Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Sandomierz napisał:

Ja też sadzę. Może upadną Ci, którzy twierdzą, że 60-80ton z hektara to bajka i mit, wtedy zrobi się więcej miejsca.

Zrobi się...

180 tys ha sadow a geniusze sadza i szukają miejsca.

Pierwsi to wywala się ci co po 100 t zbierają bo same koszty Zbioru i przechowywania to setki tysięcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Opowiem wam moją historie mam 36 lat , 20 lat prowadzę gospodarstwo, między czasie skończyłem studia, w wieku 16 lat dostałem 1,5 ha sadu i w ciągu 16 lat kupilem 13,5 i obsadziłem, po wejściu embarga postanowiłem wymienić nasadzenia  na nowe (między czasie dorobiłem się żony i dzieci ) żona dostała od rodziców 10 ha w tym roku na wiosnę zakończyłem.proces iwestycyjny najstarszy sad ma 8 lat .

I teraz rwie galę i tak sobie myślę po co mi to było , teraz muszę prosić się żeby ktoś do pracy przyszedł,  towar kupił , same problemy teraz pora wycofać trochę grosza . I zobaczyć co czas przyniesie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Michał S napisał:

Opowiem wam moją historie mam 36 lat , 20 lat prowadzę gospodarstwo, między czasie skończyłem studia, w wieku 16 lat dostałem 1,5 ha sadu i w ciągu 16 lat kupilem 13,5 i obsadziłem, po wejściu embarga postanowiłem wymienić nasadzenia  na nowe (między czasie dorobiłem się żony i dzieci ) żona dostała od rodziców 10 ha w tym roku na wiosnę zakończyłem.proces iwestycyjny najstarszy sad ma 8 lat .

I teraz rwie galę i tak sobie myślę po co mi to było , teraz muszę prosić się żeby ktoś do pracy przyszedł,  towar kupił , same problemy teraz pora wycofać trochę grosza . I zobaczyć co czas przyniesie 

Mam taką refleksje od 10 lat....jestem kilkanaście lat starszy i wiem,że

Nie wycofa się tego

Gospodarstwo to studnia bez dna jeśli nie dostałeś dopieszczonej farmy od rodziców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 2

Witam. Ceny jabłek deserowych na 20.09.2021 Gala paskowana-1,00-1,10,Gala Must 65+ 0,6-0,7 PLN.Wszyscy sprzedają z drzewa "w skrzynie kupującego "???Karusela start!!!Sezon niskich cen rozpoczyna się!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
15 godzin temu, Gość Prorok 2 napisał:

Witam. Ceny jabłek deserowych na 20.09.2021 Gala paskowana-1,00-1,10,Gala Must 65+ 0,6-0,7 PLN.Wszyscy sprzedają z drzewa "w skrzynie kupującego "???Karusela start!!!Sezon niskich cen rozpoczyna się!!!!!!!!

Powiedz po ile będzie Pan idared w październiku? 40gr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 2
Godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Powiedz po ile będzie Pan idared w październiku? 40gr? 

Wątplię co w ogóle idared ktoś będzie kupował w skrzynie na przechowanie...Nawet po 40 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Powiedz po ile będzie Pan idared w październiku? 40gr? 

Po 15 na taśmę

Nie zapomnę radości wielu sprzedających w zeszłym roku gdy okazało się że chlodniarze nie zarobili tylko wysypali ich idareda.jacy byli szczęśliwi

 

Teraz zdziwią się jaka zostanie im zaoferowana cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% zbankrutuje albo nawet 90, tak jak co roku.

Internet to powinien być dostępny po zdaniu testu na inteligencję, a tak byle baran pisze co mu się podoba mimo, że to ma z prawdą tyle wspólnego co ja z fizyką i astronomią.

3-4 lata takich cen pod rząd to ktoś tam padnie, a nie teraz nagle połowa. Po 18 nie było lawiny bankructwa to i teraz nie będzie. 

Biznes byle jak aby było i ja wiem lepiej się kończy, to wiadomo ani nie od wczoraj ani nie od dziś, kto nie rozumie to jego sprawa, niech nadal szczeka w necie, tyle mu zostało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Ola napisał:

Tylko wiecie gdyby idareda gloster ligol był w okolicach 40gr i brak zejścia 50 % sadowników grozi bankructwo. 

Tylko wiecie...każdy ponosi konsekwencje swoich decyzji...nasadzil kartofli bo szły do Rosji to niech teraz tam sprzedaje.

Codziennie bankrutują firmy...tak to wygląda w gospodarce rynkowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kupiec napisał:

70% zbankrutuje albo nawet 90, tak jak co roku.

Internet to powinien być dostępny po zdaniu testu na inteligencję, a tak byle baran pisze co mu się podoba mimo, że to ma z prawdą tyle wspólnego co ja z fizyką i astronomią.

 

 

Dokładnie...co roku dokładają.

Tylko jeszcze nie widziałem,żeby ktoś w okolicy zbankrutowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kupiec napisał:

70% zbankrutuje albo nawet 90, tak jak co roku.

Internet to powinien być dostępny po zdaniu testu na inteligencję, a tak byle baran pisze co mu się podoba mimo, że to ma z prawdą tyle wspólnego co ja z fizyką i astronomią.

3-4 lata takich cen pod rząd to ktoś tam padnie, a nie teraz nagle połowa. Po 18 nie było lawiny bankructwa to i teraz nie będzie. 

Biznes byle jak aby było i ja wiem lepiej się kończy, to wiadomo ani nie od wczoraj ani nie od dziś, kto nie rozumie to jego sprawa, niech nadal szczeka w necie, tyle mu zostało.

 

 

 

8 minut temu, Kupiec napisał:

70% zbankrutuje albo nawet 90, tak jak co roku.

Internet to powinien być dostępny po zdaniu testu na inteligencję, a tak byle baran pisze co mu się podoba mimo, że to ma z prawdą tyle wspólnego co ja z fizyką i astronomią.

3-4 lata takich cen pod rząd to ktoś tam padnie, a nie teraz nagle połowa. Po 18 nie było lawiny bankructwa to i teraz nie będzie. 

Biznes byle jak aby było i ja wiem lepiej się kończy, to wiadomo ani nie od wczoraj ani nie od dziś, kto nie rozumie to jego sprawa, niech nadal szczeka w necie, tyle mu zostało.

 

 

Ale do roku 2018 jabłko trzymało cenę ludzie mieli zapasy kasy. Nie zapominaj ze ci nie którzy średnia idareda z ostatnim sezonie była 50gr odjąć prąd niech ten rok powtórzy i blada d*pa.. Nawet ostatnio byłam w banku i jest dużo wniosków o kredyty gotówkowe.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Ola napisał:

 

Ale do roku 2018 jabłko trzymało cenę ludzie mieli zapasy kasy. Nie zapominaj ze ci nie którzy średnia idareda z ostatnim sezonie była 50gr odjąć prąd niech ten rok powtórzy i blada d*pa.. Nawet ostatnio byłam w banku i jest dużo wniosków o kredyty gotówkowe.. 

Ale kto im kazał tego idareda sadzić???

Zmuszał ich ktoś????zmuszał ktoś sadowników do zbierania po 8 gr???

Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje.czas się z nimi zmierzyć.

 

Jeszcze będzie pan idared...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 2

Teraz grupy ogłosiły za musta 65+ 0,80 zł,70+ 1 zł.Wszyscy sadownicy na czole z P.Kaczorowskej niezadowoleni i oburzoni takimi cenami.A jak  rok trzymać jabłko i w sierpniu sypać po 0,35 to ok.Myślę co to bez sensu oddawać teraz jabłko za darmo, a trzeba pakować KA,bo na wiosnę  będzie po 5 zł za wagę.......???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kupiec napisał:

Przecież nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie wierzy w te bzdury o bankructwach. To już nawet nie jest śmieszne, a żenujące, te ciągłe nieopłacalne produkcje, rok w rok odkąd tylko pamiętam.

 

Te mądraly,jakie corocznie dokładają do interesu piszą co koszt wyprodukowania 1 kg jabłek wynosi 1, 50 zł ha ha ha.Może 20 groszy?To będzie bliżej do rzeczywistości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Prorok2 napisał:

Te mądraly,jakie corocznie dokładają do interesu piszą co koszt wyprodukowania 1 kg jabłek wynosi 1, 50 zł ha ha ha.Może 20 groszy?To będzie bliżej do rzeczywistości!!!

Mam propozycję, naucz się pisać tak, żeby można cię było zrozumieć, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SANDOMIERZ
Godzinę temu, Prorok napisał:

Koszt produkcji to coś więcej niż paliwo i opryski.

1,5 to przesada ale zbliża się do 1 PLN.

Zgadzam się, ale sam koszt przechowania przekracza już chyba 30gr/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość SANDOMIERZ napisał:

Zgadzam się, ale sam koszt przechowania przekracza już chyba 30gr/kg.

to zależy kiedy otwierasz komorę, a raczej kiedy wyłączasz komorę, bo już pusta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
8 godzin temu, Prorok napisał:

Koszt produkcji to coś więcej niż paliwo i opryski.

1,5 to przesada ale zbliża się do 1 PLN.

no myślę, że może być lekko ponad 1 zł jeśli ktoś prowadzi ochronę w sadzie jak pewien jutuber co daje cotygodniowe komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...