Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gość Polak napisał:

A tak wgl to sadzil ktos juz z tu obecnych ? Sam sadze 18 pod wloknine ale jeszcze pola nie widzialem w tym roku ?nie mam juz ochoty bo kasa z tego coraz mniejsza przez rumuna a zbyt coraz gorszy  .Nie ma konkretnej kasy na tym ,  sadze bo wlokniny jeszcze mam w miare ale jak sie podra to tyle , dosc sie orobilem .

Ordea dzisiaj -6 dzień +5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiosna
45 minut temu, Gość Pyrks napisał:

Łódzkie, folia z włóknina posadzona 2 marca ale to tylko 0.5 ha, a 4 ha włókniny wsadzone czwartek piątek i zima na polu od wczoraj. 

Nie ma się co czarować wszystko się opóźni a czy wyjdzie na plus to czas pokaże 

35 minut temu, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

U mnie dzisiaj 6 rano -8 przy oknie to w polu dycha była na bank. A jak u was? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
4 godziny temu, Gość maciek napisał:

ziemniaki pod okryciem mróz -7  sieradz nie wiem  czy nie zmarzły 

ziemniaki na 100% nie zmarzły.gorzej z kielkami jak coś.patrzyłem ziemia pod folią na 1cm zmarznięta nic im nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Badylarz Kaliski
24 minuty temu, Gość Wczesnepyrk2112 napisał:

nic im nie będzie pod okrywami 

Kiełki odpadną a niektóre zaczarnieją rizoktonioza zrobi swoje, ziemia zimna nie wygrzana, dzisiejsza noc będzie decydująca w centrum nawet -8. Podwójne przykrycie nic nie pomoże, nawet szkodzi ponieważ pod samą folia ziemia w słoneczny dzień się nagrzewa a gdy mamy dodatkowo włókninie ona cieniuje przeco promienie słoneczne nie docierają do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartłomiej
4 godziny temu, Gość Badylarz Kaliski napisał:

Kiełki odpadną a niektóre zaczarnieją rizoktonioza zrobi swoje, ziemia zimna nie wygrzana, dzisiejsza noc będzie decydująca w centrum nawet -8. Podwójne przykrycie nic nie pomoże, nawet szkodzi ponieważ pod samą folia ziemia w słoneczny dzień się nagrzewa a gdy mamy dodatkowo włókninie ona cieniuje przeco promienie słoneczne nie docierają do ziemi.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olesnixa

Nic nie bedzie ziemiarom w ziemi tym bardziej przykrytym .Smarowac chlopy kombajny a nie martwic sie .Nawet lepiej jak teraz wymrozi to w maju bedzie spokoj z mrozem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
1 godzinę temu, Gość Olesnixa napisał:

Nic nie bedzie ziemiarom w ziemi tym bardziej przykrytym .Smarowac chlopy kombajny a nie martwic sie .Nawet lepiej jak teraz wymrozi to w maju bedzie spokoj z mrozem ?

zawsze lepiej jak jest mróz w maju bo każdemu średnio 10% wymrozi jednemu wiecej drugiemu mniej.A  to 10% mniej towaru to już robi dużo.W 2020r każdy miał takie same ziemniaki czy przykryte folia czy włokniną ,czy podlewał czy nie czy nie bo przepadywało i co z tego bylo lipa. Lepiej jak są jakieś anomalie towaru mniej a kasa ta sama i sprzedac łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
1 godzinę temu, Gość pankracy napisał:

zawsze lepiej jak jest mróz w maju bo każdemu średnio 10% wymrozi jednemu wiecej drugiemu mniej.A  to 10% mniej towaru to już robi dużo.W 2020r każdy miał takie same ziemniaki czy przykryte folia czy włokniną ,czy podlewał czy nie czy nie bo przepadywało i co z tego bylo lipa. Lepiej jak są jakieś anomalie towaru mniej a kasa ta sama i sprzedac łatwiej

 Pankracy myślę że 12 maja zadbasz o te minusowe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bigben
3 godziny temu, Gość pankracy napisał:

zawsze lepiej jak jest mróz w maju bo każdemu średnio 10% wymrozi jednemu wiecej drugiemu mniej.A  to 10% mniej towaru to już robi dużo.W 2020r każdy miał takie same ziemniaki czy przykryte folia czy włokniną ,czy podlewał czy nie czy nie bo przepadywało i co z tego bylo lipa. Lepiej jak są jakieś anomalie towaru mniej a kasa ta sama i sprzedac łatwiej

A ja akurat nie przykrywam bo szkoda mi kasy to mi wymrozi wszystko,  lepiej zeby wgl nie bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Malinowykroll
17 minut temu, Dynamit napisał:

Czy od rizoktoniozy bulwy moga gnic? Kopane w czerwcu. Na tym poli stwierdzona rizoktonioza. Ale czy to powod gnicia tych ziemniakow? IMG_20200616_084322.thumb.jpg.a04c6477c5afa9f5faaa022aab62d51f.jpg

Rizoktonioza to choroba kielka bardziej mi to wyglada na mokra zgnilizne mozliwe ze zawirusowany material mialem tak z milkiem kiedys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec

I to jest ta słynna jakość polskich ziemniaków? Jeszcze powiedz że miałeś 60 ton z ha jak wszyscy bajkopisarze.

To jest sucha zgnilizna inaczej fusarium. Przy ryzoktoniozie były by czarne skleroty na powierzchni które powodują gnicie  dużo rzadziej i bardziej punktowo a tu widać ziemniaki czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość 100lec napisał:

I to jest ta słynna jakość polskich ziemniaków? Jeszcze powiedz że miałeś 60 ton z ha jak wszyscy bajkopisarze.

To jest sucha zgnilizna inaczej fusarium. Przy ryzoktoniozie były by czarne skleroty na powierzchni które powodują gnicie  dużo rzadziej i bardziej punktowo a tu widać ziemniaki czyste.

Nie, 25 ton na początku czerwca. Nie pisze zadnych bajek tylko pytam bo na innych polach tego nie mialem. Sadzeniaki brane z centrali. Jaki powod ze pojawia sie ta sucha zgnilizna? Pod palcem az strzelaly.. Jakies 10%plonu takie cos... Trzeba dodac ze byly ulewy ale pojawialo sie to nawet na lekkiej ziemii na gorce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia
11 godzin temu, Dynamit napisał:

Nie, 25 ton na początku czerwca. Nie pisze zadnych bajek tylko pytam bo na innych polach tego nie mialem. Sadzeniaki brane z centrali. Jaki powod ze pojawia sie ta sucha zgnilizna? Pod palcem az strzelaly.. Jakies 10%plonu takie cos... Trzeba dodac ze byly ulewy ale pojawialo sie to nawet na lekkiej ziemii na gorce

Jaka odmiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...