Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Jak ze 2 miesiące temu pisałem że uprawa ziemniaka jest i przez następne 10 lat będzie nie opłacalna, to się ze mnie śmialiście. Cena nie podskoczy. Wspomnicie moje słowa, zimą cena za 15kg max 8-9zł, może kwiecień maj będzie 10zł. A w czerwcu tradycyjnie, pierwszy tydzień czerwca 15zł, drugi tydzień 10zł a po połowie czerwca 5 zł/15kg. Ziemniak się kończy, i tacy jak ja co sadzimy do 20ha ziemniaków upadniemy, jeśli nie będzie płynności finansowej tylko będziemy opierać się na kredytach, no to sory gregory, nie tędy droga.

No tak tylko po co to robić Jak niema z tego kasy ??

Wiadomo zniklo by 30% upraw to i cena by sie pewnie zrobila to zas na przyszły sezon by znow dowalilo. A jest tyle upraw ktore przy mniejszym nakladzie daja dobry wynik finansowy przyklad rzepak pszenica. Ale wiadomo lepiej sie orobic pare dni przy sadzeniu pare dni stracic na opryski pare dni na kopanie pare dni na sortowanie parę na workowanie no i parę na wizyty w banku po kredyt zeby do tego dołożyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
27 minut temu, Gość Gość napisał:

CI CO SPRZEDAJĄ ZIEMNIAKI  PO 6-7 ZŁ TO POPROSTU JUŻ NIEMAJĄ ZCZEGO ŻYĆ TAKA JEST PRAWDA

Aha i te 7 zl odmieni ich zycie ? Bo przecież w takiej sytuacji nawozu nie kupia to juz kolejnego sezonu nie dotrwaja czyli co umra z glodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że Ci co sprzedają po 6-7 zł, to dla tego że jest taka cena i nikt Ci nie da więcej. Duża firma w równej płaci 0,40gr/luz. A w workach 7zł jest do wzięcia, i ani grosza więcej. Sam ostatnio sprzedałem 1000 worów po 7zł, a jak kupcy dzwonili i chciałem 8zł, to usłyszałem tylko dzięki i do widzenia. Taka prawda i nie ma się co czarować, sam chciałbym sprzedawać po 15 ale nikt tyle nie zapłaci.Zresztą jak ma zapłacić jak na giełdach dyche wołają a po 8-9 sprzedawają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość Tol123 napisał:

Po ile można dostać za Bellraose kal 5+ worek 15kg lub big bag

 

13 minut temu, Gość Tol123 napisał:

Po ile można dostać za Bellraose kal 5+ worek 15kg lub big ba

40 gr za kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mały rolnik
33 minuty temu, Gość Stefan napisał:

to rozumiem, że oddawali po przynajmniej 15 zł za wór skoro taki popyt?

Niestety nie po 15 zł wor 15 kg nie był ?,cena niska ale branie było ,może podrożeją i się w końcu normalna cena zrobi? jak takie łapanki będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy , bo mam wystawioną Soraya na ogłoszeniu i tydzień temu zero telefonów a od wczoraj z 5 tel i chcą ilości tirowe . Nie ma co ukrywać , że w tym roku dobrej jakości ziemniaka nie ma , a trefnego towaru przed przymrozkami ludzie się już pozbyli . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
11 minut temu, Gość Łukasz napisał:

Po co sprzedawać po 6-7zł /15kg na giełdzie skoro na igrit są oferty kupna po 50gr/kg w big bagu

Dokładnie.. ale to trzeba miec taki towar który mozna i w dzien sprzedawac :) a nie w nocy na Proszowicach :-0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Maro napisał:

Dokładnie.. ale to trzeba miec taki towar który mozna i w dzien sprzedawac :) a nie w nocy na Proszowicach :-0 

To jak ktoś nie umie zrobić ładnego  ziemniaka to proponuję zasiać żyto,na chwilę obecną młyny płacą nawet 950zł netto za tonę. Mniej roboty i zysk lepszy niż za ziemniaki sprzedawane po 6-7zł/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Panowie Rumunia ruszyła, tylko warunek jeden, oczywiście chodzi o kaliber +55, w ostateczności +50. I najlepiej worek szyty. Mi ze względu na kaliber chyba nie uda się nic wysłać.

Z braku laku i 40+ pojdzie później towaru ogólnie jest dużo ale ładnego ziemniaka znaleść jest ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
49 minut temu, Gość Grzesiek napisał:

Rumuni ładuja na potęgę w tamtym tygodniu jeden tylko wyslał 11 samochodow z okolic Proszowic i dlatego brakuje towaru na giełdzie a górale łapią w bramie.

Górale ile chcą to tyle dadzą i im sprzedacie bo każdy wie jaki towar wozi się do Proszowic. Jak coś trefnego to dawaj na Proszowice. I tak się psuje rynek jak sprzedali tam po 6zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...