Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

60 gr to ja mam marży na kg jakieś 45 gr na czysto i też nie jest wesoło ale jakoś przejdziemy tą pandemie bo towaru opór w całej europie

Coś Ci się pomyliło chyba 45gr z worka 15kg a nie z kila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość prrawda
13 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

60 gr to ja mam marży na kg jakieś 45 gr na czysto i też nie jest wesoło ale jakoś przejdziemy tą pandemie bo towaru opór w całej europie

marże i może mieć 45gr ale jak ziemniaki wywozi za granice podlicz koszta paliwa tira kierowcy itp. na czysto mu zostanie nie zawile z tego wiec nie ma się czym chwalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
14 godzin temu, Gość prrawda napisał:

marże i może mieć 45gr ale jak ziemniaki wywozi za granice podlicz koszta paliwa tira kierowcy itp. na czysto mu zostanie nie zawile z tego wiec nie ma się czym chwalić 

Dobrze liczysz ale nie do końca 22 tony X 15 gr to są koszty i w okolicach 40 gr zostaję na kg do kapsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Mati napisał:

Panowie ziemniaki drożeją w telewizji pokazują że pną się w górę nie ma co sprzedawać po 7-8zł

w telewizji zawsze są w cenie.

Wy nie sprzedawajcie, żebyś ty jak najwięcej wypchnął, co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
W dniu 16.12.2021 o 17:12, Gość Matek napisał:

w telewizji zawsze są w cenie.

Wy nie sprzedawajcie, żebyś ty jak najwięcej wypchnął, co?

 

Orzna nas handlarze jak co roku. I ta spiewka no ja to mam towar i ogólnie słabo idzie A tyle jest że szok. I takie wieczne paplanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
10 godzin temu, Gość Henryk napisał:

Orzna nas handlarze jak co roku. I ta spiewka no ja to mam towar i ogólnie słabo idzie A tyle jest że szok. I takie wieczne paplanie.

 

10 godzin temu, Gość Henryk napisał:

Orzna nas handlarze jak co roku. I ta spiewka no ja to mam towar i ogólnie słabo idzie A tyle jest że szok. I takie wieczne paplanie.

Nie jest źle kupi się 7-8 zawiezie się po 12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jajko i kura

Jak wszystko w przyszłym roku podrożeje to jeszcze lepiej coś teraz i sprzedać i kupić owszem jeszcze w jakiejś rozsądnej cenie bo co z tego jak sprzedaż ziemniaka po 1-1,2 z wiosny a niektóre rzeczy zdrożeją znowu po 30-40 % bo się na to zanosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Max napisał:

Kolo połowy stycznia zaczną pakować Ci co na cenę od jesieni czekają to spokojnie cena na 5zl za wor skoczy. 

W czym problem masz jesli jestes rolnikiem to juz sprzedales jesli kupujesz to dla ciebie bomba o co ci chodzi jasnowidze w rolnictwie i nie tylko sa milionerami brawo ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Max napisał:

Kolo połowy stycznia zaczną pakować Ci co na cenę od jesieni czekają to spokojnie cena na 5zl za wor skoczy. 

5 zł napewno od ceny na dzień dzisiejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Handlarz
Godzinę temu, Gość Max napisał:

Kolo połowy stycznia zaczną pakować Ci co na cenę od jesieni czekają to spokojnie cena na 5zl za wor skoczy. 

Jak byś był prorokiem to byś nie był bidokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 17:16, Gość Marek napisał:

5 zł napewno od ceny na dzień dzisiejszy. 

Tez tak myslalem.. myślałem...

Coraz mniej na to wskazuje ;( w kraju jest dużo towaru, duze gospodarstwa po 1000 ton i więcej nic nie posprzedawaly bo licza na cenę ale juz widza co sie dzieje i miekna. A dzieje sie zle, lockdowny wprowadzane z dnia na dzien ( Holandia, Austria) lockdowny z wyprzedzeniem a to nie wpływa na popyt. I nie działają tu argumenty ze ludzie czy lockdown czy nie jesc musza ,  nic na to nie wskazuje zadne dane z poprzednich lockdownow z platform ,z sieci , z magazynow pokazuja ze z warzywem typu ziemniak kapusta cebula burak marchew sprzedaż jest na takim samym poziomie jak w innych poprzednich czy następnych miesiącach. Jest zwzyzka produktow typu makarony maki cukry slodycze. 

Pozdrawiam zyczac mimo wszystko wysokich cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
W dniu 19.12.2021 o 15:59, Gość Max napisał:

Kolo połowy stycznia zaczną pakować Ci co na cenę od jesieni czekają to spokojnie cena na 5zl za wor skoczy. 

Jak cena na 5 zł skoczy to przyjedziesz i dostaniesz między oczy ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
18 minut temu, Gość Rolnik napisał:

nie siejcie paniki. cena napewno nie spadnie.

A z czego tu ma spasc niby. Wszystko drożeje, w sklepach żywność podrozala ziemniak 2.5-3 zł no bo inflacja. A u nas co nas nie dotyczy nam nie ma więcej, a wy tu o spadkach mowicie. Nie bądźcie śmieszni ludzie. Plony i tak były dużo słabsze niż rok temu, a cena ogólnie wychodzi gorzej jeszcze niż w ubiegłym roku. Idź jeden z drugim zapytaj o nawóz o stal czy inne materiały to każdy wam powie no podrozalo bo inflacja i w górę 100% A wy oddajecie za darmo handlarzynom co drugie tyle za przezut zarabiaja. Świnia za grosze A w sklepie no inflacja i byle ochlap za 30 zł trzeba dac. No a my pracujmy już za pół darmo. Ciemnota niedługo przejrzy na oczy i się zastanowi jak na zwykle oplaty nie zarobi. Ogloszenia KUPIĘ za 7 zł wór czy 0.45 gr to nawet tam nie dzwonić. Min 80 gr kg. Jak tak dalej będzie to za dwa lata nie będzie ziemniaka jadalnego i żywca wieprzowego w kraju, i wtedy zobaczycie jak będzie drogo za zachodnie jedzonko. Już mało kto chce podpisywać umowy na skrobie i frytke A czemu? No bo chłopa obuli i każdy ma w nosie robić za darmo. Więc tak samo z jadalnym, handlarzyki trzeba zmniejszyć swoje marzę bo niedługo sami sobie bedziecie sadzili ziemniaczki i zobaczycie jak praca wygląda. Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Rolnik napisał:

nie siejcie paniki. cena napewno nie spadnie.

Cena jest super? w stosunku do sadzeniaków po2400 netto za tonę i nawozów po 3000 więc jest z czego opuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica

Ja juz kończę w tym roku handel ,dziekuje wszystkim rolnikom za piękne ziemniaki szykowane na wschód, rok uważam za udany do zobaczenia w styczniu.Wesołych świąt kochani i szczęśliwego 2022 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość HandelZagranica napisał:

Ja juz kończę w tym roku handel ,dziekuje wszystkim rolnikom za piękne ziemniaki szykowane na wschód, rok uważam za udany do zobaczenia w styczniu.Wesołych świąt kochani i szczęśliwego 2022 roku

Rolnicy z sieradza już czuja się docenieni i już po świętach będą szykować po 40 gr. Pamiętaj aby nie przepłacić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...