest około 170 tys. ha sadów jabłoniowych, z czego 70-80% jabłek jest w jakości przemysłowej.

 

hedonista

Dziękuję załatwienie:))

 

Przy średnij 30 ton z ha mamy 5,1 

Czyli 1,7 mln deseru z możliwościa zagospodarowania po opłacalnych cenach max 1,2

 

I tak za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Dziękuję załatwienie:))

 

Przy średnij 30 ton z ha mamy 5,1 

Czyli 1,7 mln deseru z możliwościa zagospodarowania po opłacalnych cenach max 1,2

 

I tak za dużo...

Proroczku jabłko deser + 20gr czyli chyba nie ma ilości... 

Paula delikates lobo 3.2 7+ duża grupa z okolic Belska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Pioter napisał:

Proroczku jabłko deser + 20gr czyli chyba nie ma ilości... 

Paula delikates lobo 3.2 7+ duża grupa z okolic Belska

Po sortowaniu 1,8 Piotrusiu.

Znajomy już dał do rajpolu i 40% odsortu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Pioter napisał:

Proroczku jabłko deser + 20gr czyli chyba nie ma ilości... 

Paula delikates lobo 3.2 7+ duża grupa z okolic Belska

Akurat w poście ,który komentowales odnosiłem się do przeciętnego roku a nie przymrozkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Pioter napisał:

Można robić w karton, jaki towar taki rozchód....

 

To nie broni,gruzu pod spód nie włożysz bo zwrot będzie a towar nie jest anonimowy.

Nie ma znaczenia czy ty wyrzucisz czy sortownia.srednia ważona i tak ok 2 PLN

Więc nie wiem po co piszesz te banialuki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...