Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Handlowiec
2 godziny temu, Rolnik9876 napisał:

Wpiszcie na YouTube sortowanie ziemniakow w dani 2022 i zobaczcie po ile tam są ziemniaki w hurcie i jaki Kleber... my w kraju robimy za darmo. 

Na igrit zrobiło się czerwono chłopy zaczęły się stresować do marca napewno się nie polepszy a jak nie pójdzie eksport to się wręcz pogorszy tak jest jak na jesień nikt niema a wiosnę jest sraczka bo nie ma co z tym zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość Handlowiec napisał:

Na igrit zrobiło się czerwono chłopy zaczęły się stresować do marca napewno się nie polepszy a jak nie pójdzie eksport to się wręcz pogorszy tak jest jak na jesień nikt niema a wiosnę jest sraczka bo nie ma co z tym zrobić 

U nas w malopolsce jesienia ziemniaki byly 4-7zl worek towaru opor to po ile dla ciebie ten ziemnik mial kosztowac 1zl worek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Na igrit czerwono:sprzedam 400 worków, 10 ton, w tym jeszcze sadzeniak, oraz wiele mniejszych lub odrobinę większych. Dzisiaj była rozmowa na temat dostawy do pakowania na market z propozycją 60 gr luz bo po tyle można kupić na giełdzie Kaliskiej czy też sławny skalbmierz. Pakowalnia musi jechać i sobie kupić na tych targowiskach bo tam taniej. Pozdrawiam produkujących ziemniaki z umiejętnością liczenia kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Charsznica
58 minut temu, Gość kmi napisał:

U nas w malopolsce jesienia ziemniaki byly 4-7zl worek towaru opor to po ile dla ciebie ten ziemnik mial kosztowac 1zl worek

U nas w Małopolsce na jesień był taki towar że każdy pozbywał się syfu który do niczego się nie nadawał jaka chciałeś kupić soraye gale lub czerwonego to jeden mial przystawionego kapustą drugi marchewką a trzeci nie mial czasu teraz wszyscy się od blokowali tylko trochę zejście padło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Producent napisał:

Na igrit czerwono:sprzedam 400 worków, 10 ton, w tym jeszcze sadzeniak, oraz wiele mniejszych lub odrobinę większych. Dzisiaj była rozmowa na temat dostawy do pakowania na market z propozycją 60 gr luz bo po tyle można kupić na giełdzie Kaliskiej czy też sławny skalbmierz. Pakowalnia musi jechać i sobie kupić na tych targowiskach bo tam taniej. Pozdrawiam produkujących ziemniaki z umiejętnością liczenia kosztów. 

Dzisiaj rozmawiałem z dużym producentem od którego biorę marchewkę oddaje na pakowanie i dostaje za to co wyjdzie 0,70 na jesień chciałem doładowywać u niego auto ziemniakiem nie dało  się-teraz sam dopytuje ile płacę taki jest ten handel ciężki dla kupca jak i rolnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Charsznica napisał:

U nas w Małopolsce na jesień był taki towar że każdy pozbywał się syfu który do niczego się nie nadawał jaka chciałeś kupić soraye gale lub czerwonego to jeden mial przystawionego kapustą drugi marchewką a trzeci nie mial czasu teraz wszyscy się od blokowali tylko trochę zejście padło

Przysiadlo lekko zejscie bo poludnie europy mialo swieta zreszta jak i wschod dlatego ziemniak zejscie oslablo alejusz ziemniak pomalu zaczyna robc sie nim zainteresowanie kapusta 3 dni temu oferty 0.9 gr to wszystko co proponowano za biala dzisiaj przy calym samochodzie na gotowo ukraincy daja 1.1-1.2 za kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też telefon z pakowalni odmiana nie jakaś tam wykwintna zwykły  lord strzeliłem z 080 za luz na wannę kaliber 45 u w sumie byli by w stanie "zapłacić" tylko był jeden problem nie było kasy na kole więc odmówiłem ale być może wypłacalni może nie będzie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Miałem też telefon z pakowalni odmiana nie jakaś tam wykwintna zwykły  lord strzeliłem z 080 za luz na wannę kaliber 45 u w sumie byli by w stanie "zapłacić" tylko był jeden problem nie było kasy na kole więc odmówiłem ale być może wypłacalni może nie będzie tak źle

Tylko płatność na załadunku. Inaczej zrobią Cię na perłowo. I z 0,80 wyjdzie 0,55 na czysto. Nie chodzi o jakość ale uczciwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik kpr

Ziemniak u nas dzisiaj na placu po 10 zł szedł w biegu mało towaru było górale nie poladowali pojechali na pusto za tydzień twardo 12 zł a od lutego 15 zł za worek ile można robić za darmo Panowie jak wszystko tak drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Rolnik kpr napisał:

Ziemniak u nas dzisiaj na placu po 10 zł szedł w biegu mało towaru było górale nie poladowali pojechali na pusto za tydzień twardo 12 zł a od lutego 15 zł za worek ile można robić za darmo Panowie jak wszystko tak drożeje.

Mało towaru bo mróz . Dobrze , że cena wreszcie poszła w górę , ale czy utrzyma się po mrozach jak ludzie zaczną otwierać przechowalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Lolo napisał:

Mało towaru bo mróz . Dobrze , że cena wreszcie poszła w górę , ale czy utrzyma się po mrozach jak ludzie zaczną otwierać przechowalnie ?

Popuści mróz popuści cena jak co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość 100lec napisał:

Tak że wiecie, obniżać mi tu zaraz na worku o pięć złoty.

 

4 godziny temu, Gość 100lec napisał:

Tak że wiecie, obniżać mi tu zaraz na worku o pięć złoty.

Kupa myślisz że jesteś taki dowcipny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...