Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taniej już nie będzie
2 godziny temu, Gość Waco napisał:

A ja widzac te te zasięwy rzepaku i pszenicy gdzie ludzie co 10 lat nie uprawiali poodbierali swoje pola z dzierżaw bo przecież pszenica po 1000 to co on bedzie dzierzawil. Dlatego ja sadze ziemniaki w większej ilosci. Nawozu troche mam bo można bylo przewidzieć ze zdrozeje  a w zimie dokupie reszte bo potanieje tak jak stal juz tanieje. 

widzicie ze jest zmowa cenowa jak rolnik by się zmówił ze nie sprzedaje np rzepaku czy pszenicy to cena by się zrobiła a tak tak to teraz lepiej wychodzi pośrednik niż producent.  Ja kupiłem nawóz po 1330zł bo znajomy mi doradził ze będą jaja a nigdy tak wczas nie kupowałem. dobrze ze posuchałem a teraz jak znajomy chciał kupić to nie sprzedawają bo twierdzą ze nie ma nawozów a plac z tego co widziałem jest cały wypchany od góry do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość rolnik napisał:

Waco ma racje ze tanieje  stal w maju jak pytałem o drut zbrojeniowy to by 3,6zł za kg plus wat a w połowie czerwca już podskoczyło na 4,3zł plus Vat wkurzyłem się i zrezygnowałem z zakupu ale jak byłem tydzień temu  to cena za 12 drutu już była 3,9zł kg plus Vat a jak gadałem z znajomym to już kupował po 3700zł plus VAT. więc pompowany balonik już po mału pęka. Nawozy są bardzo drogie ale jak ktoś ma słabą ziemię jak u mnie to 6 i 7 klasa to czasem lepiej obsiać łubinem lub innym poplonem i dostać 1000zł więcej do dotacji  niż  posiać żytem i miec 3tony z h policzyć koszta 3x850=2550zl

koszta żniwa 320zł

- \oprysk na ziele miotła itp -150zł 200kg salmagu - teraz cena nie wiem ale około 450zł-500zł za 200kg 100kg soli potasowej 200zł i 100 saletry - 200zł 

wychodzi 1370zł a gdzie jeszcze paliwo czas itp zawieść jeszcze ziarno na skup magazynowanie ja w tym roku wszystko obsiewam łubinem niech ziemia odpocznie. owszem jak są ziemie dobrych klas o 1-4 to wydajności są 3 krotne większe więc zysk u mnie się to nie opłaca a nie chce dopłacać.

3650 + vat juz bez problemu kupi jako zwykły klient  a developerzy itd juz na składach biora po 3300 , zwykłym tak oo nie opuszcza bo po co jak i tak zadowoleni bo bylo drożej ale tak naprawde teraz składy zarabiają wiecej niz jak byl 4600 netto ;)

Drewno nastepny spadek ale zanim do nas dojdzie chwile zejdzie. Usa podbiło cene drewna a cena u nich juz wrocila do praktycznie ceny przed zwyzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość taniej już nie będzie napisał:

widzicie ze jest zmowa cenowa jak rolnik by się zmówił ze nie sprzedaje np rzepaku czy pszenicy to cena by się zrobiła a tak tak to teraz lepiej wychodzi pośrednik niż producent.  Ja kupiłem nawóz po 1330zł bo znajomy mi doradził ze będą jaja a nigdy tak wczas nie kupowałem. dobrze ze posuchałem a teraz jak znajomy chciał kupić to nie sprzedawają bo twierdzą ze nie ma nawozów a plac z tego co widziałem jest cały wypchany od góry do dołu.

Ja tez co moglem zakupilem a następny sobie kupie na spadku w lutym ;) a pszenica na zbiorach będzie po 650 przy tych zasiewach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma się co martwić zawsze jest jakaś inna alternatywa, teraz jest tak a po nowym roku może być inaczej. w każdym bądź razie obojętnie z kim by się nie rozmawiało to nikt jakoś nie jest zadowolony każdy rolnik widzi ze tak kolorowo nie jest teraz koszta paliwa i nawozów są strasznie drogie porównując ceny ziemniaków. a cześci do ciągników czy kombajnów to już też jest masakra rok temu remontowałem ursusa c360 włożyłem 12ty ale już porobiłem wszystko teraz 20tys bym musiał dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik. Że
W dniu 7.10.2021 o 22:19, Gość Jeszcze producent napisał:

A co powiesz na sytuację gdzie po załadowaniu samochodu kupujący płaci o 1,50 złotego mniej za woreczek niż było zgodzone bo tak mu pasuje? Jak go nazwać?

Nic tylko rozładować samochód i wygnać CH..a z podwórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik. Że napisał:

Nic tylko rozładować samochód i wygnać CH..a z podwórka

powinniśmy zrobić na stronie jakiś temat z oszustami ja  pamiętam miałem kiedyś taką sytuację ze naszykowałem ziemniaki i gość w ogóle nie przyjechał wyły wsypane w pryzmę i okryte uszykowane było 15ton w woreczki 15kg i się nie zgłosił tez to był taki okres ze w dzień było trochę na plusie a w nocy -5 i narobiłem sobie kłopotu ze musiałem to przewozić i trzymać w garażu dosyć długo bo nie było zbytu. takich ludzi powinno się publicznie ogłaszać by już tak robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
11 godzin temu, Gość piskorz napisał:

powinniśmy zrobić na stronie jakiś temat z oszustami ja  pamiętam miałem kiedyś taką sytuację ze naszykowałem ziemniaki i gość w ogóle nie przyjechał wyły wsypane w pryzmę i okryte uszykowane było 15ton w woreczki 15kg i się nie zgłosił tez to był taki okres ze w dzień było trochę na plusie a w nocy -5 i narobiłem sobie kłopotu ze musiałem to przewozić i trzymać w garażu dosyć długo bo nie było zbytu. takich ludzi powinno się publicznie ogłaszać by już tak robili

Tak zgadzam się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
51 minut temu, Gość Rolnik napisał:

czy ktoś napisze po ile ziemniak we worku Wielkopolska ? Hieny wydzwaniają i chciałyby kupić ale po 9 zł najlepiej a za takie oferty z góry dziękuję

 

6 zł za 15. Ja nie sprzedaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie jakiejś normalnej ceny na ziemniaki    to inflacja zrobi swoje tak jak wszystko podrożało w tym roku do okola to nie pamiętam nawóz  zwględem tamtego roku 200 % części do maszyn rolniczych też z 30% -40% w górę stal 100% i wszystko do okola czemu cyganią ze jest inflacja 5-6 procent jak by się wszystko uśredniło  co podrożało to jest około 35%. najlepiej wyszedł ten kto jeszcze wziął pożyczkę przed podwyżkami na budowę lub na co innego i kupił materiał jeszcze w starych dobrych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość pionek napisał:

jak nie będzie jakiejś normalnej ceny na ziemniaki    to inflacja zrobi swoje tak jak wszystko podrożało w tym roku do okola to nie pamiętam nawóz  zwględem tamtego roku 200 % części do maszyn rolniczych też z 30% -40% w górę stal 100% i wszystko do okola czemu cyganią ze jest inflacja 5-6 procent jak by się wszystko uśredniło  co podrożało to jest około 35%. najlepiej wyszedł ten kto jeszcze wziął pożyczkę przed podwyżkami na budowę lub na co innego i kupił materiał jeszcze w starych dobrych cenach

Ziemniak też względem poprzedniego roku zdrozal 100 % nie narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jeszcze producent
4 godziny temu, Gość Rom napisał:

Ziemniak też względem poprzedniego roku zdrozal 100 % nie narzekać

Mała poprawka .Nie mógł zdrożeć bo w zeszłym roku był za darmo. Nawet koszty się nie zwróciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda ze ziemniak nie zdrozal bo byl za darmo .Skonczyluscie juz wykopki ?????mi zostalo 6 ha i tytram tak sobie ale pyrki nie dosc ze je przypilnowalem to jest badziew tak 25 % to nieksztaltne bardzo brzydkie nadajace sie na pasze i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
15 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

czy ktoś napisze po ile ziemniak we worku Wielkopolska ? Hieny wydzwaniają i chciałyby kupić ale po 9 zł najlepiej a za takie oferty z góry dziękuję

 

Daj namiar na 9 zł to puszcze 5 aut na szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Jeszcze producent napisał:

Mała poprawka .Nie mógł zdrożeć bo w zeszłym roku był za darmo. Nawet koszty się nie zwróciły

Ja za darmo nie płaciłem. Dzwonili i prosili zebym po 3 zl zapłacił. A teraz 7 trzeba płacić jak zyc.. jee.. inflacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...