Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
15 godzin temu, Gość 100lec napisał:

Jak mają nie panikować jak rozsada zaraz będzie przerastać.

Dokładnie, przez zimno wszystko się opóźnia, a tu trzeba pole czyścić bo zaraz zamówioną rozsade przywiozą. Także w tym roku cena nie będzie miała dużego znaczenia byle się towaru pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gfhj

Trzeba kończyć kariere z ziemniakiem, jak ja zacznę kopać może za tydzień to to żeby tylko dycha za 15kg była. A gdzie koszty, nawozy, opryski, sadzeniak, ludzie, szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

To jednym słowem porażka ! Polski z pod przykrycia ,to nawet koszty produkcji się nie zwrócą . W Rumuni klimat inny cieplutko to porosły im bez przykrycia i tanim kosztem .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Małorolny

Każdy marny handlarzyk woli rumuna bo tańszy, a później sklepiki, targowiska zawalone tym syfem. Oczywiście każdy sprzedaje jako ziemniaki krajowe, tylko nie napiszą że kraj Rumunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Master
20 minut temu, Konstantynopolitanczyk napisał:

To już jest koniec! We własnym kraju we własnym mieście rolnik jest ruchany przez obcokrajowca.. to jest szczyt szczytów.. zachód nie dał sobie z nami rady to dali rumuna unie i oni nas wykończą do reszty... 

Nie ma tym też winy rolnika ? Kto Rumunom sprzedawał sadzeniaka ? Sami ich nauczyliśmy robić sobie konkurencję a nasi handlarze od maszyn pchali tam kopaczki konne i taśmowe . Trzeba się z tym pogodzić , bo interes ziemniaczany w Polsce już dawno umarł ! Jak nie będzie klęski nieurodzaju u nas albo na Ukrainie , to ziemniak z gruntu będzie po 20 groszy albo mniej . Co z tego , że dwa sezony były dobre jak się wyciągnie średnią z 10 czy 15 lat to wychodzi na to , że balansuje się na granicy opłacalności a jedynie garba się dorabia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc waldek
1 godzinę temu, Gość Małorolny napisał:

Każdy marny handlarzyk woli rumuna bo tańszy, a później sklepiki, targowiska zawalone tym syfem. Oczywiście każdy sprzedaje jako ziemniaki krajowe, tylko nie napiszą że kraj Rumunia

To zostań Ty wieeelki rolniku marnym handlarzykiem i zobacz jakie są realia. Wyjdź na ulice i sprawdź jak ludzie szastają kasa. Zobacz jak większość i trzęsie się ręka przy wydawaniu 100pln. Znaczna większość patrzy na cenę... proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek_kupiec

Podejrzewam, że to będzie kolejny dobry rok na handel, towaru dużo więc będzie można wybrać dobry jakościowo, ceny w zakupie nie wysokie, to niskie ryzyko, w moim markecie znowu kolejki rolników, żeby tylko coś od nich wziąć, wystarczy, że obiecasz "stałą współpracę" i już za darmo na dobry początek wożą. Rumuńskie młode ziemniaki zamówione na jutro po 1.3 zł + koszt spakowania usługowo i dowiezienia na platformę 0.2 grosza i od poniedziałku promka na 2zł za kg. Nie kopcie naszego na razie, niech urośnie i przynajmniej jakoś wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bolek

Litr mleka 1.75 w skupie a pyra z jesieni 0.15 w skupie wychodzi na to ze ten co sadzi np 20 ha analogicznie do producenta mleka jest duzym producentem produkowanego dobra i jeszcze wychodzi na to ze robia z niego lenia i obojetnie czy to sieradzak kaliszak pomorzanin czy krakus czy z mazowsza bo to cos ewidentnie nie tak jest bo tamci placza ze 1.75 to malo ze koszty produkcji wysokie itd a co ma powiedziec taki producent ziemniaka co u niego w domu 50 lat byly ziemniaki pokupili maszyny specjalizowali sie i coooo ????bo to tyle lat trwa!!!.Ja osobiscie zmniejszylem areal choc skup bym mial ale po co ? zeby w dobrym roku zainwestowac w specjalizacje pyryyyy????!,wiecej juz w nia nie inwestuje a sadze 35 ha i zmniejszam rok rocznie a tych rolnikow to mi szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
7 godzin temu, Gość Jacek_kupiec napisał:

Podejrzewam, że to będzie kolejny dobry rok na handel, towaru dużo więc będzie można wybrać dobry jakościowo, ceny w zakupie nie wysokie, to niskie ryzyko, w moim markecie znowu kolejki rolników, żeby tylko coś od nich wziąć, wystarczy, że obiecasz "stałą współpracę" i już za darmo na dobry początek wożą. Rumuńskie młode ziemniaki zamówione na jutro po 1.3 zł + koszt spakowania usługowo i dowiezienia na platformę 0.2 grosza i od poniedziałku promka na 2zł za kg. Nie kopcie naszego na razie, niech urośnie i przynajmniej jakoś wygląda!

A później się obudziłes z mokrym prześcieradłem i stwierdziłeś ze to był tylko sen? szkoda mi takich pseudo biznesmenów z internetu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość Gosc napisał:

A później się obudziłes z mokrym prześcieradłem i stwierdziłeś ze to był tylko sen? szkoda mi takich pseudo biznesmenów z internetu???

Obudził się albo i nie, czy prześmiewczy ton posta czy prawdziwy to tak to w dużej mierze wygląda, z każdym towarem tak po prawdzie.

 

Ps. Nie, nie handluję ziemniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Ma ktoś info jak stoi Rumunia z ziemniakiem ? . Chodzi mi o to kiedy im się będzie kończył . Bo w sumie tam nie wszędzie da się uprawiać pyrę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Master napisał:

Ma ktoś info jak stoi Rumunia z ziemniakiem ? . Chodzi mi o to kiedy im się będzie kończył . Bo w sumie tam nie wszędzie da się uprawiać pyrę . 

W kwietniu przyszłego roku im się będzie kończył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...