Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Michał S napisał:

Prawda jest taka że dużo naszych kolegów sadowników stroi towar w skrzyniach   , także zamiast być handel za wagę w skrzyni standardem to będzie coraz rzadziej występował.  Ja chce sprzedać Goldena prinsa mutsu i szampiona reno po przesortowaniu za 2 zł i nikt nie chce dac 

Za Goldena 1,9 od 7

Prinsa 1,7 od 7 

Mutsu 1,6 od 7 cm 

Szampiona 1,6 od 7 

Także czekamy nie chce 3 za wagę ani 4 tylko 2 po przesortowaniu i nie mogę wziąć. 

Dużo osób czeka. Towaru nie brakuje, ogólnej wysyłki sa realizowane na bieżąco. Lekki niedobór jest Gali Royal ale jej już w komorach nie ma strasznie za wiele.

Uważajcie na jędrność chłopaki. U mnie Prince w ciągu dwóch tygodnia spadł o 0.5kg... jedynie co fajnie się trzyma to Red Delicious. Twardy jak kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Realista
18 minut temu, Michał S napisał:

Prawda jest taka że dużo naszych kolegów sadowników stroi towar w skrzyniach   , także zamiast być handel za wagę w skrzyni standardem to będzie coraz rzadziej występował.  Ja chce sprzedać Goldena prinsa mutsu i szampiona reno po przesortowaniu za 2 zł i nikt nie chce dac 

Za Goldena 1,9 od 7

Prinsa 1,7 od 7 

Mutsu 1,6 od 7 cm 

Szampiona 1,6 od 7 

Także czekamy nie chce 3 za wagę ani 4 tylko 2 po przesortowaniu i nie mogę wziąć. 

   Jak będzie cena po 2,to będziesz chciał po 2,50.Jak będzie po 2,50 to będziesz czekał na 3.I to taka rzeczywistość. Chłopu zawsze mało i on co roku doklada do biznesu..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Realista napisał:

   Jak będzie cena po 2,to będziesz chciał po 2,50.Jak będzie po 2,50 to będziesz czekał na 3.I to taka rzeczywistość. Chłopu zawsze mało i on co roku doklada do biznesu..............

Przytoczę Panu historię z własnego podwórka.  Mój stały  kupiec( przynajmniej Tak mi się wydawało) kupował u mnie jabłka w 2018 r na wiosnę cena była 35 zł. za skrzynkę ,potem zrobiło się 38 a on na to, zostawmy 35 bo i tak dobra cena A ja biorę wszystko .To ja na to OK, teraz ja  opuszczę później Ty dolożysz . Rok później wiosną 2019 ten sam kupiec daje 9 zł za skrzynkę ja mówię dołóż na 10 za co to robić , A ON że jak chce to mogę robić bo on ma gdzie kupić,  Odmówilem nie robiłem,  Minął rok wiosną 2020 kupuje u mnie jabłka ten sam kupiec płaci 45 zł ,przyjeżdża nastepny raz ja mu mówię 48 on żeby zostało 45 bo bierze wszystko ( tym razem nie dałem się nabrać na miłość na Dobre i Złe ) I mówię płać albo spadaj I zapłacił. I przyjeżdża 

 

MORAŁ TEJ BAJKI JEST TAKI ZE NIKT NIKOMU ŁASKI NIE ROBI .KADY CHCE MAKSYMSLIZOWAC SWOJE ZYSKI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
25 minut temu, Michał S napisał:

Przytoczę Panu historię z własnego podwórka.  Mój stały  kupiec( przynajmniej Tak mi się wydawało) kupował u mnie jabłka w 2018 r na wiosnę cena była 35 zł. za skrzynkę ,potem zrobiło się 38 a on na to, zostawmy 35 bo i tak dobra cena A ja biorę wszystko .To ja na to OK, teraz ja  opuszczę później Ty dolożysz . Rok później wiosną 2019 ten sam kupiec daje 9 zł za skrzynkę ja mówię dołóż na 10 za co to robić , A ON że jak chce to mogę robić bo on ma gdzie kupić,  Odmówilem nie robiłem,  Minął rok wiosną 2020 kupuje u mnie jabłka ten sam kupiec płaci 45 zł ,przyjeżdża nastepny raz ja mu mówię 48 on żeby zostało 45 bo bierze wszystko ( tym razem nie dałem się nabrać na miłość na Dobre i Złe ) I mówię płać albo spadaj I zapłacił. I przyjeżdża 

 

MORAŁ TEJ BAJKI JEST TAKI ZE NIKT NIKOMU ŁASKI NIE ROBI .KADY CHCE MAKSYMSLIZOWAC SWOJE ZYSKI .

Tu już zostało napisane, że kupiec z giełdy to nie kupiec. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
13 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Normalne, tak samo jak ty byś chciał sprzedać za wagę 3/4 przemysłu w skrzyni i się cieszyć, że udało ci się zrobić kogoś w uja i niech się martwi on, ja mam problem z głowy. 

Dlatego nigdy w handlu nie będzie normalnie.

Dlaczego 3/4 przemysłu,w cenie deseru sprzedam pełne skrzynie przemysłu jeźeli znajdę kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko muśi się już wstawiać na jeśieni do komór przystrojone.kupiec ogląda podoba mu się dogaduję cenę kasa na podwórku i dalej jego problem nie muj.Ja swoje zrobiłem.Kto by wysypywał na przemysł.A wiadomo jakie jabłko jest urwane i wkładane.Dlatego w markętach widać jaki piękny towar na półkach.Ale jeszcze trochę to będzie cięzko głupiego znaleś za wagę w szkrzyni.W tym roku jeszcze mi się udało.I nie żle na tym wyszłem przy tych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kupiec napisał:

Ja to już czekam tylko maja i truskawek, na miękkim jest piniondz, a nie na tych jabłkach, gdzie za jakieś grosze trzeba się użerać i marznąć na BDFie. ?

Na długo ci utkwiły w pamięci te słowa 

Widać że zabolało kompleksy ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
17 godzin temu, Gość Zenek napisał:

Jabłko muśi się już wstawiać na jeśieni do komór przystrojone.kupiec ogląda podoba mu się dogaduję cenę kasa na podwórku i dalej jego problem nie muj.Ja swoje zrobiłem.Kto by wysypywał na przemysł.A wiadomo jakie jabłko jest urwane i wkładane.Dlatego w markętach widać jaki piękny towar na półkach.Ale jeszcze trochę to będzie cięzko głupiego znaleś za wagę w szkrzyni.W tym roku jeszcze mi się udało.I nie żle na tym wyszłem przy tych cenach

Kiepska prowokacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ssanie na jabłko niesamowite. Telefony urywają się. Już  po 2 zł za wagę za princa dają 

2 zł to już dawno temu byłi. Dziś miałem propozycje 3 zł za 2kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

gorzej jak na jeśieni.Ta pogoda może poprawi handel.Na giełdach się mocno ruszyło.Nawet są braki nie ma co kupić

Jak kupiec zajęty komentarzami na Igrit nie zdziera butów na kostce.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...