Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpolskiDżonun
W dniu 26.09.2021 o 10:33, Gość Scania esi napisał:

Sezon 2021/22 nie kupuje ani grama nawozu, zobaczymy co grupa azoty zrobi, gdy odczuje to co rolnik brak możliwości sprzedaży i czy sprzeda nawóz poniżej kosztów produkcji tak jak my to robimy!

Ojej to Azoty w Kędzierzynie  pójdą do likwidacji dlatego że ty nie kupisz bigbaga saletry ojej koniec świata 

18 godzin temu, Gość Michal napisał:

Kolego 8-10 przy tych kosztach to jest śmieszna cena. A w sklepach 2.50-3 zł więc sorry. A jeszcze przechowanie też koszty i strata bo odparowuja. U nas że skrzynio palety 900kg od października do lutego odparowuja około 60 kg. Więc jak nie patrzył to cena musi być dużo większa. Jakoś nie mam ochoty robić za pół darmo. 

 

3 zł to jest max za worek 5 kg więc ... i nie koloryzuj ...U Ciebie w wiosce może jest 2.5 za kg ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto obraźliwy fragment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Michal napisał:

Kolego 8-10 przy tych kosztach to jest śmieszna cena. A w sklepach 2.50-3 zł więc sorry. A jeszcze przechowanie też koszty i strata bo odparowuja. U nas że skrzynio palety 900kg od października do lutego odparowuja około 60 kg. Więc jak nie patrzył to cena musi być dużo większa. Jakoś nie mam ochoty robić za pół darmo. 

 

Też bym chciał robic po 15 zeta ;) ale widzę co sie dzieje i wiem ze to cena z 2022 roku oby oby. 

A co do sklepów... ja ogólnie nie narzekam robię 200 ha warzyw ziemniak pekin kapusta cebula burak i 80 ha zboz. Niechce zeby to zle zabrzmiało ale zawsze mozna rzucic gospodarkę i swoja siec rozwijać skoro to taki raj. Malo mojego towaru idzie na markety chyba ze przez tirowych pośredników co nieznam docelowego miejsca, no burak dzien w dzień też pośrednik odbiera na lidla.  Polecam isc w jakość, dobierać odmiany chodliwe i wymieniać z centrali nieważne po ile zawsze wyjdziesz na tym lepiej niż z tzw ogloszen 2 lata po centrali. I wyrzucać poza kalibry i brzydkie a nie upychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
2 godziny temu, Gość KRK napisał:

Też bym chciał robic po 15 zeta ;) ale widzę co sie dzieje i wiem ze to cena z 2022 roku oby oby. 

A co do sklepów... ja ogólnie nie narzekam robię 200 ha warzyw ziemniak pekin kapusta cebula burak i 80 ha zboz. Niechce zeby to zle zabrzmiało ale zawsze mozna rzucic gospodarkę i swoja siec rozwijać skoro to taki raj. Malo mojego towaru idzie na markety chyba ze przez tirowych pośredników co nieznam docelowego miejsca, no burak dzien w dzień też pośrednik odbiera na lidla.  Polecam isc w jakość, dobierać odmiany chodliwe i wymieniać z centrali nieważne po ile zawsze wyjdziesz na tym lepiej niż z tzw ogloszen 2 lata po centrali. I wyrzucać poza kalibry i brzydkie a nie upychac.

I to jest gospodarz z krwi i kości. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy zostawcie te pyry i lećta gdzieś odpocząć bo wam się już w mózgach te pyrki zakorzeniły? przykro patrzeć a te wpisy co jeden to lepszy i mądrzejszy. Ziemniak w Europie jest jak ryż u Chińczyka to ma być najtańsze jadło dla ludu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo małych co mieli do 1 h zrezygnowało i nie posadzili w ogóle ale większy żaden nie zmniejszył areału tylko posadzili więcej bo gorszego roku nie będzie na pewno niż ten co był. dzisiał byłe na stołówkę zawieść ziemniaki i  babka mówiła ze już w tym tyg miała kilka osób co proponowali jej niższą cenę od mojej więc tak kolorowo nie ma . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent
25 minut temu, Gość pionek napisał:

dużo małych co mieli do 1 h zrezygnowało i nie posadzili w ogóle ale większy żaden nie zmniejszył areału tylko posadzili więcej bo gorszego roku nie będzie na pewno niż ten co był. dzisiał byłe na stołówkę zawieść ziemniaki i  babka mówiła ze już w tym tyg miała kilka osób co proponowali jej niższą cenę od mojej więc tak kolorowo nie ma . 

Ja posadziłem mniej. W tamtym roku 34 ha, a w tym 27 i powiem szczerze ze na drugi rok tylko 20. 

Pozdrawiam wytrwałych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Michal napisał:

Z kad Ty to wzieles Gusie jeden. W tym roku w Europie jest mniej nasadzen A w PL tym bardziej. Patrz nowe dane

ogólnie się tym nie przejmuje ale z głupotą trzeba walczyć , 2020 ziemniak 185771,97 2021 ziemniak 203933,32 w kalkulatorze sobie policz czy to więcej czy mnie? chyba że rolnicy w Polsce to altruiści i specjalnie podają że więcej ziemniaków sadzą żeby mniej dopłat dostać ?

https://rejestrupraw.arimr.gov.pl/# tutaj dane do sprawdzenia dla każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość producent napisał:

Ja posadziłem mniej. W tamtym roku 34 ha, a w tym 27 i powiem szczerze ze na drugi rok tylko 20. 

Pozdrawiam wytrwałych 

 ja posadziłem tyle samo  co rok temu i 5 lat do tyłu mam swój areał i go nie zmieniam nie raz jest lepiej nie raz gorzej jakoś ten rok optymistycznie nie wygląda niby się każdy podnieca za woreczki 15kg od 10-12zł a znam ludzi co po 5-6zł sprzedają bo mają ziemniaka bardzo dużo a boją się ze będzie gnić więc wypychają gdzie tylko się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Jaśmin ma racje. Podstawa słabej ceny jest to ze jeśli widzisz ze masz nadgniłe ziemniaki w polu to wypychasz resztę od razu z kombajnu bo wiadomo ze w listopadzie zrobi sie z tego dżem. Z resztą za chwilę mamy początek października miesiąc najtańszego ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Mogrdor napisał:

Jaśmin ma racje. Podstawa słabej ceny jest to ze jeśli widzisz ze masz nadgniłe ziemniaki w polu to wypychasz resztę od razu z kombajnu bo wiadomo ze w listopadzie zrobi sie z tego dżem. Z resztą za chwilę mamy początek października miesiąc najtańszego ziemniaka.

A wy glupiutcy Rolniczki, i znowu nie pofikacie :) ile damy za tyle oddacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gość Miro napisał:

A wy glupiutcy Rolniczki, i znowu nie pofikacie :) ile damy za tyle oddacie 

nie bój się rolnik zawsze wyjdzie na swoje jedynie wy handlerzyki macie się za mądrych a tak nie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość negocjatorr
3 godziny temu, Gość Esk napisał:

Hej chłopczyku , myślisz że błyszczysz bo tak napisałeś ?

nie przejmujmy się jakimś owsikiem.   dopiero się kopania zaczęły a nie jest tak różowo jakby się wydawało  umnie jak zawsze z jednego kawałka średnia wychodziła 40 -45 to w tym 30 . więc ziemniaków nie ma jakby się wydawało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małorolny
1 godzinę temu, Gość negocjatorr napisał:

nie przejmujmy się jakimś owsikiem.   dopiero się kopania zaczęły a nie jest tak różowo jakby się wydawało  umnie jak zawsze z jednego kawałka średnia wychodziła 40 -45 to w tym 30 . więc ziemniaków nie ma jakby się wydawało 

A u mnie sądząc 30 arów zawsze dokupowałem a w tym roku ze 300 worków sprzedam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno  sadze duzo pyr i obserwuje co sie dzieje inflacja dla mieszcucha to podobno srednio ok 5 %,a dla rolnika ile byscie wyliczyli bo mocznik idzie na 3 tys soli potasowej za 2 juz nie kupisz polifoska tez pewnie pójdzie na 3 ,, nawet worki do ziemniaków podrożały teraz kupuje 5 gr drozej o sile ludzkiej nie wspomne własciwie o jej braku, jakbym chciał kupic jakas maszyne nowa to już tylko na fundusz prow .A WIOZE PYRE NA LU I MI ODWALAJA 20 %

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Realista

Panowie kłócicie się ze tanie wasze produkty rolne a przyczyną jest jedną zajmujecie się najprostsza produkcja jest was za dużo nikt się z wami puki co nie liczy kierowców brakuje informatyków brakuje lekarz brakuje fachowców brakuje do łopaty brakuje a was jest za dużo i za dużo produkujecie i nikt tego więcej nie zje i musi być tanio zmieńcie zawód i po kłopocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Realista napisał:

Panowie kłócicie się ze tanie wasze produkty rolne a przyczyną jest jedną zajmujecie się najprostsza produkcja jest was za dużo nikt się z wami puki co nie liczy kierowców brakuje informatyków brakuje lekarz brakuje fachowców brakuje do łopaty brakuje a was jest za dużo i za dużo produkujecie i nikt tego więcej nie zje i musi być tanio zmieńcie zawód i po kłopocie. 

Nie do końca tak , kierowcy i informatycy wyjechali z kraju , a żywność ciągnie sìę do nas bez kontroli a państwo nie widzi lub nie chce widzieć problemu , wieś jest na wykończeniu . Tylko w telewizji pokazują cudowne gospodarstwa ale niech zajżą w ich księgowość to już tak różowo nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niestety producent
18 minut temu, Gość Esk napisał:

Nie do końca tak , kierowcy i informatycy wyjechali z kraju , a żywność ciągnie sìę do nas bez kontroli a państwo nie widzi lub nie chce widzieć problemu , wieś jest na wykończeniu . Tylko w telewizji pokazują cudowne gospodarstwa ale niech zajżą w ich księgowość to już tak różowo nie będzie. 

Bo jesteś w UE więc nic Ci do tego skad biedronka chce miec ziemniaki itd. Jak nasze jedzie na eksport to jest cacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Niestety producent napisał:

Bo jesteś w UE więc nic Ci do tego skad biedronka chce miec ziemniaki itd. Jak nasze jedzie na eksport to jest cacy. 

No akurat ziemniaków nie możemy eksportować do UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niestety producent
13 godzin temu, Gość Esk napisał:

No akurat ziemniaków nie możemy eksportować do UE. 

To po co ciągle Was interesuje czy Rumun bierze czy Węgier bierze jak nie możecie eksportować.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...