Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2020 o 12:49, Gość Hahaha napisał:

Pirosik Jak i paulared 3.5. Oczywiście nie na Warszawie bo tam rolę grają godziny. Stała współpraca. Zaczynaliśmy od 4.5, 3 tygodnie temu:)

Pozdrawiam

30 ton z hektara przy letnim jabłku i tych mrozach A nie przymrozkach to super wynik:) 

Hahaha....30 t z ha gdy wszystko zmarzlo i jabłek jest mniej niż w zeszlym roku...

 

Pinokio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość Realista
W dniu 14.08.2020 o 17:53, Prorok napisał:

Hahaha....30 t z ha gdy wszystko zmarzlo i jabłek jest mniej niż w zeszlym roku...

 

Pinokio

Zgadzam się.Piros nie był po 4,5.Tylko w marzeniach.To du...k pisze bzdury.Teraz Pirosa po 2 zł bez problemu można dostać.I tendencja spadkowa.Jak gala będzie po 1,5 to jeszcze będzie dobrze.Jabłko po 4 zł to zostanie tylko w bajkach dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Star z przyczepą

Ładny był i po 7 dych za klatkę do hurtu na początku. 

Obecnie można po 50-55 za klatkę do hurtu też podawać, tylko trzeba wiedzieć gdzie jeździć, żeby sprzedać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość Realista napisał:

Zgadzam się.Piros nie był po 4,5.Tylko w marzeniach.To du...k pisze bzdury.Teraz Pirosa po 2 zł bez problemu można dostać.I tendencja spadkowa.Jak gala będzie po 1,5 to jeszcze będzie dobrze.Jabłko po 4 zł to zostanie tylko w bajkach dla dzieci.

Piros 2.8 netto szykowany 6.5+ jutro załadunek, reszta pójdzie za tydzień dwa na bronkach ino myk ze smakiem, jak co roku, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 08:23, Gość Giełda napisał:

Na Broniszach naprawdę ładny towar to 5 dych i lekko w górę do hurtu. 

Sporadycznie ktoś da niżej ładny towar, co tanie to po gradzie i syfiaste opór. 

Polacy nie są na tak bogaci jak np. Belgowie cz Anglicy, chętnie kupią to jabłko po gradzie w rozsądnej cenie, bo liczy się smak a nie wygląd. Te jabłka wyglądające jak z plastiku wcale nie są smaczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Polacy nie są na tak bogaci jak np. Belgowie cz Anglicy, chętnie kupią to jabłko po gradzie w rozsądnej cenie, bo liczy się smak a nie wygląd. Te jabłka wyglądające jak z plastiku wcale nie są smaczniejsze.

No faktycznie, 40zl za klatkę jabłek w hurcie, po gradzie, będących w dolnej warstwie niczym innym niż przemysłem to rozsądna cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
51 minut temu, Gość Gość Realista napisał:

Panie Proroku!Mam pytanie.Jak Pan myśli,jaka cena na galę będzie prosto z drzewa? Zobaczymy czy jesteś prorokem czy nie...

Pan prorok?hahaha. Przeciez cena na gale juz jest wiec to zadne proroctwo. Ok .2 zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
22 minuty temu, Prorok napisał:

Chciałbym aby było 2-2,2 ale chyba będzie niżej

Zaraz zaraz...najpierw pan a później na ty:p

Wódeczki jeszcze nie piliśmy;)

 

Zgadzam się.Wszyscy czekają na 2-2,50,ale raczej będzie niżej 2.Taka jest rynkowa sytuacja na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
38 minut temu, Prorok napisał:

Gdzie ta cena jest ??? skoro piszesz ok 2 tzn,że jej nie ma albo nic nie wiesz 

A widzisz....ja dostalem taka propozycje za wage od 6+

U mojego odbiorcy jesli jest ok tzn ze bedzie 1.9-2.1. Takie ma rozbieznosci.

Ty masz swoja nisze i zbyt na gale w urodAjnym roku po 1.6 a inni nie moga? Zabolalo ze nie bedziesz mogl po tyle sprzedac?zabolalo?hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na l gale minimum 1.9. Ogólnie kształtuje się w przedziale 1.9-2-2.

Z drzewa to super opcja. 

Co najważniejsze, małe oparzenia to nic, problem będzie z obraczkami ale wszytko inne dawaj. Ogólnie ludzie zamiast sprzedać za te 2 zł, A tyle będzie napewno, będą trzymać. Ale niech każdy robi co chce.

Ja już mam zapewnienie i oferty w ciemno na 2zl ale zobaczymy jak się ukształtuje dokładnie  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Andrzej napisał:

A widzisz....ja dostalem taka propozycje za wage od 6+

U mojego odbiorcy jesli jest ok tzn ze bedzie 1.9-2.1. Takie ma rozbieznosci.

Ty masz swoja nisze i zbyt na gale w urodAjnym roku po 1.6 a inni nie moga? Zabolalo ze nie bedziesz mogl po tyle sprzedac?zabolalo?hahah

Wiesz a mój odbiorca to płaci 2,5 od 5+

Zabolało?;)

Bajkopisarzem mnie tylko rozśmieszają:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista

Takie mam wrażenie co na tym portalu są tylko idioci.Jake 2 zł????Żaden z odbiorców teraz nie będzie gwarantować żadnej ceny,bo nikt nie chce przepłacać...Może będzie 2 może 1,50 ...Nikt tego nie wie.Nie piszcie bzdur!!!! Jeszcze może i po 1,50 nie będzie!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Cytat z artykułu z 7 sierpnia:

 

"Aktualnie w Południowym Tyrolu za Galę oferuję się: za jabłka w rozmiarze 65-70 0,70 euro/kg, rozmiar 70-75  0,75 eur/kg, sort 75-80 0,85 eur/kg, a jabłka 80-85 0,95 eur/kg.

W przeliczeniu na złotówki następująco.

65 – 70 mm         3,09 zł/kg

70 – 75 mm         3,31 zł/kg

75 – 80 mm         3,75 zł/kg

80 – 85 mm         4,19 zł/kg "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

Takie mam wrażenie co na tym portalu są tylko idioci.Jake 2 zł????Żaden z odbiorców teraz nie będzie gwarantować żadnej ceny,bo nikt nie chce przepłacać...Może będzie 2 może 1,50 ...Nikt tego nie wie.Nie piszcie bzdur!!!! Jeszcze może i po 1,50 nie będzie!!!!!!!

Nie idioci a bajkopisarze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
8 godzin temu, Gość hedonista napisał:

Cytat z artykułu z 7 sierpnia:

 

"Aktualnie w Południowym Tyrolu za Galę oferuję się: za jabłka w rozmiarze 65-70 0,70 euro/kg, rozmiar 70-75  0,75 eur/kg, sort 75-80 0,85 eur/kg, a jabłka 80-85 0,95 eur/kg.

W przeliczeniu na złotówki następująco.

65 – 70 mm         3,09 zł/kg

70 – 75 mm         3,31 zł/kg

75 – 80 mm         3,75 zł/kg

80 – 85 mm         4,19 zł/kg "

Niestety Polska nie są Południowym Tyrolem.A jakość polskiego jabłka nie odpowiada europejskim standardam....80% polskiego jabłka to przemysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
5 godzin temu, Gość Realista napisał:

Niestety Polska nie są Południowym Tyrolem.A jakość polskiego jabłka nie odpowiada europejskim standardam....80% polskiego jabłka to przemysł....

Tak, około 70% to przemysł, tak wynika z bilansów na koniec sezonów sprzedaży.

Tak, Polska to nie Południowy Tyrol ale paradoksy zdarzają się, tak jak w tym roku gdzie jabłko polskie było droższe niż włoskie. Jeżeli kilka dni temu niektóre grupy potrafiły zapłacić 3 zł za Gale włoską czy 3,5 zł za zeszłorocznego Red Jonaprinca holenderskiego... 

Czyli sadownicy mają rozumieć że grupy już ustaliły cenę na Gale Royal na poziomie 2 zł ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...