Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość franek
19 minut temu, Sieradzak napisał:

Myślałem że w tym roku się trochę opamietaja ale niestety nic z tego. 

każdy rok jest inny.Trzeba liczyć że się odbije.Wszyszcy tyle nie będą sadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Też sieradzak

Sieradzak, a weż no ty się pochwal ile masz przykryte w tym roku. Każdy płacze co za głupek te przykrywania wymyślił a po 10ha przykryte. Ja mam 1ha przykryte i mi starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Ja sądzę, że w tym roku będzie nie najgorzej dlatego, że:

a. ludzie mają krótką pamięć, jak zacznie się źle to na siłę wykopią wczesne a późny zimą zapłaci

b. lepsza jakość towaru, dużo ludzi wymieni sadzeniaka bo jest on równie tani jak jadalny (oczywiście ten bez dokumentu)

c. mało prawdopodobne żeby w całej europie powtórzył się tak korzystny przebieg pogody

d. lockdown w końcu się skończy i mniej lub bardziej ale wrócimy do normalności (chociaż to moim zdaniem ma mniejszy wpływ bo czy tu czy tu ludzie jedzą tyle samo)

Podsumowując należy sadzić ziemniaki bo sytuacja się poprawi, do tego pojawiła się luka bo ja na ten sezon rezygnuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Wojtek napisał:

Ja sądzę, że w tym roku będzie nie najgorzej dlatego, że:

a. ludzie mają krótką pamięć, jak zacznie się źle to na siłę wykopią wczesne a późny zimą zapłaci

b. lepsza jakość towaru, dużo ludzi wymieni sadzeniaka bo jest on równie tani jak jadalny (oczywiście ten bez dokumentu)

c. mało prawdopodobne żeby w całej europie powtórzył się tak korzystny przebieg pogody

d. lockdown w końcu się skończy i mniej lub bardziej ale wrócimy do normalności (chociaż to moim zdaniem ma mniejszy wpływ bo czy tu czy tu ludzie jedzą tyle samo)

Podsumowując należy sadzić ziemniaki bo sytuacja się poprawi, do tego pojawiła się luka bo ja na ten sezon rezygnuję :)

Nie chcę tu nikogo martwić ale c19 nie skończy się szybko , bo to jest zaplanowane . Druga sprawa to nas ratuje tylko susza na co w tym roku się nie zanosi . Trzeba być realistą ten rok będzie taki sam cenowo jak poprzedni i dlatego ja o połowę zmniejszam areał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
51 minut temu, Gość Lolo napisał:

Nie chcę tu nikogo martwić ale c19 nie skończy się szybko , bo to jest zaplanowane . Druga sprawa to nas ratuje tylko susza na co w tym roku się nie zanosi . Trzeba być realistą ten rok będzie taki sam cenowo jak poprzedni i dlatego ja o połowę zmniejszam areał .

Brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Wojtek napisał:

Ja sądzę, że w tym roku będzie nie najgorzej dlatego, że:

a. ludzie mają krótką pamięć, jak zacznie się źle to na siłę wykopią wczesne a późny zimą zapłaci

b. lepsza jakość towaru, dużo ludzi wymieni sadzeniaka bo jest on równie tani jak jadalny (oczywiście ten bez dokumentu)

c. mało prawdopodobne żeby w całej europie powtórzył się tak korzystny przebieg pogody

d. lockdown w końcu się skończy i mniej lub bardziej ale wrócimy do normalności (chociaż to moim zdaniem ma mniejszy wpływ bo czy tu czy tu ludzie jedzą tyle samo)

Podsumowując należy sadzić ziemniaki bo sytuacja się poprawi, do tego pojawiła się luka bo ja na ten sezon rezygnuję :)

Ja z kim bym nie rozmawiał to zwiększ bo cytuje przecież dużo ludzi zrezygnuje, pogoda wyreguluje, sadzeniak swój świeży to nie wyżuci, coś wymokło to tam się dosadzi ziemniakiem, a tak wogle to nie ma co się zrażać i trzeba sądzić dalej. Ręce opadają jak się to słyszy. Zaznaczę że to nie mali rolnicy wszyscy w przedziale 40-50 ha. ziemniaka.Zwiększają o 20-50%. Brak słów kolejny rok w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FENDT

A gdzie tam w plecy na Sieradzu John Deere, FENDT-y z nawigacjami latają widać kasa się zgadza. Na Sieradzu to i po 20 groszy się opłaci przecież na Sieradzu wczesnego kopie się 60 ton i to już w maju. Hahhahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
4 godziny temu, Sieradzak napisał:

W zeszłym roku był szał na sadzeniaka,kopaczki i. kombajny do ziemniaków to i przecież nie postawiają tego w krzaki tylko będę pier.... te pyrki a później cenę. 

te anny to pracowaly jak były nowe i ziemiak szedł a pózniej stały w krzakach.Na tamten sezon zostaly chwilowo wyciągniete ale po tym znów w krzaki:D. Krowiarze już nie sadzą,ale dużo pobrało dofinansowania do małych gospodarstw i teraz muszą pier... po hektarze i warzywek tez.Lepiej jakby tego nie było dla nich i dla nas to utrucię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość 100lec
1 godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Stary wyceniony na 2,5 worek, przyjeżdża kupiec i mówi dam 2 zł i co zrobić?

Pokazać mu bramę, niech wraca na pusto, ziemniaki sprzedać choćby po złotówce za worek albo oddać komuś za darmo a dziadowi nie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Scania esi napisał:

Stary wyceniony na 2,5 worek, przyjeżdża kupiec i mówi dam 2 zł i co zrobić? Młody będzie w podobnej cenie.

Przyjadę talerzowka i zrobię porzadek z twoimu młodymi bedziesz mial problem z glowy płaczku sieradzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 14:15, Konstantynopolitanczyk napisał:

A u mnie pod agrylem i na tym folia nic nie ma a pod samą folia już się pojawiają. W jednym czasie sadzone

To leć do apteki ...

Edytowane przez IGRiT
Komentarz poniżej poziomu. Proszę bardziej merytorycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...