Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 100lec

Po pierwsze obowiązek posiadania zaświadczenia o badaniu na obecność bakteriozy i śluzaka przy eksporcie do ue może zostać zniesione tylko przez ke, żaden kraj nie może tego zrobić sam, a po drugie niemcy to chyba ostatni kraj który zgodził by się na zniesienie takich wymagań dla polskich ziemniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

W tym temacie pesymistyczną propagandę o tanim ziemniaki sieją tylko i wyłącznie handlarze, biedacy nie mogą już kupić a w zasadzie wziąć za darmo jak w zeszłym roku, a wiadomo do wygody człowiek łatwo się przyzwyczaja, byle tylko wywowłać panikę wśród was rolnicy i utwierdzić was w przekonaniu że jak do tej pory sprzedawaliście za grosze do handlarza to tak jest dobrze i dobrze na tym wychodziliście, ale najsmutniejsze jest dla nich to że jest mniej ziemniaka niż w zeszłym roku a już napewno jest mało takiego dobrej jakości i nie mogą już liczyć na zyski 100 % jak w zeszłym roku bo nikt im nie chce za przysłowiowe ''grosze'' sprzedawać. Jak będziecie się tym forum sugerować i spuszczać z ceny byle sprzedać bo jest mega hiper dużo według niektórych ziemniaka to nigdy nie zarobicie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

na sieradzu ziemniak gnił na jesieni i wszyscy juz posprzedawali a plony byly niskie wiec szybko poszło wiec ci którzy piszą ze są jakies mega ilosci to nie u nas albo z księzyca się urwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w końcu nie wiem czy jest tego ziemniaka jeszcze dużo czy już mało?! Niby niema a cena raczej stanęła. Dzwonił do mnie znajomy po odsort ziemniaka dla bydła i mówił że wszyscy od których kiedykolwiek brał mówią że będą sortować ale dopiero po nowym roku bo może zdrożeją. Ja też. Może się jednak okazać że ziemniaka będzie na tyle i jakiegoś skoku ceny wcale może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za ziemniaka jest bankowo. Jeden taki typek , który co roku przywoził ziemniaka z Niemiec i Holandii ,przypadkiem dzwonił do mnie ,jak tam z ziemniakiem. Ja jestem małym leszczykiem ,jak idzie o ziemniaki . Jakieś 130 ton. Daje do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Ja już w końcu nie wiem czy jest tego ziemniaka jeszcze dużo czy już mało?! Niby niema a cena raczej stanęła. Dzwonił do mnie znajomy po odsort ziemniaka dla bydła i mówił że wszyscy od których kiedykolwiek brał mówią że będą sortować ale dopiero po nowym roku bo może zdrożeją. Ja też. Może się jednak okazać że ziemniaka będzie na tyle i jakiegoś skoku ceny wcale może nie być.

Też mnie to ciekawi, ale chyba cena nie skoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
32 minuty temu, Gość HandelZagranica napisał:

Brak ziemniaka ???ciekawe???

Chyba na marsie

Po nowym roku będzie panika i będą oddawać po tyle ile da kupiec ziemniaka wszyscy trzymają bo liczą że będzie droższy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
3 godziny temu, Gość Sasza napisał:

Cena za ziemniaka jest bankowo. Jeden taki typek , który co roku przywoził ziemniaka z Niemiec i Holandii ,przypadkiem dzwonił do mnie ,jak tam z ziemniakiem. Ja jestem małym leszczykiem ,jak idzie o ziemniaki . Jakieś 130 ton. Daje do myślenia

Jak to rozumiec, o co mu chodziło czy jest ziemniak? Oj handlarzyki tylko chcecie nas orznac, ale spoko za rok bedziecie prosić wy żebysmy wam sprzedali. Teraz z pszenicy zostaje na czysto 6 tyś A z ziemniaka 8 i jeszcze odliczyć koszty kopanie i sortowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Mimo niekorzystnych warunków i rosnących kosztów produkcji wciąż sadzimy za dużo ziemniaka. Dopóki się to nie zmieni ceny będą na granicy opłacalności. Spożycie ziemniaka spada co roku. Sam zaopatruje dużo stołówek, restauracji i rynki i widzę spadek sporzycia o 40% w stosunku do okresu przed pandemią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
2 minuty temu, Mirek1 napisał:

To proste. Mimo niekorzystnych warunków i rosnących kosztów produkcji wciąż sadzimy za dużo ziemniaka. Dopóki się to nie zmieni ceny będą na granicy opłacalności. Spożycie ziemniaka spada co roku. Sam zaopatruje dużo stołówek, restauracji i rynki i widzę spadek sporzycia o 40% w stosunku do okresu przed pandemią. 

Spadek spożycia w pandemii. Tylko że jak bary pozamykali i od nas nie kupowali warzyw to oni kowidowe dostali A nam nikt nic nie dał że ziemniak nie szedl. I wsparcia komu,  biznesmenom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mirek1 napisał:

Dlatego ja worzę na restauracje i bary 1-1.2zł. Powiedziałem że mnie nie stać na dokładkę drugi rok z rzędu. O dziwo  zaakceptowali to bez problemu.

A gdzie takie ceny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
W dniu 12.12.2021 o 12:48, Mirek1 napisał:

Dlatego ja worzę na restauracje i bary 1-1.2zł. Powiedziałem że mnie nie stać na dokładkę drugi rok z rzędu. O dziwo  zaakceptowali to bez problemu.

Ja rok temu woziłem babce do restauracji po 0,6zł kg brała 500-700kg tygodniowo ( w pandemie cały czas brała bo miała na wynos sporo. W tym roku przypomniałem się ze mam ziemniaki kazała wozić powiedziałem ze 90groszy musze dostać bo paliwo jest droższe i nie ma takiego plonowania jak w tamtym ze jest 30% mniej ona na to ze da tyle max co w tamtym jak nie pasuje to proszę nie wozić bo ktoś jej wozi po tyle. I tak sprawa wygląda ze od razu nie nawalą wam bóg wie ile. Ja też czekam do wiosny ale jakbym miał kupce teraz to sprzedaje i nie czekam na nic. Ale na razie zero zainteresowania może u innych lepiej to wygląda. Dobrze by było by ziemniaki podskoczyły jak nawozy w górę.  A co z ziarnem się rolnicy wycfanili w żniwa tylko sprzedali ci co nie mieli gdzie trzymać lub nie mieli na kombajna.a teraz każdy czeka bo widzi jak jest ze jak rzepak dobił do ponad 3100zł toine zborze tez może podskoczyć znacznie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
9 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Ja rok temu woziłem babce do restauracji po 0,6zł kg brała 500-700kg tygodniowo ( w pandemie cały czas brała bo miała na wynos sporo. W tym roku przypomniałem się ze mam ziemniaki kazała wozić powiedziałem ze 90groszy musze dostać bo paliwo jest droższe i nie ma takiego plonowania jak w tamtym ze jest 30% mniej ona na to ze da tyle max co w tamtym jak nie pasuje to proszę nie wozić bo ktoś jej wozi po tyle. I tak sprawa wygląda ze od razu nie nawalą wam bóg wie ile. Ja też czekam do wiosny ale jakbym miał kupce teraz to sprzedaje i nie czekam na nic. Ale na razie zero zainteresowania może u innych lepiej to wygląda. Dobrze by było by ziemniaki podskoczyły jak nawozy w górę.  A co z ziarnem się rolnicy wycfanili w żniwa tylko sprzedali ci co nie mieli gdzie trzymać lub nie mieli na kombajna.a teraz każdy czeka bo widzi jak jest ze jak rzepak dobił do ponad 3100zł toine zborze tez może podskoczyć znacznie wiecej.

60 gr to ja mam marży na kg jakieś 45 gr na czysto i też nie jest wesoło ale jakoś przejdziemy tą pandemie bo towaru opór w całej europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...