Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Z ziemniakiem to coraz gorzej bo to samemu ciezko zrobic a dzieci na wsi nie ma a rodzice to juz sie nie nadawaja no i znalezc kogos na kombajn do wybietania bryly powodzenia a ciekaw jestem jak bedzie nalot stonki ?!!! ,to przeciez karate ,furry, cyperkill i tym podobnych to 90 % gwarancji ze masz krzak zzarty od stonki ,jeszcze na zaraze ten tanie srodki wycofuja a preparat do desykowania to cena kosmos przy tej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
11 godzin temu, Gość Abziem napisał:

jak tam w okolicach Sieradza pyrki powychodziły cos ?

powychodziły już dawno. 10cm może nie mają ale całkiem ładnie to wygląda pomimo tych przymrozków w święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale pod koniec  nastepnego tygodnia bedzie rumun ?Moj sasiad jezdzi w firmie i maja juz spedycje .A u nas bedzie w czerwcu to Nas rumun cenami zniszczy ?Miejmy nadzieje ze ktos tym sie zajmnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ursus4062 napisał:

Pier**lisz? 

Twoje beda w maju , ale sory ja sadzilem po 20 marca i jeszcze w ziemi siedza zimno i mokro daje rade a rumuny w tym roku zaczeli przykrywac , co wczesniej nie kryli dla tego beda mieli lada dzien ziemniara ? jak u Nas bedzie 15 ton to u nich drugie tyle , najgorsze to , ze nasz stary stanie a sam mam jeszcze 30 ton .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Krzychu napisał:

Zadnego rumunia nie bedzie tak szybko tam tez jest zimno jak u nas ,handel starym ziemniakiem do 20 czerwca

Ja mam jeszcze 100 ton starego zainteresowanie duże ale leży sobie w chłodni i może doczeka się lepszych czasów a jak nie to żadna strata przy obecnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się zdziwisz. Młody rumun max 2 tygodnie i jest. Handluje z Rumunem i mówi że na bukareszcie juz jest jak jajka. Laduje jeszcze 2 tiry i koniec handlu starym ziemniakiem. Sprowadzal nie będę bo jestem rolnikiem ale firmy handlujące tylko czekają żeby go przywiez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Wiosna napisał:

Ja mam jeszcze 100 ton starego zainteresowanie duże ale leży sobie w chłodni i może doczeka się lepszych czasów a jak nie to żadna strata przy obecnej cenie?

Dokładnie tak zainteresowanie duże ale płacić nie chcą. Za 27gr. nie będę szykował powoli część idzie na paszę po 20gr a reszta od 47gr do złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rolnik9876 napisał:

Aż się zdziwisz. Młody rumun max 2 tygodnie i jest. Handluje z Rumunem i mówi że na bukareszcie juz jest jak jajka. Laduje jeszcze 2 tiry i koniec handlu starym ziemniakiem. Sprowadzal nie będę bo jestem rolnikiem ale firmy handlujące tylko czekają żeby go przywiez. 

Mi tez tak na hurtowni mowili ze beda mniej brac bo za tyg. rumun .A moje stoja w wodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodę tam mają teraz. Temp powyżej 20 to szybko im dibija.. lepiej niech wcześniej zaczną i się wyprzedadza zanim my zaczniemy i rozjedza rynek na młodego i potem już klient będzie chciał tylko młodego, a nie będą mówić,, cooo taki drogi? To ja wolę jeszcze starego kupić, zaczekam aż młody z tanieje,,. A co do starego to jak będą rumuna wozić, bo to nie uniknione to na powrocie starego będą ładować bo już tak bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...