Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mocny kupiec Podhale

Panowie kończymy handel w tym roku niema co narzekać nie było tak źle jak niektórzy piszą.Życze wszystkich wysokich cen żeby każdy mógł zarobić i chlop i handlarz bo pamiętajmy jeden bez drugiego nic nie zdziała wiec trzeba się szanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Henryk napisał:

A z czego tu ma spasc niby. Wszystko drożeje, w sklepach żywność podrozala ziemniak 2.5-3 zł no bo inflacja. A u nas co nas nie dotyczy nam nie ma więcej, a wy tu o spadkach mowicie. Nie bądźcie śmieszni ludzie. Plony i tak były dużo słabsze niż rok temu, a cena ogólnie wychodzi gorzej jeszcze niż w ubiegłym roku. Idź jeden z drugim zapytaj o nawóz o stal czy inne materiały to każdy wam powie no podrozalo bo inflacja i w górę 100% A wy oddajecie za darmo handlarzynom co drugie tyle za przezut zarabiaja. Świnia za grosze A w sklepie no inflacja i byle ochlap za 30 zł trzeba dac. No a my pracujmy już za pół darmo. Ciemnota niedługo przejrzy na oczy i się zastanowi jak na zwykle oplaty nie zarobi. Ogloszenia KUPIĘ za 7 zł wór czy 0.45 gr to nawet tam nie dzwonić. Min 80 gr kg. Jak tak dalej będzie to za dwa lata nie będzie ziemniaka jadalnego i żywca wieprzowego w kraju, i wtedy zobaczycie jak będzie drogo za zachodnie jedzonko. Już mało kto chce podpisywać umowy na skrobie i frytke A czemu? No bo chłopa obuli i każdy ma w nosie robić za darmo. Więc tak samo z jadalnym, handlarzyki trzeba zmniejszyć swoje marzę bo niedługo sami sobie bedziecie sadzili ziemniaczki i zobaczycie jak praca wygląda. Pozdr 

Zauważ ze cena ziemniaków tez poszła 100 % więc czemu narzekasz ?? dokładnie tak samo jak stal, jak nawozy podrożalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj w jednym z punktów sprzedaży nawozów gość powiedział że dostał cennik i że saletra w grupie azoty kosztuje 4200zł. Może ktoś coś wie czy to tylko straszenie bo ludzie nic nie kupują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikaso
8 minut temu, Gość jaro napisał:

Panowie, dzisiaj w jednym z punktów sprzedaży nawozów gość powiedział że dostał cennik i że saletra w grupie azoty kosztuje 4200zł. Może ktoś coś wie czy to tylko straszenie bo ludzie nic nie kupują

Nie dajmy się ogłupieć ja w tym roku nie kupiłem jeszcze żadnego nawozu i jak będą tak wariować z cenami to nie kupie ani 1 grama, bo nie będę dopłacał .Rolników na chodowi świń zniszczyli cena żywca 4zl a kiełbasy 25zł. Teraz co jak na wóz będzie po 4tys To zobacz ile trzeba ziemniaków, ziarna itp.sprzedać na tonę a ile kiedyś.

 

42 minuty temu, Gość Maro napisał:

Zauważ ze cena ziemniaków tez poszła 100 % więc czemu narzekasz ?? dokładnie tak samo jak stal, jak nawozy podrożalo

 jakbyś był logicznie myślący to w produkcji rolnej  nie ma tak jak z ceną stali czy nawozów. Bo ceny stali czy nawozów już takie zostaną lub będą droższe a ziemniak w przyszłym roku może być po 30-40 groszy jak się uda bo plan jest taki by zniszczyć rolnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
46 minut temu, Gość Maro napisał:

Zauważ ze cena ziemniaków tez poszła 100 % więc czemu narzekasz ?? dokładnie tak samo jak stal, jak nawozy podrożalo

No nie nie poszło 100% mylisz się. Ubiegły rok 0.37 gr do 0.50gr A teraz 0.60. To coś nie bardzo poszlo. A plony są dużo mniejsze niż w ubiegłym roku, więc swoje mądrości schowaj do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
24 minuty temu, Gość jaro napisał:

Panowie, dzisiaj w jednym z punktów sprzedaży nawozów gość powiedział że dostał cennik i że saletra w grupie azoty kosztuje 4200zł. Może ktoś coś wie czy to tylko straszenie bo ludzie nic nie kupują

Nie ma takiej opcji jestem z okolic Kędzierzyna i nigdzie powyżej 3000 zł nie kosztuje.Bajkopisarz ten gościu koluniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

tak potwierdzam każdy nawóz azotowy zdrożał od dziś o 1500 zł na tonie  tak .ze saletra w detalu kosztujeod 4700 do 5000 tona to taki prezent od anwilu na święta i  od PISU  że dzięki chłopom  są przy władzy choć sam na nich głosowałem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Tylko podziękować za taki prezent. Ale panowie teraz cenę podnieśli by mogli dać rolnikom dofinansowanie do nawozów i propagandowo będzie super chłopki znów będą chwalić PiS a kasa będzie się pisiora zgadzać.   Media rzadowe to rozdmuchaja i same zyski ot taki manewr na niemyślący lud. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy niech nawet ustawią  5tys ja powiedziałem ze nic nie kupie i nic nie będę siał  bo mi się nie opłaca owszem u mnie jest klasa ziemi 6 wiec jakby nie liczyć to jedyne dobre rozwiązanie to jest to zostawić jak jest.  Teraz zaczęła się wojna w Polsce robią ceny wyższe od europejskich a zarobki są 3-4 krotnie niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek

właśnie ja wczoraj dzwoniłem do lokalnego sprzedawcy nawozów bo też dowiedziałem się ze nawóz będzie kosztował 4500zł po nowym roku. i niestety powiedział ze mi teraz nic nie sprzeda bo czeka na dostawę bo nie ma nic na placu a dowiedziałem się ze nawozu jest sporo na placu bo ludzie nie kupuj. Wiec widzie jak jest ludzie sami nakręcają inflację bo ANVIL producent podniesie cenie i teraz jeszcze podniesie pośrednik i zamiast jak gadają w telewizji ze inflacja jest 8% To jak na niektórych towarach jak nawóz inflacja jest 200%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Henryk napisał:

No nie nie poszło 100% mylisz się. Ubiegły rok 0.37 gr do 0.50gr A teraz 0.60. To coś nie bardzo poszlo. A plony są dużo mniejsze niż w ubiegłym roku, więc swoje mądrości schowaj do kieszeni.

A jak kupowałem po 0,25 a teraz po 0,55 to jest ponad 100 %.

Stal tez na jednym a drugim skladzie u mnie np jest rożnica 500 zł na tonie. Mówie ogólnie tak jak Ty ogólnie o stali.

Ale powtarzam jak się komuś nie opłaca piszecie "kolejny rok" to polecam pszenice rzepak , cena ok w porównaniu do innych lat roboty mniej, więc obsiać i znaleźć zadowalająca prace a nie narzekać. ZAKAZ STĘKANIA bierz zycie w swoje łapy i rób to co uwazasz .

Kwestia nawozów przecież o to chodzi żeby nie kupić nie kupisz gówno urośnie, kupisz będzie plon ok to i kase weźmiesz bo większość bedzie miała g** nie plon i jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
3 godziny temu, Gość Maro napisał:

A jak kupowałem po 0,25 a teraz po 0,55 to jest ponad 100 %.

Stal tez na jednym a drugim skladzie u mnie np jest rożnica 500 zł na tonie. Mówie ogólnie tak jak Ty ogólnie o stali.

Ale powtarzam jak się komuś nie opłaca piszecie "kolejny rok" to polecam pszenice rzepak , cena ok w porównaniu do innych lat roboty mniej, więc obsiać i znaleźć zadowalająca prace a nie narzekać. ZAKAZ STĘKANIA bierz zycie w swoje łapy i rób to co uwazasz .

Kwestia nawozów przecież o to chodzi żeby nie kupić nie kupisz gówno urośnie, kupisz będzie plon ok to i kase weźmiesz bo większość bedzie miała g** nie plon i jakość. 

Widzisz i teraz udowadniasz swoim wpisem że jesteś marnym handlarzynal. W ubiegłym roku miałem około 2 tyś ton i tak jak pisalem cena od 0.37 A później resztę Ukraina wymiotla w dobrej cenie. A Ty kupując po 0.25 gr to od kogo Ty brałeś? Bo napewno nie od producenta który miał nawet i 300 ton i się szanowal. Brałeś od hektarowcow którzy posadzili bo cenę zobaczyli w ubieglych latach. Bo żaden szanujący się rolnik za takie ochlapy by nie oddal. Więc nie wypowiadaj się co ile podrozalo u kogo bo mało wiesz w nogach spisz. Czemu o trzodzie nie wspomnisz? No ile podrozala drugie tyle? No ale w sklepach bo nie żywiec u rolnika. Że zboże drogie i co z tego to tylko tyle ale na tym się jeszcze nikt nie wzbogacil. Więc wiesz czlowieczku. Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Maro napisał:

A jak kupowałem po 0,25 a teraz po 0,55 to jest ponad 100 %.

Stal tez na jednym a drugim skladzie u mnie np jest rożnica 500 zł na tonie. Mówie ogólnie tak jak Ty ogólnie o stali.

Ale powtarzam jak się komuś nie opłaca piszecie "kolejny rok" to polecam pszenice rzepak , cena ok w porównaniu do innych lat roboty mniej, więc obsiać i znaleźć zadowalająca prace a nie narzekać. ZAKAZ STĘKANIA bierz zycie w swoje łapy i rób to co uwazasz .

Kwestia nawozów przecież o to chodzi żeby nie kupić nie kupisz gówno urośnie, kupisz będzie plon ok to i kase weźmiesz bo większość bedzie miała g** nie plon i jakość. 

To i Ty g*wno zarobisz madraczku. I skończy się wyzysk rolnikow. I weźmiesz sprawy w swoje rączki i zaczniesz sam ziemniaczki uprawiać i oddawać po 0.55 gr. To może docenisz innych prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nawozy to żaden problem bo i bez nich coś urośnie , bez środków  ochrony roślin już będzie gorzej . Po nowym roku w tym temacie czeka wszystkich rolników prawdziwy szok , nawozy to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
53 minuty temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nawozy to żaden problem bo i bez nich coś urośnie , bez środków  ochrony roślin już będzie gorzej . Po nowym roku w tym temacie czeka wszystkich rolników prawdziwy szok , nawozy to pikuś.

 

53 minuty temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nawozy to żaden problem bo i bez nich coś urośnie , bez środków  ochrony roślin już będzie gorzej . Po nowym roku w tym temacie czeka wszystkich rolników prawdziwy szok , nawozy to pikuś.

Za kilka lat bez nawozów będziesz miał takie plony ze wystarczy tylko dla Cb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nawozy to żaden problem bo i bez nich coś urośnie , bez środków  ochrony roślin już będzie gorzej . Po nowym roku w tym temacie czeka wszystkich rolników prawdziwy szok , nawozy to pikuś.

od 2-3 lat już oszukiwali na środkach przykład kiedyś się pryskało na stonkę to nie było mowy by jakaś na krzaku była. teraz jak robisz oprysk to widać ze trochę spadnie a reszta jest na krzaku i ma się dobrze. i to nie ma reguły czy kupisz droższy czy tańszy. I to samo ze środkami na ziele  widać ze ziele po opryskach też wszystkie nie pada. Według mnie to teraz co się dzieje nie wróży nic dobrego dzwonie po nawóz to nie ma na stanie ale jak jesteś na składzie to widać nawózu jest sporo. rolnicy tez powinni się zmówić i nie sprzedawać przenicy i tez cena poszybuje bo jak czegoś nie ma to jest cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Henryk napisał:

Widzisz i teraz udowadniasz swoim wpisem że jesteś marnym handlarzynal. W ubiegłym roku miałem około 2 tyś ton i tak jak pisalem cena od 0.37 A później resztę Ukraina wymiotla w dobrej cenie. A Ty kupując po 0.25 gr to od kogo Ty brałeś? Bo napewno nie od producenta który miał nawet i 300 ton i się szanowal. Brałeś od hektarowcow którzy posadzili bo cenę zobaczyli w ubieglych latach. Bo żaden szanujący się rolnik za takie ochlapy by nie oddal. Więc nie wypowiadaj się co ile podrozalo u kogo bo mało wiesz w nogach spisz. Czemu o trzodzie nie wspomnisz? No ile podrozala drugie tyle? No ale w sklepach bo nie żywiec u rolnika. Że zboże drogie i co z tego to tylko tyle ale na tym się jeszcze nikt nie wzbogacil. Więc wiesz czlowieczku. Wesołych Świąt.

Tak kupowalem od takich co maja po 1000 ton a nawet i z central nasiennych w tej cenie. Handluje dalej z tymi ludzmi i nikt mi nie steka jak Ty.

Niewiem czemu mnie obrażasz ,  bo prawde pisze ?

Co do trzody ja nikomu tych swin nie kazałem chorować, nie opłaca sie od x lat z tego co mówicie to zamknac produkcje w cholerę czy tak bardzo lubicie w gownie za darmo robic ?

Dalej stekasz i narzekasz 

Ps. Sam tez uprawiam 40 ha warzyw i od 10 lat u mnie ziemniaka nie bylo czy byl po 10 groszy czy po 1.5 za kg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Maro napisał:

Tak kupowalem od takich co maja po 1000 ton a nawet i z central nasiennych w tej cenie. Handluje dalej z tymi ludzmi i nikt mi nie steka jak Ty.

Niewiem czemu mnie obrażasz ,  bo prawde pisze ?

Co do trzody ja nikomu tych swin nie kazałem chorować, nie opłaca sie od x lat z tego co mówicie to zamknac produkcje w cholerę czy tak bardzo lubicie w gownie za darmo robic ?

Dalej stekasz i narzekasz 

Ps. Sam tez uprawiam 40 ha warzyw i od 10 lat u mnie ziemniaka nie bylo czy byl po 10 groszy czy po 1.5 za kg.  

no i takie osoby jak ty nie powinny się udzielać bo po pierwsze guzik wiedzą a mają się za mądrych. Jak w Polsce trzodę chlewną całkowicie zniszczą to będą tylko przywozić  zachodnie mięso na antybiotykach i stare teraz jeszcze jest w lokalnych skupach nasze zdrowe . 2 tyg temu byłem na złomie i co ciekawego widziałem jakiś gościu przywiódł tira czy 2 prawie nowych kojców w ładnym cynku na złom bo już ma dosyć tego. To co on przeszedł przez te 5 lat to powiedział ze najgorszemu wrogowi nie życzy i tak ma byc traktowy rolnik jak według ciebie to jest dobrze to zobaczysz jak później twoje dzieci czy wnuki będą zadowolone z tego co będą jadły i ile będą żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nawozy zdrożały zaledwie 2-4 krotnie , natomiast  sam  transport komponentów na pospolite opryski u schyłku roku  podrożał 12 krotnie i na dodatek Chiny nic na Europę nie ładują  i jest wysoce prawdopodobne że nie dość że chemia  zdrożeje o wiele , wiele bardziej niż nawozy to jeszcze jej wcale nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek mazowieckie

Tak tak z centrali nasiennej, akurat wiem po ile centrale sprzedawaly. Bo oni są tacy głupi żeby marnemu handlarzynie oddawać za pół darmo, tak jak ten rolnik co miał 1000 ton. Taki szmatnik jak Ty to tylko po hektarowcach lata i gowno bierze. Bo dobry towar jest zawsze w cenie. W ubiegłym roku jak i w tym koszt wyprodukowania w wyspecjalizowanym gosp to jest 0.30-0.40 gr A Ty tu mówisz o cenie 0.25 haha. Takiego jak Ty szmatnika to bym gnal odrazu. Skaczy się taniocha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość debar napisał:

no i takie osoby jak ty nie powinny się udzielać bo po pierwsze guzik wiedzą a mają się za mądrych. Jak w Polsce trzodę chlewną całkowicie zniszczą to będą tylko przywozić  zachodnie mięso na antybiotykach i stare teraz jeszcze jest w lokalnych skupach nasze zdrowe . 2 tyg temu byłem na złomie i co ciekawego widziałem jakiś gościu przywiódł tira czy 2 prawie nowych kojców w ładnym cynku na złom bo już ma dosyć tego. To co on przeszedł przez te 5 lat to powiedział ze najgorszemu wrogowi nie życzy i tak ma byc traktowy rolnik jak według ciebie to jest dobrze to zobaczysz jak później twoje dzieci czy wnuki będą zadowolone z tego co będą jadły i ile będą żyć. 

Niemam wiedzy ? Ciekawe, ale fakt zawsze jestem otwarty na nową wiedze i z checia sie podszkole. 

Bo pisze ze jak cos sie nie opłaca to sie tego nie robi. To jestem ciekaw Twojego podejścia jak to robić i żyć jak dochodow z tego niema.? Prosze wytlumacz mi to, moze sprobuje i sie nauczę. 

Z ziemniakiem w tym sezonie furory nie bedzie bo ze Ty i i sasiad macie mniej nieznaczy ze wszyscy tak maja. Nie dość ze odejscie na zagranicę spowrotem jest marne to jeszcze będzie lockdown. Więc mozna sobie na niego tylko patrzeć poki co . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Godzinę temu, Gość Maro napisał:

Niemam wiedzy ? Ciekawe, ale fakt zawsze jestem otwarty na nową wiedze i z checia sie podszkole. 

Bo pisze ze jak cos sie nie opłaca to sie tego nie robi. To jestem ciekaw Twojego podejścia jak to robić i żyć jak dochodow z tego niema.? Prosze wytlumacz mi to, moze sprobuje i sie nauczę. 

Z ziemniakiem w tym sezonie furory nie bedzie bo ze Ty i i sasiad macie mniej nieznaczy ze wszyscy tak maja. Nie dość ze odejscie na zagranicę spowrotem jest marne to jeszcze będzie lockdown. Więc mozna sobie na niego tylko patrzeć poki co . 

 

po pierwsze dużo osób narzekało , narzeka i narzekać będzie tak było od lat nigdy nie będzie tak że każdy będzie zadowolony. Forum to jest po to by czegoś się dowiedzieć sensownego a nie pisać ze rolnik ma teraz bardzo dobrze owszem jak ktoś nie ma kredytu jak ja to mi to loto czy coś podrożeje 1 raz czy 10 razy. ale co mają powiedzieć ci co przez te wahania cen mogą potracić majątki czy takie działania po prostu nie są celowe 

2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nawozy zdrożały zaledwie 2-4 krotnie , natomiast  sam  transport komponentów na pospolite opryski u schyłku roku  podrożał 12 krotnie i na dodatek Chiny nic na Europę nie ładują  i jest wysoce prawdopodobne że nie dość że chemia  zdrożeje o wiele , wiele bardziej niż nawozy to jeszcze jej wcale nie będzie .

bo takie są uroki jak się czegoś nie produkuje u siebie w kraju. chiny na tym najlepiej wyszły bo dyktują ceny niektórych towarów tak jak Putin cenę gazu. jak w Polsce się polikwiduje kopalnie i kupią je Niemcy to węgiel nie będzie kosztował 1200zł tylko tysiąc ale euro/ do tego jest dążone by u nas była taka drożyzna by na nic nie było stać  już po mału się to wszystko zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa napisał:

po pierwsze dużo osób narzekało , narzeka i narzekać będzie tak było od lat nigdy nie będzie tak że każdy będzie zadowolony. Forum to jest po to by czegoś się dowiedzieć sensownego a nie pisać ze rolnik ma teraz bardzo dobrze owszem jak ktoś nie ma kredytu jak ja to mi to loto czy coś podrożeje 1 raz czy 10 razy. ale co mają powiedzieć ci co przez te wahania cen mogą potracić majątki czy takie działania po prostu nie są celowe 

bo takie są uroki jak się czegoś nie produkuje u siebie w kraju. chiny na tym najlepiej wyszły bo dyktują ceny niektórych towarów tak jak Putin cenę gazu. jak w Polsce się polikwiduje kopalnie i kupią je Niemcy to węgiel nie będzie kosztował 1200zł tylko tysiąc ale euro/ do tego jest dążone by u nas była taka drożyzna by na nic nie było stać  już po mału się to wszystko zaczyna

Dokładnie tak jak piszesz gaz podniosl calej Europie bo wiekszosc zbiornikow w Europie jest jego bo mu je odsprzedali bo niechcieli mieć kosztów eksploatacji więc je z chęcią wzial więc teraz stoja puste. Holandia Hiszpania ze względu na koszty ograniczała zimowe nasadzenia szklarniowe warzyw, i wiecie co  od 2 miesiecy jecie Ruskie i Bialoruskie ogorki i pomidory a po nowym roku będzie i papryka bo gaz sponsoruje mu w nowych cenach zagranica wiec maja jakby gaz za darmo a na produktach zarabiaja krocie. Sady juz też maja i zaraz nawet ściągną embargo na nasze jablko hmm tylko co z tego jak juz nie beda potrzebowac.  

Ludzi fachowcow do produkcji tez posciagali . Nawet z pobliskiego kombinatu wzieli mistrza produkcja juz z 3 lata temu. Ma chłopak wszytsko opłacone i 20 kola wyplaty kto by nie poszedl ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...