Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Realista
2 godziny temu, Gość Miki napisał:

Pewnie że podwyżka i to nie jedna. 

20 lat temu w połowie lutego 1.1zl‐1.2zl idared z przechowalni sprzedawany do Agro z Janówka do Rusina a dziś z KA cena 1zł ŚMIECH ????.nich każdy przypomina sobie ile co kosztowało,pracownik, sprzęt itp... 

Opryskiwacz wulkan 18 tyś 20 lat temu a dziś podają cenę 38 tyś. Mitterier w Activ 80tys plus jeszcze gadżety i to ceny były bo stal zdrożała i ceny do góry.Panowie ceny do góry obudżcie się ,koniec tego kabaretu z cenami.Kazdy do towaru lub usługi doliczýł podatek Koronawirus   bo poszło wszystko do góry. Kupcy mówią że to są dobre ceny a ja się pytam dla kogo bo nie dla producenta.

Wszystko zgadza się. Ale zapomnil Pan o jednym. Co cenę ustalić nie może a nie sprzedawca, a nie kupiec.A tylko rynek.Niestety może być idared i w kwietniu po 1 zł.I nikt na to nie ma wpływu, oprócz rynku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To dlaczego wschód  czy zachód ma wyższe ceny jak My  to żyjemy na innej planecie? Serbia galę mieli 3.5zl producent o tym pisali wszędzie i komu sprzedawali + marża. 

2 godziny temu, Gość Realista napisał:

Wszystko zgadza się. Ale zapomnil Pan o jednym. Co cenę ustalić nie może a nie sprzedawca, a nie kupiec.A tylko rynek.Niestety może być idared i w kwietniu po 1 zł.I nikt na to nie ma wpływu, oprócz rynku.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
5 godzin temu, Gość Miki napisał:

Pewnie że podwyżka i to nie jedna. 

20 lat temu w połowie lutego 1.1zl‐1.2zl idared z przechowalni sprzedawany do Agro z Janówka do Rusina a dziś z KA cena 1zł ŚMIECH ????.nich każdy przypomina sobie ile co kosztowało,pracownik, sprzęt itp... 

Opryskiwacz wulkan 18 tyś 20 lat temu a dziś podają cenę 38 tyś. Mitterier w Activ 80tys plus jeszcze gadżety i to ceny były bo stal zdrożała i ceny do góry.Panowie ceny do góry obudżcie się ,koniec tego kabaretu z cenami.Kazdy do towaru lub usługi doliczýł podatek Koronawirus   bo poszło wszystko do góry. Kupcy mówią że to są dobre ceny a ja się pytam dla kogo bo nie dla producenta.

Ojej, żebyś nie padł z głodu przy tych słabych cenach.

W tym roku kolejna dokładka, ile to można tak żyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Na wiosnę jędrność będzie decydować o cenie.. Już dziś w komorach KA wiele jabłek ma jędrność na poziomie 5,5-6kg a jest to jędrność minimum jaka powinna być już dziś podana na Export.. Za 2 miesiące z nie wielu komór jabłko będzie miało taką jędrność.... Pamiętać trzeba że co tydzień jędrność się zmniejsza.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Adam napisał:

Na wiosnę jędrność będzie decydować o cenie.. Już dziś w komorach KA wiele jabłek ma jędrność na poziomie 5,5-6kg a jest to jędrność minimum jaka powinna być już dziś podana na Export.. Za 2 miesiące z nie wielu komór jabłko będzie miało taką jędrność.... Pamiętać trzeba że co tydzień jędrność się zmniejsza.. 

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

Niźsza to znaczy 1zł, 1,5zł, czy 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec
51 minut temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

Za tanio, człowieku, nie można tak tanio sprzedawać! Cenę do góry, minimum 2,5!

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

A w jakiej cenie sprzedałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

wszędzie cena spada jest wysyp jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
51 minut temu, Prorok napisał:

Prawda...ile nie ma to ciągle mało

A trumna nie ma kieszeni;)

Przecież prawda jest taka, że obecnie jakby się pojawiła cena 3zł to i tak wielu by nie sprzedało, bo jak dają 3 to zaraz dadzą 4.

Chłop tak ma, wiecznie za tanio.

A jakby było 3 i padło z dnia na dzień niżej 2 z zapowiedzią dalszych obniżek to kolejki i dzwonienie jeden przez drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Przecież prawda jest taka, że obecnie jakby się pojawiła cena 3zł to i tak wielu by nie sprzedało, bo jak dają 3 to zaraz dadzą 4.

Chłop tak ma, wiecznie za tanio.

A jakby było 3 i padło z dnia na dzień niżej 2 z zapowiedzią dalszych obniżek to kolejki i dzwonienie jeden przez drugiego.

Panie kupiec olej tych chłopów, sprowac z zachodu przynajmniej będziesz miał zero przed przecinkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Przecież prawda jest taka, że obecnie jakby się pojawiła cena 3zł to i tak wielu by nie sprzedało, bo jak dają 3 to zaraz dadzą 4.

Chłop tak ma, wiecznie za tanio.

A jakby było 3 i padło z dnia na dzień niżej 2 z zapowiedzią dalszych obniżek to kolejki i dzwonienie jeden przez drugiego.

Powiedz jeszcze źe kupcy nie chcieliby kupować po 0,5pln a sprzedawać po 2,5pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Godzinę temu, Gość Nnnn. napisał:

Panie kupiec olej tych chłopów, sprowac z zachodu przynajmniej będziesz miał zero przed przecinkiem

Najpierw to ty sprowadź sobie słownik, a później się włączaj do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Godzinę temu, Gość Gość s napisał:

Powiedz jeszcze źe kupcy nie chcieliby kupować po 0,5pln a sprzedawać po 2,5pln

Normalne, tak samo jak ty byś chciał sprzedać za wagę 3/4 przemysłu w skrzyni i się cieszyć, że udało ci się zrobić kogoś w uja i niech się martwi on, ja mam problem z głowy. 

Dlatego nigdy w handlu nie będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Normalne, tak samo jak ty byś chciał sprzedać za wagę 3/4 przemysłu w skrzyni i się cieszyć, że udało ci się zrobić kogoś w uja i niech się martwi on, ja mam problem z głowy. 

Dlatego nigdy w handlu nie będzie normalnie.

Jak ktoś kogoś nie wydyma to nie ma udanego biznesu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dużo naszych kolegów sadowników stroi towar w skrzyniach   , także zamiast być handel za wagę w skrzyni standardem to będzie coraz rzadziej występował.  Ja chce sprzedać Goldena prinsa mutsu i szampiona reno po przesortowaniu za 2 zł i nikt nie chce dac 

Za Goldena 1,9 od 7

Prinsa 1,7 od 7 

Mutsu 1,6 od 7 cm 

Szampiona 1,6 od 7 

Także czekamy nie chce 3 za wagę ani 4 tylko 2 po przesortowaniu i nie mogę wziąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...