Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

I co Panowie dalej bedziecie oddawać ziemniaki po 0.50 gr? Nawóz już podwyżki nawet do 1600 zł na tonie. Srodki ochrony +40% I wszystko inne rowniez. Więc jak będzie? Szanujecie swoją pracę czy dalej kieszenie handlarzynom nabijacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

każdy co innego pisze i mówi jak ja gadałem z jednym gościem co ma skład nawozów to słyszał ze ma podrożeć 100zł na tonie. tyle mu wiadomo ale gorszy jest problem bo nie zanosi się ze ponowy roku przywiozą mu coś nowego bo duże zakłady wstrzymują sprzedaż . Ja powiedziałem ze ani 1 kg nie kupie jak ma wydać całą dotację na głupi nawóz to przykro sieje łubin i sie smieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
4 godziny temu, Gość lolo napisał:

każdy co innego pisze i mówi jak ja gadałem z jednym gościem co ma skład nawozów to słyszał ze ma podrożeć 100zł na tonie. tyle mu wiadomo ale gorszy jest problem bo nie zanosi się ze ponowy roku przywiozą mu coś nowego bo duże zakłady wstrzymują sprzedaż . Ja powiedziałem ze ani 1 kg nie kupie jak ma wydać całą dotację na głupi nawóz to przykro sieje łubin i sie smieje

Nowe cenniki wchodzą i np saletra podrozala do 4600 tona, saletrosan 3800 A RSM 3400 takie teraz będą cenniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ja jestem tylko ciekaw co przyniesie rok 2022. Bo jeśli cena będzie się  kształtowała w granicach 50/60gr. To ja rezygnuje z uprawy ziemniaka i z moich przeczuć to tak raczej będzie. Koszty produkcji i ludzi mnie zjedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Ja jestem tylko ciekaw co przyniesie rok 2022. Bo jeśli cena będzie się  kształtowała w granicach 50/60gr. To ja rezygnuje z uprawy ziemniaka i z moich przeczuć to tak raczej będzie. Koszty produkcji i ludzi mnie zjedzą 

No każdego zjedzą nie tylko Ciebie. Ale handlarzy nic nie zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gość Jarek napisał:

No każdego zjedzą nie tylko Ciebie. Ale handlarzy nic nie zje.

A czym będą handlować jak u nas nie będzie? Tak samo nawozy, środki to są naczynia połączone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy przypadkiem nawozóz azotowy nie stanieje w najbliższyn czasie czytałem że jadą do Europy duże transporty gazu z Ameryki i co za tym idzie w czwartek i piątek czaz ztaniał na giełdach ok 25 % jeśli tendencja spadkowa utrzyma się azot powinien być tańszy wkoncu to była przyczyna podwyżki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość Xyz napisał:

Witam a czy przypadkiem nawozóz azotowy nie stanieje w najbliższyn czasie czytałem że jadą do Europy duże transporty gazu z Ameryki i co za tym idzie w czwartek i piątek czaz ztaniał na giełdach ok 25 % jeśli tendencja spadkowa utrzyma się azot powinien być tańszy wkoncu to była przyczyna podwyżki 

Weszły teraz nowe cenniki na nowy rok 2022.  A Jeśli stanieje to wtedy pogadamy. Narazie nie ma ani widoku tego tańszego na sezon 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek rolnik
32 minuty temu, Gość Xyz napisał:

Witam a czy przypadkiem nawozóz azotowy nie stanieje w najbliższyn czasie czytałem że jadą do Europy duże transporty gazu z Ameryki i co za tym idzie w czwartek i piątek czaz ztaniał na giełdach ok 25 % jeśli tendencja spadkowa utrzyma się azot powinien być tańszy wkoncu to była przyczyna podwyżki 

Grupa Azoty produkowała nawóz jeszcze w większości na tanim gazie, w lipcu magazyny były napchane nawozami. A jak gaz podrozal to odrazu nawozy które były wyprodukowane na tańszym gazie poszły do góry. Pośrednicy też tak samo. Ma kupiony materiał tani A jak z zakładzie podrozeje to też z tego tańszego zakupu ceny podnoszą bo twierdzą że już za tą cenę nie odkupia. I tu marza jest taka jaka im pasuje. Tak samo obniżki nawozow 2022 nie ma co się spodziewac. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik.
45 minut temu, Gość Xyz napisał:

Witam a czy przypadkiem nawozóz azotowy nie stanieje w najbliższyn czasie czytałem że jadą do Europy duże transporty gazu z Ameryki i co za tym idzie w czwartek i piątek czaz ztaniał na giełdach ok 25 % jeśli tendencja spadkowa utrzyma się azot powinien być tańszy wkoncu to była przyczyna podwyżki 

No przecież Rosja odkręciła kurek i co nawóz staniał o stówe dwie. A zdrożał o 2 tysie.  I co w 2022 myślisz że stanieje o 3 tysiące

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zgadza się azot jest bardzo drogi ale npk już nie tak bardzo nie pamiętam dokładnie ale ok 2013 może 2011 polifoska 6 kosztowała w granicach 2500 tona u też trzeba było przeżyć co prawda inne koszty były niższe może nie ma się co dołować jakoś to będzie najwyżej nie zarobimy sezon dwa damy radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal
59 minut temu, Gość Xyz napisał:

Koledzy zgadza się azot jest bardzo drogi ale npk już nie tak bardzo nie pamiętam dokładnie ale ok 2013 może 2011 polifoska 6 kosztowała w granicach 2500 tona u też trzeba było przeżyć co prawda inne koszty były niższe może nie ma się co dołować jakoś to będzie najwyżej nie zarobimy sezon dwa damy radę 

Co Ty to chłopie gadasz. Tak jasne damy radę. Jak nie masz kredytu to może i dasz radę ale z kredytem pewnie byś taki mądrak nie był!! Widac że masz płytkie myślenie i że liczyć nie umiesz. I przez takich jak Ty to wszystko siada bo oddajesz za grosze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość pankracy
5 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Ja jestem tylko ciekaw co przyniesie rok 2022. Bo jeśli cena będzie się  kształtowała w granicach 50/60gr. To ja rezygnuje z uprawy ziemniaka i z moich przeczuć to tak raczej będzie. Koszty produkcji i ludzi mnie zjedzą 

mam sadzic w tym sezonie 10ha  jak co roku i nie wiem czy czasami nie zejsc troche z areału??? bo kosztów sobie narobie a worek ziemniaków może być na jesien 5zł. mam kupione2/3 nawozu po cenach z przed tygodnia a tej 1/3 to chyba juz nie kupie. pszenicy jarej moze posieje bo na kuku to nakład na dzien dzisiejszy straszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

jak kupisz materiał siewny tej pszenicy i uprawę zrobisz jak należy to tyle samo Cie wyjdzie uprawa pszenicy jarej co kukurydzy, a jak będzie deficyt opadów to 3-4 tony zbierzesz i też mi zarobek. Wygrani są ci co sobie ziemniaka odpuścili na rzecz rzepaku/pszenicy ozimej. w tej chwili ziemniak powinien kosztować po złotówie w hurcie. Ci którzy się na jesieni za grosze wyprzedali to są POZAMIATANI !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
3 godziny temu, Gość Michal napisał:

Co Ty to chłopie gadasz. Tak jasne damy radę. Jak nie masz kredytu to może i dasz radę ale z kredytem pewnie byś taki mądrak nie był!! Widac że masz płytkie myślenie i że liczyć nie umiesz. I przez takich jak Ty to wszystko siada bo oddajesz za grosze!!

Skoro nie masz za co spłacać kredytu to wychodzi na to, że Ty liczyć nie umiesz. Nie czepiaj się więc kolegi. Jak ja uwielbiam te płacze, że kredyty... A kto kazał Ci je brać. Jeśli wziąłeś kredyt aby uratować swoje chore dziecko to zwracam honor, ale jeśli wziąłeś żeby kupić 10 ha ziemi, albo nowego JD to zawsze możesz je sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek Mazowieckie
24 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Panowie jak u was zejście Irgi? Bo u mnie słabiutko, brak chętnych

Może być nie jest źle na busy po 1 zł  A większy hurt 0.85-0.90. Oczywiscie Irga gez rdzy. A inne odmiany na Rumuna 0.80 gr w worku 10kg szytym. Zainteresowanie jest. Coś tam Litwa i Mołdawia się odzywa ale to od połowy stycznia ruszy lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

jak kupisz materiał siewny tej pszenicy i uprawę zrobisz jak należy to tyle samo Cie wyjdzie uprawa pszenicy jarej co kukurydzy, a jak będzie deficyt opadów to 3-4 tony zbierzesz i też mi zarobek. Wygrani są ci co sobie ziemniaka odpuścili na rzecz rzepaku/pszenicy ozimej. w tej chwili ziemniak powinien kosztować po złotówie w hurcie. Ci którzy się na jesieni za grosze wyprzedali to są POZAMIATANI !!!!

na tych polach mam wode to w razie suszy raz czy dwa mozna puscic deszczownie(od nowego roku prąd 24% do góry) były lata co jarej kosiłem więcej niż ozimej. jeczmienia to może nie bo swin już nie ma a jak mleko nie zdrozeje to krowiarze bedą pasc ze swoich pól. Inni mają pewnie dużo ha i sie nie martwią ale jak trzeba wyzyć z 20 to trzeba pomyslec zeby coś było z tego. mysle  ze za rok pszenica bedzie po 1500 więc to 9tys by się zebrało  a w ziemniaku roboty pełno i dochód pod znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tego nie ma

Jak ja nieraz czytam niektórych komentarze to mi się śmiać chce każdy chce dać za ziemniaka 90gr- 1zł ale jakoś nikt tyle nie płaci chyba ze  kupi ktoś parę kilo. nawt jest filmik na Yutube u takiego gościa ursus ursus co teraz teraz sprzedawał ziemniaki to za 15kg 6zł  i to jest na faktach nie widać ze by ktoś się bił o ziemniaka i mu dał więcej. Są rejony w Polsce i dużo osób się musi się z tym pogodzić ze w jednym miejscu będą po 1,5zł 1kg a wfeugim nawet nie dostaniesz 50 groszy. tam obojętnie z kim by się nie gadało to dozo osób ładne mają ziemniaki i każdy czeka do wiosny. co do nawozów to jest celowa zagrywka podnieśli cenę by później mieć z czego dać na tarcze inflacyjną czyli płacisz więcej i z tego Później trochę ci zwrócą taka zagrywką. Ja i tak nawozu jeszcze nic nie kupiłem i jak tak cenowo zostanie to na pewno nie kupie. szkoda tylko to jest ze kiedyś się sprzedało 2 tony ziemniaków na 1 tonę nawozu a teraz teraz nie wiem ile z 7 ton więc bardzo dobre zmiany. zobaczycie ze dużo rolników pójdzie z torbami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Krzysiek Mazowieckie napisał:

Może być nie jest źle na busy po 1 zł  A większy hurt 0.85-0.90. Oczywiscie Irga gez rdzy. A inne odmiany na Rumuna 0.80 gr w worku 10kg szytym. Zainteresowanie jest. Coś tam Litwa i Mołdawia się odzywa ale to od połowy stycznia ruszy lepiej. 

Cena jak i zejście jak dla mnie marzenie, też mam bez rdzy, ale wokoło rynek zepsuty rdzawymi, ludzie nie chcą Irgi... Oby się coś ruszyło, dawno nie miałem takiego zastoju, a porwałem się na 2x większy areał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Michal
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Cena jak i zejście jak dla mnie marzenie, też mam bez rdzy, ale wokoło rynek zepsuty rdzawymi, ludzie nie chcą Irgi... Oby się coś ruszyło, dawno nie miałem takiego zastoju, a porwałem się na 2x większy areał

To trzeba było sadzic tyle co zawsze i nie skakać na większe arealy. My od x lat ten sam areal. I dlatego nie ma stabilności rynku jak tak co drugi sadzi coraz więcej bo myśli że zarobi niewiadomo ile. A cenę trzeba trzymać przy tych kosztach produkcji i inflacji. Tylko handlarze zarobią i sklepy A my na nich musimy rypac. Jeszcze jeden z drugim pajac się tu stawia że jak Ci źle to idź do pracy i nie narzekaj. A ja powiem inaczej, zamień się że mną i po jednym sezonie uciekniesz z podkulonym ogonem tyczy się to handlarzy pajacujacych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...