Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Młody ziemniak Oleśnica

Cena ziemniara minimum 1zł za kilo Cena rzepaku 2500 pszenicy minimum 800 a wy chcecie kopać po 0.4 . Zapytajcie po ile nawozy to się zdziwicie? Producenci nawozów już powiedzieli że przez  najbliższy rok nie ma szans na obniżki i promocje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konefał
3 godziny temu, Gość Esii napisał:

Zdejmij przekładnie i podłącz wom bezpośrednio do wałka, i wszystko przerobi

Ziemniaki już po normalnym kopaniu anną nadają się tylko na handel krakusom czy innym góralom albo na giełdę  a po takim zabiegu nawet tam go nie sprzeda bo zostanie sieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

0.40 gr to w tym roku cena nie adekwantna do kosztow bo to po kosztach ,nieakceptowalne .Za 40 groszy nic nie kupisz a ci co proponuja tyle to dziady w nowych mercedesach i to sa prawdziwi bogacze nic nie robiacy sobie z ludzmi .Mocznik 2.5 tys , coragen 100 zl na ha , na zaraze na przyszly rok same drogie preparaty , brak stopkielka , droga desykacja naci np spootlight, stal 100 % w gore (brak juz mozliwosci rozbudowy).Cale panstwo wypielo sie na ziemniaki ludzie nie jedza i jeszcze oferuja w markecie zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość konefał napisał:

Ziemniaki już po normalnym kopaniu anną nadają się tylko na handel krakusom czy innym góralom albo na giełdę  a po takim zabiegu nawet tam go nie sprzeda bo zostanie sieczka.

Lepiej pomyśl jak ziemię niszczy pociąganiem i kopaniem się, pyrki jak nie sprzeda to wypie.... A zniszczona struktura ziemi zostanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w dino i oglądałem ziemniaki - z jednej z firm skupujących z pod Kalisza towar dobrze wysortowany ale bardzo drobny myślę że nawet przy sadzeniu co 24 plon handlowy nie przekraczał 10-15t wiec o tym 400zl to zwykłe sianie fermentu.W Kaliszu jak były te spadki to za 6 zł szło kupić większą lule jak by to dobrze wysortowany to by została 1/3. Kto by im zawiózł te pyry po te 400zl jak to wtedy wyszło by po 2zl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość pankracy
4 godziny temu, Gość Pankraccy napisał:

Irga Arrow 17 zł nie siej fermentu

prosze nie podpinać się pod mój pseudonim. Irga jak ładna to po 20 a jak nawpuszczane luli to 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
34 minuty temu, Gość konefał napisał:

Piąć może się tylko w górę a w dół spadać a w przypadku ziemniaków to raczej lecieć na ryja.

Tak jak mówisz kolego czasem się ciężko patrzy na innych co jescze mają w ciul ziemniara ale co tam byznes to byznes raz zarobić da drugi raz może pogrążyć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość konefał napisał:

Piąć może się tylko w górę a w dół spadać a w przypadku ziemniaków to raczej lecieć na ryja.

Nasadzeń sporo pogoda idealna brak chorób musiało tak się skończyć ten sezon będzie jeszcze gorszy niż poprzedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
9 godzin temu, Gość Kra napisał:

Nasadzeń sporo pogoda idealna brak chorób musiało tak się skończyć ten sezon będzie jeszcze gorszy niż poprzedni

deszcz spadł ziemniak troche podrósł żniwa za pasem kasa potrzeba to dawaj wszyscy kopią. sezon do tej pory jest udany i taki zostanie. Tylko Panowie kopać z opamiętaniem bo dzisiaj 3/4 alejki na broniszach i po co?? przy poniedziałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Z mojego punktu widzenia nie porównywałbym tego roku z tamtym . Sezon dopiero sie rozpoczął a pogoda a zwłaszcza anomalia które nas dotykają są nieprzewidywalne ! Jeśli miałbym porównywać plonowanie na ten moment z poprzednim rokiem , to wcale takiej wydajności nie ma . W tamtym roku kto upchnął towar do września jeszcze po 6 zł , to miał szczęście  ale to wcale nie znaczy aby w tym roku podejmować taką strategię . Ja jestem optymistą i nie napalam się na jak najszybsze wykopanie i wywiezienie towaru . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...