Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Centrum

Ale piękne słowa z tymi cenami...w grudniu startowałem z ceną 13 zł za qinke, jasną i nawet nikt nie zadzwonił, potem jak dałem ogłoszenie bez ceny to tel multum, ale jak powiedziałem cenę, to paaaaanie zaaaapomni pan, ilości w granicach 500-1000 worków na tydzień . Ludzie zrozumcie ze nie każdy ma taki odbiór żeby dostać 80gr-1.20zł za kg. Zapewne powiecie to po co sadzicie jak nie macie dobrego zbytu. Każdy rok jest inny, skoczków przybywa a starych zjadaczy zębów ubywa bo widzą co się dzieje...dlatego niech się cieszą Ci co mają taką dobrą cenę i nie drwią z innych co mają mniej szczęścia, za rok bądź dwa sami mogą być w takiej sytuacji, znam już paru takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gosc

Ale bajki piszecie 18zl to za worek 30kg nikt nie jest głupi ludzie po 8-9 są ogłoszenia a wam dadzą 18 bo jesteście po technikum i umiecie liczyć ha ha ha chyba że pod stonka sprzedajecie na worki realna cena od 7do max 13 zł 15kg zależy od odmiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość gostek napisał:

tu nie ma się co zastanawiać, w mojej okolicy kukurydza na mokro ma zawsze w miarę dobrą cenę, biorą każdą ilość, ziemniak, hm? sadziłem koło 30 ha, na przyszły rok nie mam ani chęci, ani perspektywy na lepsze ceny. z małorolnymi chłopkami, którzy się cieszą ze ziemniaka sprzedają za 6 zł  15kgn nigdy nie wygrasz. poczytajcie sobie komentarze.

pozostała tylko nadzieja na to że będzie robota

 

 

Dokładnie, dużo jest takich co mają hektar pyry i mogli by ze spokojem po te 15 zł sprzedać powoli, a tu się okazuje, że tacy małorolni biznesmeni (jeszcze może do tego może ręcznie kopią i odchwaszczają? ?) po 8 zł za worek biorą. Śmiech na sali... Oczywiście nie mówię, że wszyscy tak robią. Ten koleś z filmiku to idealny przykład ?? 

Nie cieszcie się tak na tą kukurydzę, bo przy tych cenach nawozów, nasion, usług to koszt zrobienia hektara qq wyniesie około 6500 zł, zbierzesz 10 ton mokrej po 650 zł i...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Select WLKP napisał:

Dokładnie, dużo jest takich co mają hektar pyry i mogli by ze spokojem po te 15 zł sprzedać powoli, a tu się okazuje, że tacy małorolni biznesmeni (jeszcze może do tego może ręcznie kopią i odchwaszczają? ?) po 8 zł za worek biorą. Śmiech na sali... Oczywiście nie mówię, że wszyscy tak robią. Ten koleś z filmiku to idealny przykład ?? 

Nie cieszcie się tak na tą kukurydzę, bo przy tych cenach nawozów, nasion, usług to koszt zrobienia hektara qq wyniesie około 6500 zł, zbierzesz 10 ton mokrej po 650 zł i...?

Kukurydza nasiona 400, 2 metry mocznika po 400 plus dwa metry npk jakiegoś najtańszego po 200 to 1200. Siew 200 z dozownikiem,zbiór 400 herbicydy 200 to 800 w dwóch koła się zamykam za mokra biorę od 7 do 10 tyś razy 15 do tego idę na etat a resztę dostaje od Mateusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Ja płacę za ziemniaka 9-10 zł sprzedaje 20 za worek a na kilogramy 1.50 i mam ruch a wy rolnicy nienarzekaicie bo macie ziemniaków dużo niedawno jeżdzilisćie  do kościoła traktorami a teraz każdy z was ma jakiś samochód jak nie taksówkę to busa chej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

dzisiaj ON 7 zł duży hurt, mocznik w górę, polidap na giełdach 900 dolarów, o reszcie nawet nie myślę, a czego cena cały czas w dół? cena rozumu producenta ziemniaka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gosc.
9 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Ja płacę za ziemniaka 9-10 zł sprzedaje 20 za worek a na kilogramy 1.50 i mam ruch a wy rolnicy nienarzekaicie bo macie ziemniaków dużo niedawno jeżdzilisćie  do kościoła traktorami a teraz każdy z was ma jakiś samochód jak nie taksówkę to busa chej.

To  jest wpis o podłożu rasistowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
12 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Ja płacę za ziemniaka 9-10 zł sprzedaje 20 za worek a na kilogramy 1.50 i mam ruch a wy rolnicy nienarzekaicie bo macie ziemniaków dużo niedawno jeżdzilisćie  do kościoła traktorami a teraz każdy z was ma jakiś samochód jak nie taksówkę to busa chej.

Słoneczko marcowe przygrzało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

To są wariaty a nie rolnicy sprzeda za bezcen potem leci po kredyt oszołomy

Wariaci sprzedali, idioci zostali z towarem bo nie mieli umiaru z areałem. Pozdrawiam wariatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 21:28, Gość Gość napisał:

Kukurydza nasiona 400, 2 metry mocznika po 400 plus dwa metry npk jakiegoś najtańszego po 200 to 1200. Siew 200 z dozownikiem,zbiór 400 herbicydy 200 to 800 w dwóch koła się zamykam za mokra biorę od 7 do 10 tyś razy 15 do tego idę na etat a resztę dostaje od Mateusza.

Jakie 400 za nasiona, 200 NPK to sobie możesz pomerdać, tak samo z mocznikiem. Około 200 kg na ha czystego N trzeba dać. Życzę Ci żeby dała przy tym nawożeniu nawet i 15 ton/ha ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karl

Jak cena ziemniaka będzie oscylować w nowych zbiorach od lipca do grudnia 50gr przy tych nakładach to złotówki nawet się nie zarobi a znając życie jakby był obfity rok to będą po 15 groszy i wtedy naprawdę największą fala bankructw na warzywie od 1990roku i znając życie ze pyry lubią być tanie to aż się kur.....a boję bo mam napierd....drogiego paliwa z nawozem czy to nie lepiej zboża zasiać ????? Parę hektarów więcej jak myślicie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej
16 minutes ago, Guest Karl said:

Jak cena ziemniaka będzie oscylować w nowych zbiorach od lipca do grudnia 50gr przy tych nakładach to złotówki nawet się nie zarobi a znając życie jakby był obfity rok to będą po 15 groszy i wtedy naprawdę największą fala bankructw na warzywie od 1990roku i znając życie ze pyry lubią być tanie to aż się kur.....a boję bo mam napierd....drogiego paliwa z nawozem czy to nie lepiej zboża zasiać ????? Parę hektarów więcej jak myślicie ????

Siać zboże nawet się nie zastanawiać. Tylko na tym jest szansa na zarobek w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie kupił nawozów tego nie ma. Saletra po ponad 6100. Jesli chcecie oddawajcie nadal ziemniaki za dychę tylko pamiętajcie żeby zostawić sobie parę pustych worków na sznur do uplecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 4.03.2022 o 21:46, Select WLKP napisał:

Jakie 400 za nasiona, 200 NPK to sobie możesz pomerdać, tak samo z mocznikiem. Około 200 kg na ha czystego N trzeba dać. Życzę Ci żeby dała przy tym nawożeniu nawet i 15 ton/ha ???

Szanowny panie teraz to i za 600 dobrych nasion nie kupisz zostaly ochłapy w moich stronach nasiona qq kupują już przed nowym rokiem i nawozu nie trzeba tyle co na Sieradzu bo to nie piaski laski i karaski. O płonie qq decydują glòwnie opady i temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
3 godziny temu, Gość Ina napisał:

Kto nie kupił nawozów tego nie ma. Saletra po ponad 6100. Jesli chcecie oddawajcie nadal ziemniaki za dychę tylko pamiętajcie żeby zostawić sobie parę pustych worków na sznur do uplecenia. 

Ciebie też nie ma choć kupiłaś. Prowadzisz sprzedaż nawozów i znasz cenę czy plac  zapełniony i nie pustoszeje? Ciekawy przypadek który już dobrze nagłośniłaś tylko nie dodałaś od kiedy to ja dodam że ma to nastąpić jedenastego. Pismoki zastanówcie się ze swoją propagandą, sami napędzacie ceny. A ty nie strasz ziemniakami bo ten towar jest coraz mniej spożywany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szzone

Nie wiem jak wy wychodzicie na tych ziemniakach. Ja sprzedawałem 1-1,2 teraz patrząc na ceny paliw nawozów części do maszyn 1.2 na sztywno i nie ma zmiłuj się.  Nie będę dokładać do interesu. Paliwo hurt 8.5 saletra 6100 a wam się opłaca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
5 godzin temu, Gość Ina napisał:

Kto nie kupił nawozów tego nie ma. Saletra po ponad 6100. Jesli chcecie oddawajcie nadal ziemniaki za dychę tylko pamiętajcie żeby zostawić sobie parę pustych worków na sznur do uplecenia. 

koszty i jeszcze raz koszty to kosmos ja miałem pare groszy na inwestycje ale kupiłem nawóz na nastepny sezon. Tym sprzetem sie obrobi. jakiś wzmaczniacz w traktorze i dwaj. Zeby nie powtorzyły się lata 90,te gdzie wiele polskich zakładów padło bo nie było odbioru. Zboże zdrożało o 100% czy warzywa i ziemniaki też??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ale sadzeniaki i nawoz i ropa była tania rok temu więc kupiliśmy zasadzilismy i sprzedajemy z zyskiem teraz kupujemy drożej ale nie po 6100 sadzimy i będziemy sprzedawać drożej niż w tym roku. Większość rolników kupiła nawoz po +- 2500 więc wszystko się policzy i ziemniak będzie kosztował w granicach 80-90gr duży hurt na jesień. Chyba że będą jakieś anomalie pogodowe w większości Europy to cena będzie inna. CZEGO NIE ROZUMISZ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
2 godziny temu, Gość Mały rolnik napisał:

Powiedzcie jak cena ziemniaka w Proszowicach

Mały, duży rolnik jedno święto, po prostu klapa. Ci co sprzedają po 1- 1,2 zł to wybrańcy Pana Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...