Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Prorok napisał:

Raczej 40 bo chlodniarze ostro umoczyli i nie będą wyrywać się z cenami

Wszystko zależy od producenta za ile odda ale większość geniuszy nie ma swoich skrzyń bo najlepsza kontrola to prosto z pola a oni muszą oberwac

Stąd moje przypuszczenie że będzie taniej niż wszyscy się spodziewaja

wydaje mi się, że gala golden delikatnie powyżej złotówki, prince, champion, ligol coś koło 60-65 gr będzie, gloster idared to nie piszę, bo raczej niesprzedawalne to będzie, piszę o moich przypuszczeniach prosto z pola cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

13 minut temu, Gość xyz napisał:

wydaje mi się, że gala golden delikatnie powyżej złotówki, prince, champion, ligol coś koło 60-65 gr będzie, gloster idared to nie piszę, bo raczej niesprzedawalne to będzie, piszę o moich przypuszczeniach prosto z pola cenach

Jeszcze będzie pan idared i pan gloster...mówię ci

Przyjdzie zima i wykosi galę z goldenem...

Jest tu taki geniusz co tak pisze.moze się jeszcze odezwie;)

Nie jestem optymista co do tego sezonu.po prostu nie ma gdzie tego sprzedać

Cos weźmie Egipt.

Białoruś raczej temat zamknięty dzięki asom z PiSS

Nie widzę gdzie to ulokujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość Wiesiek napisał:

Jako gosc nie można pisać bo admin odrzuca, gdzie nie obrażam nikogo i nie wyzywam.

a Prorok ma prawo rzuca mięsem;

-,,debile, ameby inteligentne" i jeszcze wiele innych.

Panie Wiesiek wyjaśniam jak to działa:
- wypowiedzi Gości MUSZĄ zostać przeczytane i zaakceptowane zanim zostaną opublikowane i stąd przechodzą przez sito moderacji
- wypowiedzi użytkowników zarejestrowanych najpierw są publikowane a dopiero później MOGĄ podlegać moderacji w momencue gdy moderator przeczyta już opublikowaną wypowiedź
- wypowiedzi, w których Prorok użył sformułowania Ameby zostały zmoderowane i Prorok dostał ostrzeżenie
- jeśli coś zostało pominięte to proszę zgłaszać!
- wypowiedzi nie w temacie nie są dopuszczane do publikacji czyli np. ta wypowiedź na którą teraz odpowiadam i wszelkie podobne typu np."ten Prorok to jest taki i owaki"

Tyle w temacie jak działa Forum po raz nty - jak coś nie jasne to proszę pisać na e-mail forum@igrit.pl bo dalsza dyskusja w tym wątku na temat moderacji nie będzie kontynuowana.

Jak widać po kilku ostatnich wypowiedziach w tym wątku można pisać w temacie jak się tylko chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Prorok napisał:

Jeszcze będzie pan idared i pan gloster...mówię ci

Przyjdzie zima i wykosi galę z goldenem...

Jest tu taki geniusz co tak pisze.moze się jeszcze odezwie;)

Nie jestem optymista co do tego sezonu.po prostu nie ma gdzie tego sprzedać

Cos weźmie Egipt.

Białoruś raczej temat zamknięty dzięki asom z PiSS

Nie widzę gdzie to ulokujemy.

ulokować to ulokujemy, zawsze jak jabłko tanie to idzie export jak wściekły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość obiektywny napisał:

za galę paskowaną są już propozycje cenowe 1,2-1,4, to idared będzie z jesieni 50 gr ..

Niemożliwe są takie ceny...cena gali przecież zależy od ceny przemysłu;)

Tani przemysł to i gala będzie po 50 gr;)

STRAJKUJCIE chlopy ...co u dohlera e kozietulach slychac??

Palicie opony???

Wczoraj wszyscy przemysł sypali na wyścigi dziś możecie strajkować:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno...

Paleta,taśma,karton,prąd,robocizna do góry.

50 gr do kg teraz takie koszty mają sortownie i nie liczylbym,że to dolicza do ceny

Raczej taniej będą kupować o te 50 gr

Nikogo nie interesuje że nam też wszystko podrożało...

Liczcie koszty i nierentowne kwatery zostawcie na drzewie bo zarobią tylko Ukraińcy a wy to sfinansujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Nnnn. napisał:

Jedyna nadzieja w ukraincach, im mniej w sądownictwie tym lepiej będzie dla sadowników bo tylko oni są w stanie unormować naszą produkcję i dochody. 

Sadownik zesra się a nie da się i pozbiera wszystko bez względu na koszty

Najpierw zapłaci 20 zł na godzinę za zbiór a potem zastanowi się gdzie i komu to sprzeda bo nawet nie będzie pytać za ile

2018 rok pokazal do czego sadownicy są zdolni

Dlatego nie wierzę w ich inteligencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Radzio napisał:

Tak słuchaj witka to stary Cygan jablko wszedzie było po 35 on mi 30 proponował i tez płakał ze daleko jeździ a samochod w białej na psietworni ?

Witek jaki jest to jest ale w balona nie leci. Widocznie tyle mógł zaoferować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Witek jaki jest to jest ale w balona nie leci. Widocznie tyle mógł zaoferować

Tak nie leci, bo robi poważne pieniążki. Śliwka w białej 1,5 a w Rebowoli dostałem 1,8 na tonie 300 zł a 15 km dalej. w białej jest najtaniej ze wszystkimi owocami… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość sebek napisał:

Tak nie leci, bo robi poważne pieniążki. Śliwka w białej 1,5 a w Rebowoli dostałem 1,8 na tonie 300 zł a 15 km dalej. w białej jest najtaniej ze wszystkimi owocami… 

to po co było sadzić tam sady jak tak wam źle? 15 lat temu nie było tam żadnych sadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skupiarz
10 godzin temu, Gość xvvv napisał:

to po co było sadzić tam sady jak tak wam źle? 15 lat temu nie było tam żadnych sadów

Uwielbiam czytać te żale o kilka groszy za przemysł. To jest wasz majestat,wasza godność ten ochłap. Ale jak lux towar na grupę oddajcie i po sortowaniu wyjdzie 5-10 gr więcej jak na patelni to jest dobrze,jeszcze handlowcom koperty dajecie za przerobienie komory,hahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skupiarz
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Żenada.

O czym nie zacząć temat i tak zawsze się skończy na jabłku przemysłowym

Chyba macie obsesję na punkcie przemysłu ;)

No dobra,mogę dodać,że cichosza jest również jak na internetach są ogłoszenia sprzedam jabłko w uniwersalce po 30 zł a potem za bałwanka oddają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość sebek napisał:

Tak nie leci, bo robi poważne pieniążki. Śliwka w białej 1,5 a w Rebowoli dostałem 1,8 na tonie 300 zł a 15 km dalej. w białej jest najtaniej ze wszystkimi owocami… 

Znam witka kilka lat. Dobry facet.  Daje ile może.

 

U was też gnije jabłko na drzewach? Paweł dał komunikat i nie wygląda to za ciekawie. Deseru ma nie być , tylko bdfy .

Ja nie byłem w sadzie kilka dni bo pada i nie chce się wyjść na dwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jan napisał:

Znam witka kilka lat. Dobry facet.  Daje ile może.

 

U was też gnije jabłko na drzewach? Paweł dał komunikat i nie wygląda to za ciekawie. Deseru ma nie być , tylko bdfy .

Ja nie byłem w sadzie kilka dni bo pada i nie chce się wyjść na dwór

Potwierdzam ...deseru zabraknie jak co roku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jan napisał:

Znam witka kilka lat. Dobry facet.  Daje ile może.

 

U was też gnije jabłko na drzewach? Paweł dał komunikat i nie wygląda to za ciekawie. Deseru ma nie być , tylko bdfy .

Ja nie byłem w sadzie kilka dni bo pada i nie chce się wyjść na dwór

tu się zgodzę ogólnie do stwierdzenia, że deseru będzie mało, bo patrząc jak ludzie dbają to tragedia. Pogoda nie rozpieszcza w tym sezonie trzeba przyznać, ale żeby gniły to nie widziałem, przynajmniej u siebie w sadzie.  Jabłek jest całkiem sporo, ale niestety bardzo słabej jakości u ludzie co stwierdzili, że opryskają pare razy siarą i będzie malina.

Zauważyłem, że wśród sadowników jest teoria, że im więcej tym lepiej, dlatego nie przerzedzają, nie przerywają, a ten rok pokaże gdzie takie jabłko ma swoje miejsce i w jakiej cenie (Niemiec się cieszy, za darmo surowiec dostanie po 20 gr) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Romeo napisał:

tu się zgodzę ogólnie do stwierdzenia, że deseru będzie mało, bo patrząc jak ludzie dbają to tragedia. Pogoda nie rozpieszcza w tym sezonie trzeba przyznać, ale żeby gniły to nie widziałem, przynajmniej u siebie w sadzie.  Jabłek jest całkiem sporo, ale niestety bardzo słabej jakości u ludzie co stwierdzili, że opryskają pare razy siarą i będzie malina.

Zauważyłem, że wśród sadowników jest teoria, że im więcej tym lepiej, dlatego nie przerzedzają, nie przerywają, a ten rok pokaże gdzie takie jabłko ma swoje miejsce i w jakiej cenie (Niemiec się cieszy, za darmo surowiec dostanie po 20 gr) :D

Zabraknie bo co roku brakuje :)))

W sierpniu 22 będzie po 5 za wagę pewno info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Ten roku może pokazać że pomimo dużego urodzaju nie będzie jabłka w Chodniach powód brak ludzi do pracy.. U nas już są ofert 15zl/g i wciąż ludzi brak. A Ostatnio do mnie znajomy kierowca przywiózł 1 osobę bo mówi że tylko ona chętna do pracy w sadzie i niewcej ludzi nie ma. A cały bus ludzi w środku jak się okazało wsztko jedzie do miasta na inne roboty za stawkę 20-25zł.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Kupiec napisał:

Ja ci mogę dać 50gr.. a jak jest twoja cena. Może tak zacznijmy handlować..

Hehe.bardzo dobrze.tez dam 59gr...

Kur... To sadownik sprzedaje i daje cenę.realna cenę A nie 5zl za wagę....i nie 40gr.....Niech kolega obliczy sobie koszt produkcji ,doliczyć sensowna marżę i wyceni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość

Trzeba było  z matmy nie spirdzuelac na łąki krowy paść  to byś wiedział ile za galę wziąć a tak trzeba księgowej zapłacić za policzenie ile za towar wycenić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...